Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyivel nagyobb kihívás egy...

Mennyivel nagyobb kihívás egy emberi agyat átültetni, mint csak a fejet? Az utóbbival 2 év múlva próbálkoznak (állítólag bizakodóak az orvosok), ennek tükrében elképzelhető, hogy két-háromszáz éven belül sor kerül sikeres agyátültetésre?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fejátültetésnél a legnagyobb probléma az idegek összekötése.

Az agyátültetéshez még nagyon sok más problémát is meg kell oldani... az agyat igen nehéz egyben kiszedni, közben még életben is tartani, stb.

Ezzel együtt senki sem tudja megmondani, mi lesz 2-300 év múlva, annyira gyors a tudomány fejlődése.

2015. dec. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként az a személyes véleményem, hogy a fejátültetés is egy iszonyatos távolságban lévő dolog a mai világban. Az, hogy próbálkozik vele pár szenzációhajhász sarlatán, az egy dolog. Nem fog nekik sikerülni. Az ereket össze lehet varrni, valahogy a vázrendszert is lehetne egyesíteni de a gerincvelő egységét nem tudja a mai orvostudomány helyreállítani. A legtöbb, ami szerintem sikerülni fog nekik az kb. annyi lesz, hogy jó esetben a fejátültetett illető nem hal meg és esetleg tud majd magától lélegezni de az, hogy abból, mozgó, tapintó, járó ember legyen, hát attól még fényévekre vagyunk. LE lesz bénulva a teste. Megjegyzem az agyátültetés a fejátültetéstől nem is olyan sokkal bonyolultabb. Hiszen a problémás rész az idegek megfelelő összeillesztése, ez az, amire a mai orvostudomány szinte képtelen. Ami a valóság az kb. annyi jelenleg, hogy perifériás idegeket viszonylag normálisan meg tudnak varrni, tehát ha levágod a kezed, van esély arra, hogy visszavarrják, és érezni és mozogni is fog, persze nem tökéletesen, az, hogy valaki képes legyen, most többé-kevésbé működőképes formában egy gerincvelőt összevarrni, szerintem lehetetlen. Továbbá milyen brutális immungátló kezelés fog szerencsétlen betegnek kelleni, hogy ne lökődjön ki a feje a testéről? Én azt az orvosi csapatot aki ezt a műtétet elvégzi lecsuknám. Teljesen szembeállnak az orvosi etika és az orvosi hitvallás alaptételével! NE ÁRTS!

Egyébként én az agyátültetésnek nem látom értelmét, mert az agy az a szerv, ami a tudatunkat hordozza. Ha már ki tudjuk szedni a testből és át tudjuk ültetni egy másik testbe, akkor nem éri meg emberi testet választani, szerintem, hanem inkább a Ghost in the Shell mintájára jobban megéri egy kibernetikus testbe belerakni az agyat és egy létfenntartó berendezést mellé pakolni, ugyanis ebben az esetben nincsenek immun problémák, és egyetlen szerv fog öregedni, mivel a test javítható.

2015. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!