Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon jelen van Szlovéniában...

Vajon jelen van Szlovéniában a magyarellenesség?

Figyelt kérdés
Csupa jót mondanak erről a szomszédról a hírek, de ha az államuk toleráns is, a társadalom is lehet ennyire elfogadó és barátságos a magyarokkal?

2017. nov. 27. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már olvastam olyan 19. századi szlovén nyelvű utirajzot, ahol a szerző kb. olyan elfogultan beszél a magyarokról, mint Ottó freisingi püspök. Annyiban joggal, hogy az akkori magyar politika galád módon magyarosít, de sok esetben túlzó és nagyot téved. Amúgy érdekes, hogy pont ebben a Freisingben lelték fel a szlovén nyelv első írásos emlékeit a 10. századból.
2017. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert nekik nem nagyon kellett magyar elnyomás alatt élniük. Meg a szlovén társadalom általában egy felvilágosult modern társadalom nem kirekesztő, nincs kormány szinten gerjesztett gyűlöletkampány.
2017. nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

1. Kicsi a magyar kisebbségük, azok is ott élnek a határ mentén 90%-ban, néhány faluban, egy-két városban (most csak így fejből bemondva).

2. ŐK sosem tartoztak Magyarországhoz. A mai Szlovénia az utóbbi fél évezredben leginkább a Habsburg Birodalomhoz/Ausztriához tartozott közvetlenül.


Nincs ott semmi magyargyűlölet általában az emberek között. Össze sem mérhető a román, szlovák vagy szerb helyzettel.

2017. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Én ott nőttem fel.
2017. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben próbálják kierőszakolni mindig, de ezek a kísérletek kudarcba fulladnak.
2017. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerinten nagyon fel van fújva.

Szlovákiába pl nagyon sokat jártam és 1x kötöttek belém akkor is vmi részeg a helyi kocsmában :D

2020. márc. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!