Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németországi törökök nagyobb...

A németországi törökök nagyobb arányban támogatják Erdogant, mint a törökországiak - lehetségesnek tartod még a sikeres integrációt?

Figyelt kérdés
A németországi törökök helyzetéről eddig mindenki úgy beszélt, hogy a németek tudják a sikeres integráció receptjét. Erre a választáson elsöprő többséggel Erdogant támogatják, akinek a tevékenysége homlokegyenest ellentétes a Németországban vallott értékrenddel, és Németországgal nyíltan konfrontálódik, ellenségesen viselkedik. Aki szerint lehetséges az idegen kultúrkörökből érkezettek tömeges integrálása, azok szerint mi volna ennek a módja? Milyen engedményeket kellene tennie még a befogadó társadalomnak?

2018. jún. 27. 09:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

A tények. És ez nem hit, hanem valóság.


[link]

2018. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
13%

"De még mindig nem kaptam választ arra, hogy mi táplálja a tömeges integráció sikerébe vetett hitet."


Az a baj, hogy ezek mind relatív dolgok, hány embert tekintesz tömegnek? Mi számít sikeres integrációnak? Például Magyarországon elég, hogy beszéli a nyelvet és dolgozik vagy az Aranycsapatot is fel kell sorolnia?


Mire alapozon?


Egyszerű, itt élek és látom.

2018. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Minek válaszoljunk amikor úgyse érdekel téged? Érdekelt volna akkor már rég utána tudtál volna nézni bármilyen témának a Google segítségével. Csak egyszerűen azt akarod mondogatni, hogy "nem sikerült a törököket integrálni, stb". Mondhatunk neked bármit, te akkor is csak ennyit fogsz mondani. Akkor meg minek szenvedjünk?"


Tévedsz, tényleg érdekel. A liberálisoktól azt hallom, hogy az integráció siker lesz. Amikor megkérdezem, hogy miért, akkor azt kapom, hogy mert a magyarok így, a lengyelek úgy, meg még volt két szerb is. Csak azt nem mondja el senki, aki hisz az integráció sikerében, hogy azt mire alapozza? Én nem vagyok tévedhetetlen, de ha a véleményem ellenérveit kutatom, és csak terelést kapok, miért fáradjak, hogy esetleg az ellenvéleményt magamévá tegyem?

Nem a guglira vagyok kíváncsi, mert az index álláspontját már ismerem. A gyakorira azért jövök, hogy ne a megmondóemberek álláspontját olvassam, hanem azokét, akik erről saját véleményt formálnak.

2018. jún. 27. 14:22
 24/29 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem kezdjük azzal kérdező, hogy nagyon általánosítasz. Hiába egy a vallás ugyanúgy van eltérés egyes nemzetek, népek között, mint Európában.


Másodrész tényleg jó lenne, ha definiálnád, hogy mégis mit értesz integráció szó alatt, hiszen anélkül nehéz megmondani, hogy jó-e, sikeres-e.

2018. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A nemetorszagi torokoket meg a torokorszagi torokok sem tudnak sikeresen integralni lassan :"D.
2018. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
Hazug önámítás hogy a kivándorló magyarok többségét nem kell integrálni, mert bizony kell. Erre a legjobb fokmérő: Berlinben melegek kéz a kézben sétálnak, egy német nem annyira szólja meg vagy nem foglalkozik ezzel egy lengyel, magyar, orosz már fúj b...uzizik. Egy muszlim meg a torkát vágná el.
2018. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
43%

Németországban az 1950-es évek óta élnek nagy számban törökök. Nagymértékben hozzájárultak az ország háború utáni újjáépítésében. Jelenleg Németország az EU legerősebb gazdasága és a világ élmezőnyéhez tartozik. Ez egyértelműen a sikeres integráció bizonyítéka.

Egyébként nem értem az összefüggést. Ha egy külföldön élő török Erdoganra szavaz, akkor miért jelenti szerinted automatikusan azt hogy nem tudott integrálódni? Én azt sem látom Törökország hol ellenséges Németországgal.

2018. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
73%
27-es vagyok. Látom fidesznyikeknek fáj az igazság, hogy bizony a kelet-európaiak sem képesek integrálódni. Nekik mi kelet-európainak számítunk, ennyi.
2018. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Na jó, hát Nemetországból, könnyen támogatják Erdogant...
2018. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!