Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azok, akik utálják, hogy az...

Azok, akik utálják, hogy az USA a világ ura, milyen jobb alternatívát tudnak felmutatni?

Figyelt kérdés

Merthogy irányítás nélküli világ, amiben minden ország vagy országunió független, a mai összekapcsolt, globális világban a mese témakörébe sorolható. Előbbutóbb egy erősebb ország dominánssá válna.



1. Oroszország? Hogy megint kommunista eszmék legyenek? Az orosz kormány jobbközép-kereszténynek állítja be magát, de valójában még mindig komcsik.



2. Kína? Egy ál-komcsi, vadkapitalista kizsákmányoló, ami ráadásul még a demokratikus szabadságjogokat is sárba tiporja?


3. Magyarország? Szép eszme, de sajnos már nem tudunk újra feljutni olyan szintre.


4. Arab országok? Hogy mindenkinek a korlátozó iszlámot, a szeszélyes arab vezetőket és a szélsőjobboldali fanatikusokat kelljen követni?



5. Európai Unió? Nem hangzik rosszul, de sajnos túl szétszórt és gyenge ilyesmire. Ha meg is szerezné a világuralmat, hamarosan jönne egy "trónfosztó" aggresszor, valószínűleg az arab világ vagy Kína képében



Én elhiszem, hogy nem mindenki csípi az USÁ-t, de mégis ezeknél azért csak jobb, nem?


2010. jún. 9. 18:53
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Szerinted ki talált fel az iránytűt, papírt, nyomtatást, porcelánt, akupunktúrát, selymet, ki jár élen ma is az alternatív energiaforrások felhasználásában? Kína!

Szerinted ki találta fel a számírást, ki járt élen az orvoslásban, mikor a nyugat még kontárkodott stb.? Az arab világ!

Ne próbáld nekem elhitetni, hogy ezek a civilizációk alsóbbrendűek, és ördögtől valónak tartják a tudományos felfedezéseket. A modern technológiákról nem is beszélve."


Mind a kínai, mind az iszlám civilizáció a középkorban sokkal fejlettebb volt mint manapság. A kínai azért bukott el, mert már az újkortól fogva megindult a túlnépesedés, valamint a császári uralom helyett kommunizmus lett, az iszlám meg azért, mert a 70-es évekig egész nyitott volt, de megijedtek a liberálkapitalizmustól, és a gazdasági válság elő jeleire a vallásba menekültek.


"Szerintük még a kerékpár is a Sátán találmánya és Allah ellensége"

Ez egy akkora marhaság, hogy még most is röhögök."


Ezt nem légből kaptam. Múltkor olvastam, hogy Szaúd-Arábiában hoztak egy törvényt, ami így hangzik:


"A kerékpár a Sátán lova, nőknek tilos felüli rá."



"Semmit sem tudsz az izlám vallásról. Azt hiszed, hogy az iszlám egy egységes vallás, és mindenki olyan, mint akik terrorcselekményeket követnek el?"


Nem azzal van bajom, hogy az átlag iszlám hívő miben hisz, hanem azzal, hogy az iszlám vezetők egy szélsőséges kegyetlen verziójában hisznek, amit ráerőszakolnak a népre.



"Az iszlámot pedig nem készerből veszik fel! "


Ismétcsak, nem azzal van bajom, hogy az iszlámban hisznek, hanem azzal, hogy vezetők ráerőszakolják a népre egy fanatikus, korlátozó verzióját, ha mondjuk Arábia ugyanolyan fejlett lenne, mint a középkorban volt, és Európa terjesztene szélsőséges keresztény tanokat, akkor Arábiát támogatnám.



"Hát innentől nincs is miről beszélni veled. Mert egyáltalán nem jogos."



Pedig a világ egyik legfejlettebb országában élnek, olyan fejlett technikával, és az átlagember fejében akkora mennyiségű tudással, amiről a többi országban álmodni sem mernek. Ha igaz a mondás, hogy a tudás hatalom, Japán rá a legjobb bizonyíték.

2010. jún. 10. 08:04
 22/35 A kérdező kommentje:

"Mondd meg nekem, nagy tudósom, hogy mi a tököm lett akkor a vízhajtásos autó feltalálójával, és a szabadalmával?"


Én úgy tudom, hogy az arab olajmágnások nem hagyták, hogy piacra dobja, nehogy leesen a kereslet az olajuk után, és kilakoltassák őket a dubai palotájukból a sivatagba teveszart enni.

2010. jún. 10. 08:10
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

"Azok, akik utálják, hogy az USA a világ ura"


Ott kezdődik a probléma a gondolatmeneteddel, hogy az USA nem a "világ ura".


"Előbbutóbb egy erősebb ország dominánssá válna."


Ez csak játék a szavakkal. Mi az, hogy "domináns"? Pl. 1820-ban melyik ország volt "domináns"? És 1910-ben? 1980-ban?


Sohasem volt egy ország "domináns", a többi pedig "nem független". Az országok többé-kevésbé függetlenek, ugyanakkor függnek is egymástól. A nagyhatalmak közül az USA a legerősebb ma, de ez nem jelenti azt, hogy ő "domináns", a többiek meg "nem függetlenek". Az USA többek között éppen azért olyan "domináns", mert sok szövetségese van. Ez nem azonos azzal, mintha ezeket az országokat megszállva tartaná vagy egyéb módon "parancsolna" nekik.


"Az orosz kormány jobbközép-kereszténynek állítja be magát, de valójában még mindig komcsik."


Nem értesz Oroszországhoz, de sebaj, Oroszo. nagyon messze van attól, hogy világhatalom legyen.


Kína, Magyarország és különösen az "arab országok" pedig kis játékosok a világpolitikában, a legtöbb, amire törekedhetnek, egy regionális középhatalmi státus (Kína regionális nagyhatalom).


Az EU, és Magyarország egyébként az USA szövetségesei (más szavakkal: az USA az EU és Magyarország szövetségese), ennek megfelelően a világ nem úgy néz ki, hogy van neki egy "ura", amit az EU és Magyarország szolgál, hanem van egy szövetség (NATO), aminek része Magyarország is, és ennek van a legdominánsabb szerepe a világban.

2010. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

"Ez csak játék a szavakkal. Mi az, hogy "domináns"? Pl. 1820-ban melyik ország volt "domináns"? És 1910-ben? 1980-ban?"


Akkor még nem volt ilyen, de manapság már annyira fejlett a technika és a hírszerzés, hogy több egyenlő erővel rendelkező nagyhatalom nem élhet meg egymás mellett anélkül, hogy dominanciai törekvések induljanak be egymás között.


Amíg lóval vitték a futárok az információkat egyik birodalomból a másikba, több hét alatt, addig ez azért volt lehetséges, mert nem tudott egy vezetés azonnali információkat szerezni a Föld egy másik pontjáról.


A telefon és a rádió feltalálása után véget is ért a különböző nagyhatalmak dominanciaharc nélküli együttélése (világháborúk, hidegháború), manapság meg, az internet és a kémműholdak korában egy nagyhatalom simán sakkban tud tartani másokat, és ehhez nem feltétlenül kell erőfölény, csak a megfelelő időben és helyen kell megtenni a megfelelő lépéseket, ami a globális kommunikációs hálózat segítségével gyerekjáték.

2010. jún. 10. 09:46
 25/35 A kérdező kommentje:

"Ott kezdődik a probléma a gondolatmeneteddel, hogy az USA nem a "világ ura"."


Ha szerinted nem az USA a világ ura, miért:


-Az amerikai kaptalizmusra alapítja a rendszerét a legtöbb ország

-Amerikai filmeket adnak a tévében, amerikai ételeket árulnak az utcán, amerikai divat szerint öltözködünk

-Az angol nyelv a világnyelv

-Amerikába emigrálnak a legtöbben, mert "a bolygó központjának" és a "lehetőségek hazájának" tartják



Már a hidegháborúban is Amerika volt a világ ura, mert még a komcsi országokban is aki tehette, mindenben Amerikát utánozta. A mai Észak-Koreában is, a gazdagabbak és azok akiket annyira nem figyel meg az állam, Amerikát utánozzák.



Mi ez, ha nem olyan státusz, mint a Római Birodalomé volt az ókorban? Ha az ókorban a legnagyobb dicsőség az volt, hogy "Római polgár vagyok", manapság szerintem az, hogy "Amerikai állampolgár vagyok".


"Ha Rómában vagy, tégy úgy, mint a rómaiak."


manapság pedig:


"Ha a Földön vagy, tégy úgy, mint az amerikaiak."


Szerintem ez a siker kulcsa.

2010. jún. 10. 10:01
 26/35 anonim ***** válasza:
62%

Tisztelt kérdező!


1.A világ legtöbb állama valóban kapitalista, de nem mindegyik amerikai mintára, lásd európa: szociális modell.

2.Az, hogy az angol ma a világnyelv nem csupán amerika érdeme, az angol gyarmatbirodalom a világ harmadát gyarmatosította és ott rendszerint az angolt használták. Indiában még ma is hivatalos nyelv.

3.Európai divat szerint öltözködik rendszerint a világ, nézd meg a hollywoodi sztárok is gucci, armani, de még márkásabb európai divattervezők ruháit hordja. Az amerikaiaknak nincs is ízlésük. Nézz csak meg egy cadilac-et úgy néz ki mint egy kocka, ráadásul egyes helyeken még vadállatok agancsait rárakják az elejére:parasztok.

4.Én inkább EU párti vagyok és sztem előbb-utóbb egyesül európa, és remélem egy töbpólusú világ jön létre

Ugyanis a mostani amerikai hegemónia az egész világra próbálja hollywoodon keresztűl rátukmálni az undorító fociját és az idióta körpályás autóversenyét

2010. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
41%

Eléggé tévedésben élsz.

Nem az USA a világ ura, hanem a bankárok. A világon a legtöbb ország úgy ugrik, ahogy a bankok fütyülnek. Amelyik nem (pl Irak, talán később Irán), oda odamennek katonákkal.


"Engedd, hogy én hozzam létre egy ország pénzét, és nem érdekel, ki hozza a törvényeit."


Javaslom megtekintésre a következő filmeket:

Korszellem

[link]

[link]


A gazdasági válság oka

http://www.youtube.com/watch?v=HvEn01gptT4

http://www.youtube.com/watch?v=Toto5SZPxCM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-Cmax3UDIaA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=OpzBrSPd9TQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=B8GpS9N89Zk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=4TTwF154AzA&feature=related


De a Korszellemet legalább nézd meg, és ezt javaslom mindenkinek, aki még nem tette meg.

2010. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
58%

ma 10:01


"Az amerikai kaptalizmusra alapítja a rendszerét a legtöbb ország"


A kapitalizmus nem "amerikai" rendszer.


"Amerikai filmeket adnak a tévében, amerikai ételeket árulnak az utcán, amerikai divat szerint öltözködünk"


Nemcsak amerikai filmet adnak a tévében. Pl. Afrikában és Ázsiában a legtöbb helyen indiai filmeket néznek, Bollywood nyomul Hollywood helyett. Az arab térségben sok egyiptomi filmet is néznek. Érdekes kérdés, hogy Magyarországon mitől olyan nagy az amerikai filmek kultusza, de ez sem "uralmi" kérdés, mert nem kényszerítenek senkit ilyen filmek nézésére. Én pl. nem tudom, mikor láttam utoljára amerikai filmet. Elég rég volt, mert pl. az orosz filmeket jobban szeretem. Amerikai ételek az utcán: a gyrosra gondolsz?


"Az angol nyelv a világnyelv"


És? Amikor a latin volt a világnyelv, akkor meg a nemlétező latinország volt a világ ura? Amikor a francia volt világnyelv, akkor Franciao. volt a világ ura? Franciao. egy fontos nagyhatalom volt. Akárcsak ma az USA. De nem a világ urai. Egyébként az angol nemcsak az USA nyelve, hanem 20-30 ország hivatalos nyelve, és ezek között egy sor nagy- és középhatalom van.


"Amerikába emigrálnak a legtöbben"


Mivel az USA egy elég nagy ország, persze hogy sokan vándorolnak oda, évente kb. 1 millióan. Oroszország évente csak 400 ezer bevándorlót kap, de jóval kisebb is.


"Már a hidegháborúban is Amerika volt a világ ura"


Ha az lett volna, nem lett volna hidegháború, mondjuk öt perc gondolkodással te is rájöhetnél....


"Mi ez, ha nem olyan státusz, mint a Római Birodalomé volt az ókorban?"


Kiknek a szempontjából? Ugyanis a Földközi-tenger medencéjétől messzebb az ókorban senkit sem érdekelt a római birodalom.


"Ha az ókorban a legnagyobb dicsőség az volt, hogy "Római polgár vagyok", manapság szerintem az, hogy "Amerikai állampolgár vagyok"."


Szerinted biztosan, sajnállak is az igénytelenségedért :)))


"Ha a Földön vagy, tégy úgy, mint az amerikaiak."


Azaz zabálj nyugtatókat, vegyél fel hiteleket és egész életedben azokat fizess, lakjál undorító elővárosokban, ne juss eü. ellátáshoz, csak ha nagyon gazdag vagy, és rettegj a terroristáktól, mert a hülye kormányod jobb szórakozás híján távoli országokat támad meg? Szerintem ez nem a siker kulcsa, de hát ismétlem: meglehet a saját magánvéleményed, ha szánalmas is.

2010. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az 5. pontodat nem értem. Miért lenne egy egyesült Európa gyengébb Kínánál, Arab országoknál, Oroszországnál akár az Usánál?

Az emberek szeretnek jövőbelátó, hangzatos kifejezéseket tenni, de addig, amíg nem tettük próbára az Európai Egységet, miért kellene halálra ítélni. Hiszen Európában a történelemben ilyen egységre még nem volt precedens. Miért ne lehetne Európa a szuperhatalom(direkt kerülöm a "világ ura" kifejezést, mivel ez eléggé meseszerű és unreális)?


Ha Európa országai félretennék ellenszenvüket és tanulnának a történelemben elkövetett hibákból akkor szuperhatalom lehetnénk.


Egyébként személy szerint elutasítom az efféle egyeduralmat a világon, mivel nehogy már 300 millió ember mondja meg 6 és fél milliárdnak mit tegyen.

Summa summarum: túlzás azt állítani az USA-ról, hogy a világ ura- gondolj bele, mi lenne, ha ezzel az okfejtéssel állnál elő Kínában, Észak Koreában, Iránban, Oroszo.-ban.

Ilyen nem behódoló országok mindig is voltak, vannak és lesznek.

2010. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező...

Na kezdjük el valahol, mondjuk a nyelvnél.

Azt állítod, hogy az, hogy az angol nyelv a világnyelv, az azért van, mert az USA a szuperhatalom.

Ezt te úgy mondod, mintha 1800-as években nem angol lett volna az úgynevezett világnyelv. Azt meg már nem is akarom hangsúlyozni, hogy nem amerikai a világnyelv, hanem az angol. Amúgy meg te is tudod, hogy az USA brit gyarmat volt, és EURÓPA vitte az akkori gyarmatra az angolt, és nem az indiánok kezdtek el angolul beszélni.

Amúgy meg alapból úgy gondolkozol, hogy egyvalakinek kell lennie a hatalmon: tehát eléggé egyoldalú a dolog. Anglia és Franciaország is egyszerre volt nagyhatalom, és ne mond azt, hogy a franciák nem tudták volna a flottájukkal elfoglalni a brit szigetet, hanem csak a távol-keleti gyarmatokon tudták érvényesíteni a haderejüket (mondjuk Vietnámban). Már a középkortól elkezdhette volna (vagy Nagy-Britannia Franciaország, vagy éppen fordítva) a z ellenség kiírtását.

Vagy egy másik példa: Spanyol hódítók, valamint a portugál hódítók. Felosztották maguk között a világot, pedig nem voltak akkor sem túl messze egymástól.

A Római Birodalmat nevetséges felhozni, mert az ellenfeleik mindössze nomád népek voltak, és azok ellen egyszerűen nem voltak sikeresek, hiába volt a legerősebb hadseregük. Mellesleg igaza van annak, aki azt mondja, hogy az akkori D-Afrikában senki le sem sz@rta Rómát.

Az EU-s dolgodat egyáltalán nem értem. Ha EU lenne a szuperhatalom, "hamarosan jönne egy "trónfosztó" aggresszor, valószínűleg az arab világ vagy Kína képében"

Ezt te hogy gondoltad? Törökország jelen pillanatban a garancia arra, hogy ha megtámadnának mindket, a kontinensre nehezen jutnának fel, mert a törökök igencsak az EU-hoz szeretnének tartozni.

Ráadásul ez a komoly ellenérv, hogy valószínűleg megtámadnának... Szerinted Amerikát megtámadták??? Ha 2001. 09. 11-re gondolsz, akkor én ezt nem hoznám fel, elvégre USA igencsak lefoglalja a támadókat, tehát nem jelent komolyabb veszélt.

Ha pedig egyesülne Franciaország, Nagy-Britannia, Olaszország, Németország, Svájc, Finnország, Svédország, Norvégia, Dánia, az már önmagában elég lenne ahhoz, hogy megszorongassa Amerika tökeit, de ha még pluszba jönnek az olyan országok, mint Magyarország, Szlotákia, Románia, Lengyelország, akkor már át lehetne venni a vezetést (ld: NYugat-Németország különösebb gond nélkül csatlakoztatni tudta Kelet-Németországot. Ezek után a többi "középhatalomnak" nem esne nehezére Közép-Európát modernizálni.

Európa az igazi vetélytársa az USA-nak, az Arab világot meg kár felhozni, mert semmilyen Arab Világ nem létezik. Majd ha létrejön olyan, hogy az ASU (Arab Szélsőséges Unió), akkor majd erről később beszélhetünk.

Japán Amerika alatt van.

Oroszország fejletlenebb, mint az EU.

Kína meg egyszerűen túl gyenge ahhoz, hogy vezesse a világpolitikát, mert a városokban jó az élet, de a paraszt meg megdöglik, mert semmije sincs.

2010. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!