Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez lenne az egyetemi "autonómi...

Ez lenne az egyetemi "autonómia" az EU-ban? Gernderterror még mehet?

Figyelt kérdés

"A svédországi Lund Egyetem professzora, Germund Hesslow nem gondolta volna, mekkora botrány lesz abból, ha az egyik órán arról beszél, hogy szerinte vannak biológiai különbségek a férfiak és a nők között. Az óra után a hallgatók annyira felháborodtak, hogy a rektorig mentek a panaszaikkal, aki hivatalból nyomozást indított a tanár ellen, a vád antifeminizmus és transzfóbia.


A neurofiziológiát tanító férfit felszólították, hogy minél hamarabb vonja vissza az állításait, hogy csökkentsék a feszültséget az egyetemen."


[link]


Ilyenek ellen miért nem szólal fel az Európai Bizottság vagy a Parlament?



2018. szept. 18. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Hát igen irigylésre méltó, hogy ott van aki helyettesítse és a diákok elmozdíthatnak tanárt, jó lenne itthon is erre a szintre eljutni.
2018. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2018. szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Hogy is fogalmazzam... már elég régen rájöttek ezekre a különbségekre, illetve hogy milyen örömöket lehet szerezni ezek felfedezésével. ;)


Komolyra fordítva a szót, valóban vannak a szaporodószerveken kívül is különbségek a két nem között. Pszichológusok, neurológusok stb. tanulnak róluk, és használják is.

2018. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

"át igen irigylésre méltó,"


Hát ez aztán tényleg irigylésre méltó :D

2018. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
888=hazugság, kell naponta valami szar ami miatt lehet veegődni.
2018. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"Ezután az egyik - a gendertémában igencsak más véleményen lévő - diák nekiesett az oktatónak."


A "gendertéma" nem a biológiai különbségekkel vagy azonosságokkal foglalkozik.

2018. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"888=hazugság, kell naponta valami szar ami miatt lehet veegődni."


Háááát peeeersze, ne zavarjon, hogy ott a külföldi link, biztos a csúnya fidesz média találta ki. Ilyen az,amikor zavar keletkezik a rendszerben és csak a "hazugság" vádjával tudtok burkolózni, mert már számotokra is ciki mit művel az ideológiátok.

2018. szept. 18. 16:15
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Más is van úgy vele,hogy ha meghallja a gender vagy gender studies szavakat,akkor feláll a hátán a szőr?

Nő vagyok.

De olyan szinte elegem van a feminácikból a neoliberálisokból.Mindenből.

Igenis,van a két nem között különbség.

Nem is kevés.

De attól még ugyanúgy homo sapiens sapiensek vagyunk.Ez nem változik.

A nő nem különb a férfiaknál.A férfi nem különb a nőknél.

Mindkét nemben vannak gyönyörű,okos,tehetséges,kreatív emberek.

Vannak női és férfi feltalálók.

Az age gap egy bullshit.

Ha kevesebbet keresel mint egy pasi akkor panaszkodás helyett legyél jobb munkaerő.Bitzonyíts.

A feminizmusjó,a feminizmus hasznos.Szükség van feminizmusra.

A KÖZEL-KELETEN.

Az az a hely,ahol valóban el vannak nyomva a nők.

Van kettős mérce?

Van,sajnos.

Mindkét nemet éri előítélet és megkülönböztetés.

A nők tehetnek róla?Nem.

A férfiak tehetnek róla?

Nem.

Hát a liberalizmus jó-e?

Jó.

És akkor miért szidják a feminizmust és a liberalizmust?

Nem szidják.

Akik ismerik a két szó jelentését,azok nem szidják.

A szélsőséges,fröcsögő,rosszindulatú,állandóan triggered femiNAZIkat és a neoliberális kihaénnem megmondóembereket szidják.

Okkal.

Ma már mindenkit el kell fogadni.

Ami jó dolog,de sokszor pont ezzel a hozzáállással nyomnak el másokat.

Meg mások véleményét csak akkor fogadják el,ha az ő álláspontjukkal megegyezik.

Meg amúgy a gender szaknak mi értelme?

Milyen pluszt ad?

Mitől leszek több,ha azt tanulom?

Undorodom attól,hogy az ilyen gender freak őrült,neoliberális sz..emétládák miatt rengeteg ember nem fejezheti ki a véleményét.

Nézzétek meg hány külföldi hírességnek ment tönkre a karrierje,mert fel mertek szólalni dolgok ellen?

Sajnálom szegény embert.

Ő csak oktatni akar.

És a sok hálátlan kis safe space mindig triggered színes testszőrzetű butch leszbinek kinéző leszbi felháborodik mindenen.

Ordít róluk hogy azért gyűlölik a férfiakat,mert ők a másik nemet szeretik.

Vagy a nem leszbikus harci feminácik pedig azok,akikhez férfi nem nyúlna,mert mocskosul gusztustalanul igénytelen,randa.

Nézzétek meg a legtöbb ilyen feminácit.

Hallottatok a fat acceptance mozgalomról.

Azok mögött is tuti ezek állnak.

Mert a m...ocskos férfiak a hibások,mert nem vonzódnak egy 200 kilós,gusztustalan tankarankához.

Igazuk is van,hogy mernek férfiak egy csinos,egészséges testalkatú nőhöz vonzódni.

Meg persze ők teljesen egészségesek.

Mindegy,hogy két lépés után alig kapnak levegőt,vagy akkor a karjuk,mint másnak a dereka.Ők egészségesek,szépek.Őket így kell elfogadni.

Én elfogadom a kövéreket,de ne merjen egy kövér ember másokat alázni,mert azok egészségesen élnek,sportolnak.

Szóval vannak dolgok amik zavarnak.

Pl.ez is.

És még egyszer.Nő vagyok.És ez az én véleményem.

2018. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Jó lenne tudni, hogy mi volt a konkrét dolog, amit mondott, mielőtt a nyolcashoz hasonló kisregényes agymenést írunk. (Nyugi, majd a férfivédők egyesülete megsimizi a buksidat és kekszet is dob.)


Én rendszeres hallgatok előadásokat és bizony a magyar tanárok egy része irtó szexista és folyamatosan általánosításokkal dobálóznak. Én férfi vagyok és sajnos feltűnik sok szexizmus a férfi nem irányába is. Legszívesebben ezekért én is panaszt tennék, de nincs kinél, mert nálunk az a normális, ha valaki általánosításokat böfög fel és ezen birkaként röhög mindenki.


Szóval gyanítom, hogy a prof sem az előadás anyagát részletezte, hanem valami idióta szexista vagy homofób jófejséggel akarta szórakoztatni a nagyérdeműt. Csak azt nem értem, hogy az ilyenek miért nem gondolnak abba bele, hogy nem csak a velük megegyező nézőpontú hallgatók ülnek a teremben.

2018. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kisregényes.

Ne aggódj te sem.

Nemsokára a femináciktól sok-sok privit fogsz kapni.És kaphatsz majd kekszet is.Meg talán mást is.


Ember,ugye kiszűrted a mondandódból,hogy én nem a feministákat szidtam?

2018. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!