Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyivel lenne jobb a világ...

Mennyivel lenne jobb a világ nacionalizmus nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl Európában. Milyen jól megéltek egymás mellett a különböző népek nacionalizmus nélkül. Pl a lengyel-litván államszövetség. Senki sem randalírozott v tüntetett hogy ő nem lengyel hanem litván....vagy Magyarországon....az számított magyarnak aki ebbe az országba élt, az már nem volt fontos hogy tényleg magyar-e.


Ti mit gondoltok? (most a bevándorlást hagyjuk ki lécci)


2011. szept. 7. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez most körülbelül olyan, mint hogy szüntessük meg a családokat, mert az azonos családba tartozók (testvérek, unokatestvérek, apák, anyák, fiúk, lányok, nagyszülők) jobban kiállnak az életben egymásért, mint más emberekért.
2011. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

En messze menoen nem vagyok nacionalista. Ezzel egyutt szerintem igenis letezik egy tortenelmi - kulturalis kozossegtudat, amelyet nemzetnek - nacionak - nevezunk. Enelkul nem tudnam azonositani magam.


Roviden: a nemzethez tartozas tudata eletszukseglete a modern embernek. Baj akkor van, ha ez egyben mas nemzetek gyuloletet jelenti.


A problema szerinten nem a ncionalizmus erzese, hanem amikor azt kezdjuk vizsgalni, hogy X vagy Y tenyleg a mi nemzetunkhoz tartozik-e. Ebben en Illyessel ertek egyet: magyar az, aki vallalja. (En szeretem, hogy magyar vagyok, pedig nem egy konnyu sors)

2011. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
A nacionalizmus egy alapvetően a fajfenntartáshoz szükséges életösztön. Ha hirtelen megszűnne, kihalna az emberiség. Hogy mivel lenne jobb? Megszűnne a környezetkárosító tevékenységünk.
2011. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

"Roviden: a nemzethez tartozas tudata eletszukseglete a modern embernek. Baj akkor van, ha ez egyben mas nemzetek gyuloletet jelenti. "


Baj akkor sincs. Az idegengyűlölet alapvetően szükséges ideológia a túléléshez.

2011. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

"Roviden: a nemzethez tartozas tudata eletszukseglete a modern embernek. Baj akkor van, ha ez egyben mas nemzetek gyuloletet jelenti."


Ez sem baj. Ha a cigányok és a magyarok utálják egymást, de az élőhelyeik nem fedik le egymást, akkor nincs súrlódás és nincs probléma sem. Akkor van baj, ha mindketten egy területen élnek.

2011. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"....az számított magyarnak aki ebbe az országba élt, az már nem volt fontos hogy tényleg magyar-e".

Hát ez nem jó képlet! Meg kell hagyni annak, aki nem magyar gyökerű, hogy annak vallja magát, aminek érzi. Vagy ami objektívabb, amilyen szülőktől származik, vagy amilyen az anyanyelve. De ez Magyarországon majdnem lehetetlen. Itt, a GYK-en is többször olvastam, hogy a magyarországi szlovákok szlovák származású magyarok. Szerintem nem, mert a felvidéki magyarok sem magyar származású szlovákok. Ha Te ezeket nemzetiségeket az államalkotó nemzettel kívánnád azonosítani, a lelküket lopnád el. Legyenek csak büszkék a szlovákok Kmetyre, Bélre, Petzvalra, Jedlíkre, Hadíkra, Melisre. Azok az övéik is, és az egész emberiségé. És az olimpiai játékokon ha a magyar himnuszt hallom,jólesik. Nem kívánnám, hogy az Örömódát játsszák , bár az is szép. Az én nacionalizmusom nem árt senkinek, engemet viszont felemel.

2011. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg békésebb lenne.
2011. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen sehol a világon nincs olyan értelemben vett nacionalizmus, mint itt Európában. Ez már a kontinens mételye, a világ rajtunk röhög, ahogy itt Európa vergődik. A válaszokon nem vagyok meglepve. Olyan, hogy nemzetállam a francia forradalom előtt nem létezett, a jobboldaliak meg azt merészelik hazudni, hogy a világgal együtt keletkezett a nemzet. Szerintem a Magyar Királyság felbomlásának oka a nacionalizmus. Előtte vallási alapon határozták meg magukat az emerek, valamint uralkodók és birodalmak alapján. Társadalmilag a nemzet sem csak úgy hipp hopp lett. A családokból a klánok, a klánokból a törzsek és a törzsekből alakult ki a nemzet. De a legjobb, hogy hallottam olyat TV-ben, hogy az Isten nemzeteket teremtett. Tiszta vicc. És amúgy arra nagyon kiváncsi lennék, hogy valyon ma lenne-e magyar nemzet, ha annó ilyen emberek éltek volna?! Ugyanis a magyar nemzet is törzsek fúziójából keletkezett. Mi lett volna, ha a keszi törzs tagjai azt mondják, ők nagyon jól érzik magukat törzsként és ez ad nekik minennapi erőt? Akkor ma nem létezne magyar nemzet!
2011. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!