Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek van arra lehetőség...

Szerintetek van arra lehetőség, hogy egy bizonyos iskolától egy bizonyos tablót saját magamnak személyes okokból megvásároljak?

Figyelt kérdés
Másolat és egyéb módon kreált kópia nem jöhet szóba, olyat tudok én is gyártani kis-milliót. Nekem az eredeti tabló kell! Hogy miért? Mert egy számomra fontos személy van rajta és szeretném a magaménak tudni azt a tablót.
2012. jún. 1. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen esetben van erre lehetőség, ha az iskola eladja.
2012. jún. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésnek jogi vetülete nincs, bár kétlem, hogy eladják.

Mondjuk nem értem, hogy miért ragaszkodsz az eredeti tablóhoz, mivel a számodra fontos személynek úgyis csak a képmása van rajta.

2012. jún. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem az iskola csak akkor adhatja el a számodra (legalábbi úgy tisztességes), ha az azon szereplő valamennyi diák ehhez hozzájárul.
2012. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért ad(hat)ná el? A tabló azt szolgálja, hogy BÁRKI megtekinthesse az ott végzett diákok képeit. Ezzel az erővel kiárusíthatná a könyvtárat, vagy a taneszközöket az iskola. Ez igenis jogi kérdés!
2013. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!