Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meddig lesz az angol világnyel...

Vortrekker kérdése:

Meddig lesz az angol világnyelv? Várható hogy még a mi életünkben a kínai átveszi a helyét? Európában a brexittel nem fog csökkenni a jelentősége?

Figyelt kérdés

2017. márc. 27. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A kínai nem fogja átvenni a helyét.
2017. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
18%
A te életedben biztosan az marad, hacsak le nem atombombázzák a világot. Ez már lassan független Angliától vagy akár az USÁtól is, ha egy spanyollal, koreaival, svéddel akarsz beszélni, akkor a legjobban jársz ha az angolt tanulod meg, mert ők is azzal kezdik. És eléggé alkalmas is a szerepre, eleinte könnyen tanulható. A kínai rohadt nehéz nyelv, plusz nagyon nehéz az írást megtanulni, még maguk a kínaiak sem ismerik tökéletesen.
2017. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Előző, te beszéled valamelyik kínai nyelvet? A világ legegyszerűbb nyelvtanával bír, az írásuk meg lényegesen egyszerűbb és könnyebb, mint a japánoké, főleg a többségi, tehát mandarin kínaié, mivel ők az egyszerűsített hanzikat használják, ráadásul többnyire egyetlen olvasatú jelekkel.


Nem beszélve a kínai intonálásról, ami a japánnal ellentétben még szóban is remekül beazonosíthatóvá teszi az azonos alakú kínai szavak egy részét. A többségi, mandarin kínaiban csak négy intonálás van, ez se nem sok, se nem kevés, pont jó, pont segít, pont nem bonyolult.


És hát egy szótag - egyetlen szó a kínai nyelvekben. (Ettől még sok összetett szavuk létezik... na bummm.. két szótag...)

2017. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
30%

Minden összehasonlítás a kínait a legnehezebben megtanulható nyelvek közé teszi, ha nem épp a legnehezebbnek.

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hollófernyiges, és te bedőlsz a sztereoptípiáknak...?

Tudod hány olyan oldallal találkoztam, amelyikben viszont felvilágosítással szolgálnak, hogy túl sok a nyelvekről a sztereotípia...?


Ezen felül meg anyanyelvtől is függ (nem ritkán egyéntől szintén), hogy kinek mit nehéz tanulnia, tehát RÉSZBEN szubjektív is (amellett, hogy léteznek objektív tényezők, pl a kínai nyelvtan könnyűsége)...


És milyen szempontból... Pl kiejtés szempontja:


Pl egy magyar ajkúnak a japán kiejtés nagyon könnyű, míg egy angolnak nagyon nehéz - ez példa a sok közül...

Vagy pl egy kínainak, japánnak, koreainak nehéz az angol akcentus (és megfordítva), annak ellenére, hogy a koreai, japán és kínai nyelvek egymástól kiejtésben és nyelvtanban egymástól is nagyon eltérőek.


Számos weboldalon elemezték már ki ennek erősen szempontfüggő vonatkozását...


Persze mindig lehet találni X szempont szerinti írások tömkelegét a világhálón... de lehet találni ellentétes véleményűeket is, meg több szempontból körüljártakat is, hazugakat, féligazságokat és reálisakat szintén.


A sztereotípiák helyett én konkrét ismereteimből indultam ki: a kínai nyelvek nyelvtana kétségkívül a legkönnyebbek közé tartozik a világon - a kínai esetén ez történetesen objektív szempont a tanulhatóságára nézve, és nem szubjektív. Nincs benne semmiféle ragozás, mivel izoláló típus. És a többi. Ezen felül egy szótagúak a kínai szavak, illetve gyakran két szótagúak, mert sok az összetett szó, de két szótag nem sok. Az intonálás segít megkülönböztetni az azonos alakú szavakat. Ez is objektív tény. Mint ahogy az is ,hogy a kínai írás csak mennyiságileg megterhelő kissé, míg a japán írás lényegesen nehezebb mind minőségileg, mind mennyiségileg - utóbbit a ráfordítandó időre értve pl a több szójel- olvasat miatt. Nem beszélve a többségi kínai (mandarin) által használt egyszerűsített kínai jelektől - ez is objektív tényező , szintén a mandarin kínai könnyűsége javára...


Szóval ne a sztereotípiákból indulj ki, hanem az objektív tényezőkből, valamint abból, hogy a többi, szubjektív vonatkozásai meg nem mérvadóak, hanem a szubjektív vonatkozásai meg kinek könnyűek, kinek nehezek...


Attól, hogy hivatkozol három weboldalra, találsz olyanból több ezret. Na de ellentétes véleményről is találsz több ezret.


Tehát evvel felesleges érvelni.- Inkább reális indoklással érdemes érvelni.

2017. márc. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!