Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vált ilyen ellenszenvess...

Miért vált ilyen ellenszenvessé Amerika?

Figyelt kérdés

Az egypólusú világrend képzetének fenntartása mintha az "agyára ment" volna. Nem kételkedem az erejében, de azért Oroszország is elég erőteljes nagyhatalom, meg Kína is egyre csak erősödik és terjeszkedik. Az amerikaiak pedig provokatív, nem ritkán hazug propagandával kívánják elérni pl. a teljes oroszellenességet a világban. Értem, hogy Putyinra nagyon fújnak, mert visszarántotta Oroszországot abból a mélypontból, amit az amerikaiak egyébként gőzerővel igyekeztek kihasználni, ill. gyűlölködnek az orosz titkosügynökökre, beépített emberekre.. De ezt ők ugyanúgy alkalmazzák. Az oroszoknak jobban megy, ez egy dolog, de mintha ők nem élnének hasonlóval.


Pár éve az orosz hírcsatornákat, hírportálokat is nyomon követem, hát ég és föld. Sokkal inkább objektív, az Amerika-ellenesség nem fejeződik ki nyilvános gyűlölködésben.


Kínaiul sajnos nem tudok, szóval azt az oldalt nem volt alkalmam megvizsgálni.


Amerika ráadásul tele van ostoba és elhízott emberekkel, mire olyan nagyon büszkék, amiért egyedüli világhatalomnak tekintik magukat? Természetesen vannak elismert tudósaik, de az értelem ott valahogy mintha elveszne.


Tudom, hogy sokak számára provokatív lehet a kérdés, emiatt elnézést kérek, nem célom senkit sem megbántani, csak igyekeztem azokat az elemeket kiragadni, amelyek számomra kiábrándítóak. A válaszokban nem szeretném, ha bárki szidná bármelyik nemzetet, de a véleményekre kiváncsi vagyok. :)


2018. febr. 17. 23:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem ellenszenvessé "vált". Hanem nem ismertük eléggé, nem tudtuk, hogy mi van a szólamok mögött, és azért nem volt eleve ellenszenves. De ahogy lassanként lehullt a lepel, rá kellett jönni, hogy rózsaszínben láttuk, pedig messze nem az.

Semmi köze Trumphoz, sőt.


Büszkeség? Hát mire "büszkék" a pride-ok résztvevői, a zavarosságukra? Mire büszkék a feketék, az átlag 80-asIQra? A nagy szabadságra, hogy teljesen törvényesen létezik a man-to-boys pedofil szervezet?


Vannak elismert tudósaik? Csináljunk egy statisztikát, hogy hányat neveltek ott, vagy hányat termett amerikai föld. És hogy hány őslakos, valódi amerikai van köztük.

2018. febr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"A nagyhatalami státus nem csak GDP függvénye. (Ami eleve egy torz mutató.) Ha mennek rád a bombázók meg rakéták, akkor kitörölheted a fenekedet a GDP-del, az nem állít meg semmit."


Na és miből lesznek bombázóid meg rakétáid, ha nincs pénzed, okoska? :D

2018. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező kommentje: "És az amerikai (gyakran hivatalos) portálokon történő gyűlöletkeltés miért ilyen hatásos, hogy sokan teljesen ismeretlenül is utálják az oroszokat, kínaiakat stb.?"


Orbán gyűlöletkeltése miért ilyen hatásos, hogy sokan teljesen ismeretlenül is utálják a migránsokat/Sorost/szabadon behelyettesíthető?


Azért, mert a világon az emberek között még ma is vannak sokan olyanok, akik nem gondolkoznak, buták, benyelik a propagandát.


Nekem szimpatikus az USA, bár igaz, amiket leírtál és tetszik is, hogy legalább megindokoltad, hogy neked miért nem az. Valóban vannak fura húzásaik, de az oroszoknak és a kínaiknak a rendszere nekem még ennyire sem tetszik, sokkal diktaróriusabbnak tűnik. Nem éltem egyik helyen sem, én is csak tévéből/hírekből/netről tájékozódok, de még mindig jobbnak tartom az amerikai mentalitást, mint a másik kettőt (ha már az oroszok és kínaik voltak a példa). Szabadabbak, elfogadóbbak és valószínűleg toleránsabbak is. Legalábbis nekem ez a meglátásom. Plusz még pár dolog ami zavar. Napjainkban Kína önti a műanyag gagyi szemetet az egész világra, túlnépesedéshez alaposan hozzájárultak. Az oroszok azonnal fegyveres agresszióval reagálnak konfliktusokra (ezzel nem azt mondom, hogy amerika nem, csak annyit, hogy azért egy fokkal jobban működik még a diplomácia), és az, hogy az oroszok még most sem felejtették el, hogy nem létezik már Szovjetunió, pedig réges régen nem tartozik már az uralmuk alá sok nemzet.

2018. febr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy a kérdésedből látom, SZÁMODRA vált ellenszenvesség Amerika, amiért beszóltak egy háborús bűnös diktátornak, hogy talán fogja vissza magát. De biztosan az USA a hülye, nem a "sokkal inkább objektív" fizetett orosz állami propaganda, amit bevallottan fogyasztasz, de aminek a természetéhez olyan naivan állsz hozzá, mint a ma született bárány.
2018. febr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Az oroszokhoz meg a kínaiakhoz képest az amcsik kultúrnépek.

Szóval addig örülhetünk, míg ők a főnökök.

2018. febr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%
12: Tehát szerinted az orosz haderő a spanyol szintjén van, butuska?
2018. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Putyin egyes akcióival én sem értek egyet, nem is arra irányult a kérdés, hogy őt védjem. Viszont hosszú távon szerintem sokkal veszélyesebb a világra nézve az, ha az USA ragaszkodik az egypólusú világrendhez, és gyűlöletet kelt más nemzetek ellen. Pl. miért nem kultúrnépek az oroszok, mert Putyin hülye? Akkor Trump miatt az amerikaiakat minek kellene tartani?
2018. febr. 18. 09:47
 18/23 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt, de megint minden választ köszönök! :) Pont a látóterem növelése miatt olvasom ezeket a hírportálokat és tettem fel a kérdést, nem azért, mert gondolkodás nélkül benyelem a propagandákat. Az ellentétes vélemények tehát még hasznosak is. :)
2018. febr. 18. 09:50
 19/23 anonim ***** válasza:
Indiával kapcsolatban vannak fenntartásaim. Indiában hiába él több mint 1 milliárd ember, végtelenül megosztottak Kínával ellentétben.
2018. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az én szememben aki magyarként az oroszokat élteti és támogatja politikailag az hazaáruló és meggyalázza a szülei, nagyszülei emlékét.
2018. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!