Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor fogadják el a németesek,...

Mikor fogadják el a németesek, eszperantisták, frankománok, hogy az angol a világnyelv?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy háborognak emiatt. Ha Kína és India el tudja fogadni, hogy nem a mandarin vagy a hindi a világnyelv, akkor az ennél jelentéktelenebb nyelveket istenítők miért nem?


Érdekes módon maguk a németek nem annyira háborognak, de akik beleöltek sok sok évet a német tanulásba, azok próbálják igazolni, hogy érdemes volt.



2018. jún. 9. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Az angol világnyelv státuszát csak olyanok tagadják, akik lusták voltak megtanulni még azon a nyelven is, hát még a többin és ezért mondogatják, hogy nem az a világnyelv. Legalábbis személyes tapasztalatom ezt mutatja.


Viszont és itt jön a te hülyeséged kérdező, ma Európában az angol után a második legfontosabb nyelv a német, sőt a világ 6-7 legfontosabb nyelve közt van, Japántól és az USA-ig is sokan tanulják idegen nyelvként, és remélem nem kell magyaráznom neked, hogy Magyarországon, aminek legfontosabb gazdasági partnere Németország és Ausztria miért a leghasznosabb idegen nyelv az angol után. Az angolt az egész világ használja, a németet meg gyakorlatilag egész Európa.

2018. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Szóval úgy is írhatnánk, akik beleöltek sok-sok évet a német tanulásába, azok tudják igazolni, hogy érdemes volt.
2018. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
#1 Európának a második legfontosabb nyelve nem a francia? Én ezt a nagy német nyelvű befolyást inkább csak a mi régiónkban látom, de nem egész Európában.
2018. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
A francia gazdaság mérete úgy kétharmada a németnek, hasonlóan a brithez, az olasz a fele. Ráadásul a németnek van kb. 100 millió beszélője a franciának meg van maximum 80.
2018. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
97%

Kérdező, ne írkáld már a hülyeségedet.

Ki vonja kétségbe, hogy az angol világnyelv? Senki. Egyértelmű.

A kínai meg a hindi meg szerintem nem nagyon érdekel senkit, kivéve aki ilyen távolkelet-fan.

A német pedig Európa legnagyobb, központi, és legfejlettebb gazdasági tömbjének, a DACH régiónak a nyelve, 100 millió anyanyelvi beszélővel, nyilván kiemelten fontos nyelv itt Európában.

2018. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"A kínai meg a hindi meg szerintem nem nagyon érdekel senkit, kivéve aki ilyen távolkelet-fan."


Hát én sokszor hallom az átlagjózsitól, hogy a kínai leváltja az angolt :D:D:D


Német: nem vonom kétségbe a szerepét a régióban, Magyarországon valóban fontos és jelentős. De ettől még csak regionális jelentőségű nyelv (pont mint a Japán vagy a Hindi), világszinten azért messze nem olyan hasznos, mint pl a spanyol vagy a francia.

2018. jún. 9. 17:41
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Egyetlen világnyelv létezik, a magyar. A többi hiába veri földhöz magát.
2018. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
"Sokszor hallom, hogy háborognak emiatt." En meg senkit nem hallottam emiatt háborogni. Olyat meg végképp nem ismerek aki tagadná, hogy az angol, világnyelv.
2018. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Tetszik - nem tetszik, így van. Angolul szinte bárhol boldogulsz. Bárhová mész, azért előbb - utóbb akad valaki, aki beszél angolul. Németül már nehezebb dolog. Ráadásul egy faramuci, nehézkes nyelv, helyesen beszélni kutya nehéz. Én pl. majdnem mindent megértek németül, de helyesen elmondani ugyanazt...


A franciát kicsit másként látom. Miért? Mert az angol szókincs tekintélyes része francia eredetű. Aki angolul tud, és van egy minimális latinos műveltsége, azért éhen nem hal francia környezetben. Írásban kb. érti miről van szó.

2018. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Most komolyan ezen rágodsz? :D


Nyelvtanulás: legyél kint anyanyelvű területen annyit, amennyire megakarod tanulni a nyelvet.....


fél év alatt ha van egy kis eszed bármilyen nyelvet megtanulhatsz

2018. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!