Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vált ilyen ellenszenvess...

Miért vált ilyen ellenszenvessé Amerika?

Figyelt kérdés

Az egypólusú világrend képzetének fenntartása mintha az "agyára ment" volna. Nem kételkedem az erejében, de azért Oroszország is elég erőteljes nagyhatalom, meg Kína is egyre csak erősödik és terjeszkedik. Az amerikaiak pedig provokatív, nem ritkán hazug propagandával kívánják elérni pl. a teljes oroszellenességet a világban. Értem, hogy Putyinra nagyon fújnak, mert visszarántotta Oroszországot abból a mélypontból, amit az amerikaiak egyébként gőzerővel igyekeztek kihasználni, ill. gyűlölködnek az orosz titkosügynökökre, beépített emberekre.. De ezt ők ugyanúgy alkalmazzák. Az oroszoknak jobban megy, ez egy dolog, de mintha ők nem élnének hasonlóval.


Pár éve az orosz hírcsatornákat, hírportálokat is nyomon követem, hát ég és föld. Sokkal inkább objektív, az Amerika-ellenesség nem fejeződik ki nyilvános gyűlölködésben.


Kínaiul sajnos nem tudok, szóval azt az oldalt nem volt alkalmam megvizsgálni.


Amerika ráadásul tele van ostoba és elhízott emberekkel, mire olyan nagyon büszkék, amiért egyedüli világhatalomnak tekintik magukat? Természetesen vannak elismert tudósaik, de az értelem ott valahogy mintha elveszne.


Tudom, hogy sokak számára provokatív lehet a kérdés, emiatt elnézést kérek, nem célom senkit sem megbántani, csak igyekeztem azokat az elemeket kiragadni, amelyek számomra kiábrándítóak. A válaszokban nem szeretném, ha bárki szidná bármelyik nemzetet, de a véleményekre kiváncsi vagyok. :)


2018. febr. 17. 23:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Oroszország olyan kemény nagyhatalom, hogy a gazdaságuk Spanyolországgal van egy szinten.
2018. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Szükségük van ellenségképre, és megrekedtek a hidegháborús gondolkodásmódban.
2018. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Donald Trump valóban ellenszenves, nem értem, miért választották meg, de maga Amerika nem olyan ellenszenves.
2018. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

"Amerika ráadásul tele van ostoba és elhízott emberekkel, mire olyan nagyon büszkék, amiért egyedüli világhatalomnak tekintik magukat? Természetesen vannak elismert tudósaik, de az értelem ott valahogy mintha elveszne."


:D:D:D

[link]

2018. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
A nagyhatalami státus nem csak GDP függvénye. (Ami eleve egy torz mutató.) Ha mennek rád a bombázók meg rakéták, akkor kitörölheted a fenekedet a GDP-del, az nem állít meg semmit.
2018. febr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Szerintem erről a "szabad" gondolkodásról lehet szó, ami annyira jellemző az USA-ra, és az amerikaiakra. Szerintem azt gondolják, hogy bármit megtehetnék. És lám sok mindent meg is tesznek. Azért egyet ne felejtsünk el, hogy világhatalomnak azért még mindig az USA számit. Politikailag és gazdaságilag mindenképp. Valóban a másik két ország kezd felzárkózni, de addig még van, hogy utolérjék Amerikát. Legalábbis én ezt gondolom. :)
2018. febr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan érzésem, hogy Trump és Putyin azért a "kulisszák" mögött nagyon is megegyeznek és összejátszanak.
2018. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
"Miért vált ilyen ellenszenvessé Amerika?" KINEK????
2018. febr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Amerika a világ egyetlen szuperhatalma, de egyre több a nagyhatalmi kihívó, érdekellentét, de természetes, hogy az USA próbálja érvényesíteni a saját érdekeit, biztosítani a hegemóniáját a világban. Ilyen a politika.

Kína, Oroszország, Franciaország, India gyengébb, de lehetőségeikhez képest ők is így cselekszenek.

2018. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Minden választ nagyon köszönök, véleménytől függetlenül! :)

Az természetes hogy az USA igyekszik fenntartani a pozícióját, de az eszközei már nem feltétlenül tűnnek annak. Nem is fognak soha megbékélni azzal, hogy nem teljesen egyedüliek a világon? És az amerikai (gyakran hivatalos) portálokon történő gyűlöletkeltés miért ilyen hatásos, hogy sokan teljesen ismeretlenül is utálják az oroszokat, kínaiakat stb.?

2018. febr. 17. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!