Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia jobban áll mint...

Románia jobban áll mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Voltam sokszor Nagyváradon. Az emberek divatos ruhákban a bárokban. Az utcákon 10-20 milliós autók voltak többségben. Hajléktalant nem lattam az utcán. Kis faluban is voltam ott,kb olyanok voltak mint a mi falujaink.

( Aki nem hiszi nezzen ki Nagyváradra és környékére.)



2018. máj. 12. 15:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
GDP növekedés szerint sokkal. Egyszer el fogja hagyni Magyarországot, ha mindkét ország ugyanezen a szinten marad. Amúgy meg egyenlőre Magyarország áll jobban.
2018. máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Gyorsabban fejlődik, de "lejjebbről" indult. Viszont, ha minden így marad, csak idő kérdése, hogy mikor "előznek".
2018. máj. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
48%

" GDP növekedés szerint sokkal. Egyszer el fogja hagyni Magyarországot, ha mindkét ország ugyanezen a szinten marad. Amúgy meg egyenlőre Magyarország áll jobban."


Románia GDP növekedése a legmagasabb az EU ban. De azt is nézd meg mennyivel elvan maradva az egy főre jutó GDP-je és nem a nyugattól de a magyartól is rendesen elvan maradva

2018. máj. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Jó, hát ha a pillanatnyi növekedés az egyetlen, ami számít, akkor mi meg le fogjuk hagyni Németországot és Ausztriát.
2018. máj. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%

Romániában Partium, Bánság, Erdély illetve Bukarest, Constanta, Pitesti, Ploiesti és néhány Román-alföldi iparváros kivételével iszonyatos nyomor van.


Iasi, Galak, Bákó, Búzás, Német megyék messze le vannak maradva még Borsodtól is. Bukovináról nem is beszélve.

2018. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból? Katonailag igen, egészségügyileg nem. Mivel elég nagy ország, a GDP-je is jóval nagyobb, de az egy főre jutó GDP-je (PPP) viszont kisebb. A gazdasági növekedése gyorsabb ütemű, de még bőven van mit behozni a lemaradásán.

Az infrastrukturája sokkal fejletlenebb, a korrupció viszont mára már kisebb mint Magyarországon.


Millió szempont van, attól függ, melyik érdekel. Összességében feljövőben levő ország, de még Magyarország alatt van gazdasági szempontból.

2018. máj. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
68%

"Románia GDP növekedése a legmagasabb az EU ban. De azt is nézd meg mennyivel elvan maradva az egy főre jutó GDP-je és nem a nyugattól de a magyartól is rendesen elvan maradva"

Előszőr is, ahogy mondtam, ha ugyan így növekedik a GDP-je, akkor az egy főre jutó átlag is növekedik. DE még Magyarország áll jobban (ezt is mondtam), csak nem biztos, hogy ez ugyanígy lesz 15 év múlva, vagy 20 év múlva.

2018. máj. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
17%

Nevetséges, hogy még mindig ezt szajkózzátok!


Miért nem mentek már abba a jóléti országba? :P

2018. máj. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Én itt vagyok! :P
2018. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ha Nagyváradon jártál, azt is láthattad, mit műveltek a románok 100 év alatt az egyik legnagyobb történelemmel bíró magyar várossal.

Hasonlítsd össze magyarországi "no name" megyeszékhelyekkel a városképet - Nyíregyháza, Kaposvár, Szolnok. Szerintem elképesztő a különbség utóbbiak javára, még ha gazdaságilag nem is fejlettebbek Váradnál.

A 10-20 milliós kocsikat nem tudom hol láttad, én zömmel ugyanolyan kocsikat látok mindig, mint bárhol Romániában vagy Magyarországon.

Üdv Nagykárolyból.

2019. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!