Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az igazság? Folyamatosan...

Mi az igazság? Folyamatosan azt hallom kint járt emberektől, hogy IRTÓZATOSAN nagy szegénység van Ukrajnában (lásd alább)! Miközben a teljes ellentétét látni. Kinek higgyek?

Figyelt kérdés

Állítólag:


-Az árak még mindig sokkal olcsóbbak, mint Magyarországon...


-Még mindig negyven-ötvenezer forintnyi hrivnya a legtöbb ember fizetése (plusz fusizás/maszek, de az vajon mennyi pluszt ad?)...


-Internet van ugyan, de angol WC faluhelyen nincs...


-Tizennyolc-húsz éves lánykák ha meglátnak egy külföldi rendszámú autót/kamiont egyből rárepülnek "azért"...


-És egyéb hasonló borzalmakat hallani, sorolhatnánk napestig...


.

.

.


Miközben azt látni, hogy:


-A házak jó része vakolatlan ugyan, de belül szépen kifestett, ápolt, megkímélt, a bútorzatra sem lehet panasz...


-Az emberek jó része (kiemelten a lányok/nők!) olyan ruhadarabokat viselnek, melyek nem hiszem, hogy húszezer forintnyi hrivnyánál olcsóbbak lennének...


-A különböző összejöveteleken (például születésnapokon, ballagásokon, kisebb fogadásokon) Magyarországi rendezvényeket is megszégyenítő (ételektől valósággal rogyadozó) asztalok fogadják a vendégeket...


-És még sok egyéb ilyen tapasztalásban lehet kint részünk.


.

.

.


A kettő élesen eltérő álláspont közül melyik igaz?



2018. febr. 24. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő igaz. :D
2018. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na most ezzel aztán sokat segítettél... Kint vagyok a vízből...
2018. febr. 24. 11:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, valszeg tényleg mind2 igaz lehet 40M-os népességbőlsokféle lehet, pl a leggazdagabb magyar ukrajnában sehol nem lenne szerintem a 100 leggazdagabbnak nincs annyi mint az első ukránnak
2018. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
am honnan van ennyi referenciád?
2018. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyiket - ahogy írtam is - sok-sok Ukrajnában megfordult (vagy éppen Ukrajnában élő) embertől hallom, másikat pedig hol cikkekben, hol weboldalak fórumain, hol a gyakorin olvasom, illetve (többségében ukránok által készített angol nyelvű) videókat nézek, és a VK-t is napi szinten használom.
2018. febr. 24. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész ki Ukrajnába és nézed meg saját magad? Nincs olyan messze és akkor meggyőződhetnél mindenről a saját szemeddel.


Voltam Kárpátalján néhányszor. Olyat, hogy 18-20 éves lánykák egyből ugranak a kocsira olyat nem tapasztaltam.

Az ungvári piacon tonna szám áll a hamisított ruha, olcsón fel lehet normálisan öltözni.


Kárpátalján vakolatlan házat nem nagyon láttam, pedig talán ez az egyik legszegényebb része Ukrajnának. Ennek google maps-en is utána tudsz nézni.

2018. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Magyarországon is van 3 millió, elképesztő mélyszegénységben élő ember. Ehhez képest én soha nem látok egyet sem közülük.


Miért? Mert totál más szociokulturális, szocioekonómiai környezetben élek, mint azok az emberek. Nagyvárosban lakom a belváros szélén, dolgozni is csak beljebb járok a városba. Nem látok rossz környékeket, szegény embereket.


Senki ne ilyenből induljon már ki hogy ő maga mit lát személyesen.

2018. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-eshez hozzátéve: Autóval indultam el Debrecenben, a sztrádán mentünk. Mikor vége volt a sztráda szakasznak a megfelelő úton letértünk, de pár kilométer után forgalom elterelés volt. Az út így módosult, pár falun át kellett hajtanunk, ami nem volt betervezve. Döbbenten meredtem a környezetemre, mert nem hittem a szememnek. A házak nagy része bevakolva sem volt, sok helyen az ablak helyett nylon volt kifeszítve, volt, ahol ajtó sem volt. A mély szegénység tapintható volt. Aztán egy helyen meg kellett állni, mert egy traktor a pótkocsival megpróbált betolatni egy kapun. Egyszer csak a szemközti házból, ahol egy rozzant ajtó volt, a légfogónak felfüggesztett színes rongycsíkok közül egy tehén kidugta a fejét, majd kisétált rajta egy csontos állat. A ház eléggé rozzant volt, szóval nem volt semmi, pár kilométerrel arrébb Egy disznót láttam amelyik a ház felé tartott, semmilyen ól nem volt a ház körül, nem tudom a röfi merre tartott. De a mai napig a romos házakra, meg a tehén fejére emlékszem leginkább, elképesztő volt. Ha azonban Budapest környékén jársz, nem látsz ilyet. Tehát Ukrajnában - de Kínában is - vannak régiók, ahol ezt látod, máshol meg nem is gondolnád, hogy ilyen helyek is vannak. Kínában vannak úgynevezett kirakat városok, ezt láthatod, a többi részt pedig nem áthatod - de nem hiszem, hogy ha látnád, megköszönnéd.
2018. febr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mindkettő igaz, mivel elégsokan élnek Romániában, ezért lehet mindenre több példa.

Bár szerintem a többség még mindig szegénységben él, de csak gondolom.


Egyszerűbb lenne ha kimennél és megnéznéd magadnak akkor amit látsz azalapján vonnál le ilyen-olyan következtetéseket :)


Az utolsónak meg annyit mondanék, hogy ilyen falvak máshol is előfordulnak nemcsak MO.-n belül hanem konkrétan minden Közép-Kelet Eu országban. Ezek a falvak pár év múlva elnéptelednek, azért néznek ki így mert a lakosok átköltöznek nagyvárosokba, városokba, vagy más jobb falvakba és ott fejlesztik a dolgokat, ott élnek. Egyébként az ilyen cigánytelepeket ne hasonlítsa senki magyar faluhoz, mert van ilyenis olyanis és eléggé eltérnek egymástól. Te szerintem amit láttál inkább cigányfalu féle volt ha lehet ilyet mondani. Azok a népek igénytelenek tudnak lenni bitangul, de ez engem nemzavar az ő életük! Kapitalista ország lévén mindenkinek megvan a lehetősége az előrejutásra ha ők ezzel nem élnek az az ő dolguk :)

2018. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kárpátalja mélyszegénység főleg. Határ mentén...dobrony csap...Ungvár Becherovo már komolyabb viszont a kékeszöld hagymakupilás favázas templomok az erdő közepén elvarázsolt,szerintem hol van pénz van kultúra.többször vonattal és autóval,a Kárpátok vonulata gyönyörű sajnos messze voltam..talán tavaszán tévében tehát utcák sáros szmogosak szürkék.

MENNI lembergbe gyönyörű!azt csak olvastam

2020. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!