Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan tudnék kiköltözni...

Hogyan tudnék kiköltözni Grönlandra? Milyen nehéz ott munkát találni és letelepedni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok dánul, de az angolt beszélem.

Mennyire számít a nyelv (dán) ismerete?

Milyen nehéz munkát találni, illetve többnyire milyen munkák vannak?


Mindenre nyitott vagyok, nyugodtan írhttok tapasztalatokat, történeteket bármit Grönland kapcsán.


Köszönöm!



2018. febr. 5. 19:47
 1/8 anonim válasza:
22%
Az angol is beszélt nyelv náluk, de szerintem nyugodtan költözz ki, idővel úgyis megtanulsz valamilyen szinten dánul. Amúgy ha szabad kérdeznem miért szeretnél kiköltözni?
2018. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Olvastad Madách Ember Tragédiájában az Eszkimó-színt? Kb. az vár rád ott...
2018. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
mivel dánia eu tag ezért simán kimehetsz. Munkát találni viszont nem könnyű mivel nincs sok lehetőség mert nem is kell sok mindneki.
2018. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Miért nem mindjárt az Északi-sarkot veszed célba? Grönlandon nem biztos, hogy lefagy a tököd... :)
2018. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Grönland nem tagja az EU-nak
2018. febr. 5. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon hideg van. Nincs ott semmi állás
2018. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, itt felesleges ilyen kérdést feltenni, hiszen az eddigi válaszolók semmit sem tudnak Grönlandról. Vegyük csak azt, aki az eszkimó színt írta... Régebben én is sokat ábrándoztam róla, hogy oda kellene költöznöm, de manapság már nem bírom a hideget. Mindenesetre a délnyugati partot javasolnám, Quaqortoq környékén a tél csak pár fokkal hidegebb, mint Magyarországon, teljesen elviselhető. Angol nyelvtudással nem tudom, mennyire mennél, Grönlandon az inuit a legelterjedtebb. Ugyanakkor fogalmam sincs, milyen álláslehetőségek vannak. Javaslom Kim Leine Kalak című önéletrajzi regényét, ő jó pár évig lakott Grönlandon (míg ki nem vágták a szigetről az elszánt munkahelyi narkózása miatt). Talán valamit lehet belőle okulni. Na most, ír arról például, hogy az egyik nuuki hotelben évekig egy magyar zenekar játszott.
2018. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Google Mapsen a narsarsuaq-i repülőtér egészen kellemes helynek tűnik: [link]
2018. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!