Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértetek, hogy a nemzetköz...

Egyetértetek, hogy a nemzetközi cégek egy kicsit elvannak szállva?

Figyelt kérdés

Pontosabban, azoknak a magyar,kelet-európai leányvállalatai.

Én ilyen cégnél dolgozok jelenleg is fejlesztőmérnökként.

De, a legutóbbi után gondolkodok a felmondáson.


A cég fizet sokat a mérnököknek, amiatt állandó a létszámhiány.

A legtöbben arra gyúrnak,hogy hosszútávú kiküldetésben legyenek Németországban, mert az úgy tényleg megéri.


A kezdőbérek jók, egy egyetemről kipottyanó friss mérnök csillogó szemmel mond igent, amikor tudja mennyi a kezdőfizetés.

Na, de ez alig növekszik az évek során.


Nálunk a projektvezető próbált tárgyalni a vezetősséggel, akik németek,hogy több pénz kellene, mert így nehéz megfelelő munkaerőt találni.

Természetesen nemet mondtak, méghozzá nagy adag arroganciával.


Ugyebár, a magyar leányvállalatnak nincsen szakszervezete, a kinti részlegnek meg van....


Ha lenne, nem engedhetnének meg olyan hangnemet.


2018. márc. 24. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

1. Ne általánosíts, én is dolgoztam Magyarországon német cégnél, nekem elég szépen nőtt a fizum, évente volt emelés, ált úgy 10% körül.


2. Egy német cégnek azért éri meg magyar leányvállalatot fenntartani, mert az jóval olcsóbb. Amintvez nem így van érdemesebb nekik itt bezárni és Németországban bővíteni, ezért vigyáz a költségekkel.


3. Ha nem érzed jól magad menj át máshova!

2018. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Inkább a túlfizetett mérnökök vannak elszállva, mit hittetek koma, hogy majd egy kis láblógatásért öt év után másfélmillákatt kapsz?
2018. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amíg találnak annyiért feljesztőmérnököt, miért fizetnének többet? Német cégeknél nem divat a nagy fizetésemelés, ha nem alapozza meg előléptetés vagy valami.
2018. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hájaaa ***** válasza:

Mivel munkaerőhiány van, ezért bármikor fölállhatsz és mész máshová. Jelenlegi piacon neked van előnyösebb helyzeted. Akár egy adu is lehet ez a kezedben a felettes felé.


Másfelől egy bértárgyaláshoz is valamelyest érteni kell, nem elég hogy odavánszorogsz és belövöd a "aggyá több pízt baz.meg". Ezt is meg kell tanulni, vannak erre különböző technikák amit meg lehet találni akár a z interneten is.

2018. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1.


Ugyanazt csináljuk, mint a németek, ugyanazzal a szoftverrel, ugyanolyan nyelven.

Nem azt mondom,hogy ide a 3000 eurót, de azért közelíthetne a 2000 felé.


Kedves 2.

Szó sincs láblógatásról, sokat kell túlórázni.

2018. márc. 24. 10:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsenek elszállva maguktól, hanem megfelelően kezelik a helyzetüket.

A nyugati cégek nem azért alapítottak itt leányvállalatot, mert otthon már nem volt hová irodákat felhúzni. A közép- és kelet-európai kuli a nyugati bérek töredékéért elvégzi a munkát, olcsóbb így a cégnek. Nem is fognak az otthonihoz hasonló bért adni, mert akkor nincs értelme annak, hogy itt van a leányvállalat, lehetne dolgozni Nyugat-Európában is.

Azzal is tisztában vannak, hogy itthon nem nagyon vannak szakszervezetek. De ez nem a munkáltatók hibája: a munkavállalóknak egyszerűen nincs rá igényük.

2018. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az átlag magyar munkavállaló messze nem keresi meg 2/3-át annak (simán átszámítva), amit egy hasonló pozícióban lévő német. Ez nem reális elvárás ma még. Egyébként ez az ingatlanárakat figyelembe véve azt jelentené, hogy hamarabb keresed meg a saját lakásod árát, mint egy német.
2018. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel, nagyon jól látja a dolgokat, a német fejlesztőcégnél ahol dolgoztam pont ez volt. Persze 1-esnek igaza van, nem szabad általánosítani, lehetnek kivételek. Pár szempont amivel ki szeretném egészíteni a kérdezőt:

1. Igaz, hogy a kinti német résznek van szakszervezete, de én voltam kint, és azt kell mondjam a német fejlesztők se voltak túlfizetve (német viszonyokhoz képest persze).

2. Németország 8-szor akkora mint M.o., ezért éppenséggel még lehet esélyed átmenni a konkurenciához ugyanarra a témába. Magyarországon a fejlesztőmérnököknek erre esélye sincs.

3. Pont azért mert nem tusz könnyen váltani, bármit megtehetnek veled, azt is hogy 10 évig nem emelnek fizetést.

4. Pont a fentiek miatt akarok elmenni Java fejlesztőnek, mert bár nem könnyű átképezni magam, de ebben a témában legalább a /globális/ piac szabja meg a fizetések mértékét, és nem egy multi.

5. Mindegy milyen jó nevű a multi, a mérnökök fizetését bármikor lenyomhatja úgy, hogy nem emeli. Elég a lakásárakat nézni, 50%-kalmentek fel Budapesten, tehát a fizetésnek is ennyivel kellett volna.

2018. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol el vannak szállva maguktól. Azért a Facebook-botrány semmi ehhez képest
2018. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy cég a piacról él. Pontosan annyira van elszállva, amennyire engedik.

Németországban nem kérdezi senki, lehet-e szakszervezet. Csinálja. És a vezetés vagy együtt él ezzel, vagy tönkretesz a céget. Magyarországon az az eltérés, hogy itt kérdezik, nem csinálják. Kérdésre mondani lehet bármit, tettre csak tettel lehet válaszolni. Ezen különbségen múlik minden. Csak egyes részei ennek a mindennek azonnal, más részei meg bizonyos idő után, bizonyos befektetés után. Aki ezt megérti, ott nem lesz probléma. Tesz róla, hogy ne legyen.

2018. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!