Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diplomáciában szeretnék...

Diplomáciában szeretnék dolgozni. Tudtommal ehhez a legcélszerűbb egy jogi diploma és mellé egy nemzetközi tanulmányok szak. Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.-es gimnazista vagyok, időszerű most már ezen gondolkodnom.Idősebb testvéreim szerint két szakkal birok diplomáciában dolgozni: Nemzetközi tanulmányok vagy jog, de együttesen a legjobb. Na most külön-külön ezekkel nem tudok elhelyezkedni (diplomáciában)? Eredetileg csak nemzetközit akartam de állítólag az kevés.Egyáltalán működhet ez akárhogy kapcsolatok nélkül?

2015. nov. 21. 22:57
 1/4 Semmii válasza:
Ha nincs kapcsolatod felesleges, politikai palyara kapcsolatok kellenek, nem elbatortalanitani szeretnelek, de kezdj el baratkozni politikusokkal( vagy akik azok akarnak lenni, es koltozz pestre)
2016. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak karrierdiplomaták vannak. A nemzetközi kapcsolatok szakot felesleges időtöltésnek tartom. A nyelvekkel hogy állsz?
2016. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Angol felsőfokú nyelvvizsga (nem csak egy alibi nyelvvizsga, irreális mennyiségű angol filmen és sorozaton nőttem fel). Németből olyan szinten vagyok hogy egy kb szerintem egy féléves hajrá alatt lerakhatnám a középfokot. Ez lehet hülyén hangzik de már érzem a német nyelvtudásomon hogy képes leszek ezt a nyelvet is folyékonyan beszélni valamikor a jövőben, többek között talán azért mert sok helyen csak az angol nyelv bizonyos logikáját kell átültetni németre. Ezeken felül két évig tanultam oroszul még 13-14 évesen (heti 1 óra, nagyon laza színvonal), most semmilyen szinten nem tudok beszélni, viszont anno már tudtam makogni(fogjuk rá:D). Ha már a németet is eléggé kenni fogom akkor oroszt tanulni tervezek.
2016. ápr. 4. 20:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy a diplomácia hivatalos nyelve a francia, de sokak szerint ma már inkább olyan szerepe van mint mondjuk a latinnak a tudományokban: egykor még tényleges és nagy jelentősége volt, de mára már inkább csak hagyományból nyomják.
2016. ápr. 4. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!