Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az országban mindent...

Ebben az országban mindent lehet? Nem számít az iskolai végzettség?

Figyelt kérdés

Hát éppen az volna a bajom hogy érettségit leraktam + pincér szakmát! Nyáron van munkám a étteremben de év közben közmunkán vagyok. És engem kitettek kőművesekhez köveket lerakni. Van egy velem egy idős haverom akinek nyolc általános végzettsége és be se kell neki járni dolgozni. És megkapja ugyan úgy a pénzt Pestre jár dolgozni két munkahelye van. Havi 50E forintot keresek ö meg egy hónapban összehoz havi 150E-200E is. Mégis milyen világban élünk ahol lopni csalni hazudni lehet?

Még mielőtt valaki írja hogy menjek el innen igen tervben van, leteszem a német nyelvvizsgát és irány németország nagybátyám kint van.



2014. nov. 2. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
és miért nem dolgozol másik étteremben év közben?
2014. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert a közelben csak ez van! Kisvárosban lakom 4000 fő lakossal.
2014. nov. 2. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
esetleg munka miatt érdemes lehet máshova menni, nem? albérlet - másokkal közösen, és meló. Pesten találnál melót pincérként, és forgalmas helyen, ha a borravalóval nem g*cizik a főnök, össze tudnál szedni némi lóvét.
2014. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egyre magasabb a diplomások számaránya, ezért az érettségi és az általános iskolai bizonyítvány között alig van különbség munkaerőpiaci szempontból.
2014. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

"nagybátyám kint van"


ha van hova menni, akkor menj. Én se lennék itt, ha kint fogadna egy kecó és útbaigazítás.

2014. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vendéglátós szakma az bizony ilyen.
2014. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pénz beszél, kutya ugat. Média szakon végeztem, volt szerencsém belelátni dolgokba, ott sem azt veszik fel bemondónak, aki érti a szakmát, hanem akinek befolyása van. Akar ért hozzá, akár nem. Ez mindenhol így megy. Persze van, hogy bekerül egy szakmához értő, aki ezt tanulta, akinek a vérében van, és sokat keres, de az ismerettség mindennél fontosabb...persze most mar nem csak a médiáról beszélek.

Sajnos manapság a kukásból is lehet multicég tulajdonos, es 4diplomás is guggolhat wc-t pucolni, munkahely hiányában...

2014. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a TV bemondók... Hofi klasszikus (ezt meg ki d.gja)?
2014. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már bocs, de elég életképtelennek tűnsz így meg fogalmatlannak. A haverod valszeg azért keres úgy, mert élelmesebb.

Egyébként meg:

"Van egy velem egy idős haverom akinek nyolc általános végzettsége és be se kell neki járni dolgozni. És megkapja ugyan úgy a pénzt Pestre jár dolgozni két munkahelye van. Havi 50E forintot keresek ö meg egy hónapban összehoz havi 150E-200E is. Mégis milyen világban élünk ahol lopni csalni hazudni lehet? "


Két munkahelye van, ahova nem kell bejárni. Elején az írod, hogy dolgozik, utána meg lop csal?

2014. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!