Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrák/bécsi kultúra...

Az osztrák/bécsi kultúra miért különbözik ennyire a magyartól?

Figyelt kérdés

Én már voltam kint párszor Szerbiában, Szlovákiában, Romániában, Ukrajnában, és teljesen otthon éreztem magam a helyiek között. A kedvencem Ukrajna volt, ott rögtön "Táváris" lettem pár orosz szó után, és sokan erősködtek, hogy térjek be hozzájuk enni, náluk aludni, velük menni iszogatni, jó buli volt.


Azonban nemrég voltam életemben először Ausztriában. Ami egyből furcsa volt számomra az az, hogy szinte senki sem beszél magyarul, és olyan távoli, különös elképzeléseik vannak a magyarokról, mint pl. az angoloknak, vagy az amerikaiaknak, pedig alig néhány kilométerre élnek tőlünk.


Tovább mentem Bécsbe, a Mariahilfer Straßéra, ott is, egy embert nem hallottam, aki magyarul beszélne, akár Amsterdamban, Stockholmban, vagy Londonban is lehettem volna.


Végül pár érdekes dolog megnézése után inkább felültem a hazafelé tartó vonatra, és amikor az befutott Hegyeshalom állomásra, úgy éreztem, hogy Ó, Istenem, végre itthon vagyok. Pont úgy nézett ki az állomás, mint Debrecen, Miskolc, vagy Szeged állomása.



2018. okt. 11. 01:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Tehát azért különbözik a kultúrájuk mert nem beszélnek magyarul. No komment.


Amúgy meg hozzá vagy szokva a lepukkant szegénységhez, azért érzed jól magad ezekben a szegény országokban. Ausztria teljesen más világ, az egy jóléti társadalom, míg a magyar, román, ukrán nem.

2018. okt. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Mert ott nem volt szocializmus. De ezt te is tapasztalhatod ha elmész Németországba, a volt kelet németek teljesen máshogy gondolkodnak mint az ország többi felében élők
2018. okt. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Az egyes válaszolónak nincs igaza. Mert azért Ukrajnában( Kárpátalján) mondjuk nincs akkora lepukkantság ahogy te azt elképzeled.

Kérdező, azért van Ukrajnában ez a nagy barátság mert biztos látták rajtad, hogy külföldi vagy, pláne az EU-ból jöttél... gondolom érted....

2018. okt. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Végre hazaértél szeretett Wartburgjaid és Glóbusz konzervjeid közé.
2018. okt. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Na, Balázska végre eljutott a Mariahilfer Strasse - ra.


Igen, ott nem beszélnek magyarul. Érdekes jelenség. Németül beszélnek, pedig osztrákok. Már aki.

2018. okt. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként Londonban (igaz jó nehezen) de el lehet boldogulni a magyarral. Kb 3-4% magyar él ottan
2018. okt. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerbia, Szlovákia, Románia, Ukrajna és Magyarország mind balkáni putrik. Te ehhez szoktál hozzá, nem a fejlett és rendezett Ausztriához. Ha előszednél egy neandervölgyi barlanglakót és beköltöztetnéd a Hiltonba, nem érezné jól ott magát.
2018. okt. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Mert kelet-magyarországi vagy.


A nyugat-dunántúliaknak jellemzően sokkal konfortosabb kultúrálisan Ausztria, mint Kelet-Magyarország nagyrésze (leszámítva a komolyabb városokat).


A nyugati mentalitás visszafogottabb, kevésbé barátkozós, még falun is az emberek pénzért csinálnak meg mindent a másiknak, nem pedig úgy, hogy majd ők is munkával adják vissza (ez viszont azt eredményezi, hogy minden munka minőségi lesz, pénz lesz belőle, így amikor magának csinál valamit azt sem mokszolt, megveszi hozzá az anyagot, szerszámot.) Ennek oka alapvetően az, hogy nyugaton nem divat a kocsmázás, ezért nem cimbi meg nagy haver a fél falu. Ha szépen rendben tartja a szomszéd a birtokát, mem jön ki se zaj, se szag, akkor jó szomszéd.

2018. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Ne etessétek a trollt. Ilyen hülye senki sem lehet hogy kimegy Bécsbe és azon csodálkozik hogy nem beszélnek magyarul.
2018. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bécs az okés is, hogy osztrák, de Burgenland azért valaha magyar volt.

A többi határunkon túl magyar emberek élnek, ezer évig Magyarország volt, persze, hogy otthonosabb ott.

Amúgy pont Kismartonban találkoztam magyarul beszélő osztrákkal.

2018. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!