Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vált ilyen ellenszenvess...

Miért vált ilyen ellenszenvessé Amerika?

Figyelt kérdés

Az egypólusú világrend képzetének fenntartása mintha az "agyára ment" volna. Nem kételkedem az erejében, de azért Oroszország is elég erőteljes nagyhatalom, meg Kína is egyre csak erősödik és terjeszkedik. Az amerikaiak pedig provokatív, nem ritkán hazug propagandával kívánják elérni pl. a teljes oroszellenességet a világban. Értem, hogy Putyinra nagyon fújnak, mert visszarántotta Oroszországot abból a mélypontból, amit az amerikaiak egyébként gőzerővel igyekeztek kihasználni, ill. gyűlölködnek az orosz titkosügynökökre, beépített emberekre.. De ezt ők ugyanúgy alkalmazzák. Az oroszoknak jobban megy, ez egy dolog, de mintha ők nem élnének hasonlóval.


Pár éve az orosz hírcsatornákat, hírportálokat is nyomon követem, hát ég és föld. Sokkal inkább objektív, az Amerika-ellenesség nem fejeződik ki nyilvános gyűlölködésben.


Kínaiul sajnos nem tudok, szóval azt az oldalt nem volt alkalmam megvizsgálni.


Amerika ráadásul tele van ostoba és elhízott emberekkel, mire olyan nagyon büszkék, amiért egyedüli világhatalomnak tekintik magukat? Természetesen vannak elismert tudósaik, de az értelem ott valahogy mintha elveszne.


Tudom, hogy sokak számára provokatív lehet a kérdés, emiatt elnézést kérek, nem célom senkit sem megbántani, csak igyekeztem azokat az elemeket kiragadni, amelyek számomra kiábrándítóak. A válaszokban nem szeretném, ha bárki szidná bármelyik nemzetet, de a véleményekre kiváncsi vagyok. :)


2018. febr. 17. 23:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20.


Azért az "oroszok" mint nép, egyáltalán nem azonosak a Szovjetúnióval. Csak a magyar nyelvben használtuk úgy, helytelenül. De ha valaki megfigyelte még annak idején, az "orosz katonák" között jócskán voltal húzottszeműek is, meg indiai-arab színesbőrű kinézetűek. Ritka volt köztük a szőkés-kékszemű orosz.

2018. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Bezzeg, amikor Csernyigov környékén a magyar katonák nők és gyerekek tízezreit égették el élve, ill. akasztották fel...


Minden nép történelmében vannak sötét foltok. A szovjet korszak engem is taszít, de az oroszok többsége is mélypontként kezeli. És nem lehet a szovjetek (akiknek csak egy része volt valóban orosz) tettei miatt elítélni őket, ahogyan a mostani magyarokat, amerikaiakat, németeket stb. sem jogos elítélni a múlt miatt, amihez nincs közük. A kérdésem is a jelenről szól, persze ehhez tisztában kell lenni a múlttal, de ez szerintem pont rossz megközelítés, ha azért utáljuk őket. A példánál maradva én sem égetnék el gyerekeket, ahogyan gondolom, Ti sem, ill. mások sem a minimálisan normális magyarok közül. A történelem tele van tragédiákkal, ebből okulva kellene a modern embereknek, népeknek észhez térniük.

2018. febr. 19. 20:42
 23/23 A kérdező kommentje:

Amúgy én rengeteg sztorit hallottam olyanoktól, akik gyerekként rendszeresen elmászkáltak a közelben állomásozó katonákhoz, akik megkedvelték őket és mindig hoztak nekik szovjet csokikat. :) Nyilván nem erről szólt a korszak, de ez pl. betekintés az emberi oldalába, amelyik példázza, hogy elmebeteg vezetők miatt nem gonosz egy egész nép.

A német ismerőseimet sem jutna eszembe Hitler és a nácik miatt utálni vagy lenézni. Vagy velük se értsünk egyet politikailag?

2018. febr. 19. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!