Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a mostani...

Mit gondoltok a mostani BREXIT elleni tüntetésről? Az angolok okosabbak, mint mi?

Figyelt kérdés

[link]

Mivel a szavazás óta átlátják, hogy a politikusaik hazudoztak, betarthatatlan ígéreteket puffogtattak, hát utcára mentek. Mi meg csak nézzük, mint a bari 2010 óta miket összehord az Orbán kormány, nem rémisztő a kontraszt a két nép között?


2018. okt. 21. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Rémisztő a Brexit ellen tüntetők agymosottsága.
2018. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Ökrök.
2018. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Én nem értem, hogy mi köze az angol brexithez a magyar politikához és az Orbán kormányhoz. :D
2018. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Az angolok szavazták meg eleve a Brexitet, úgyhogy olyan sokkal azért nem okosabbak...

Ha egy csomó embernek van egy véleménye, akkor azt hangoztatni kell. Akkor is, ha ez rövidtávon nem változtat semmit. Nagyon helyes, hogy tüntetnek. Én mindig csak támogatni tudom, hogy mindenki menjen ki az utcára tüntetni. Mindenki ossza meg a véleményét Facebookon, mindenki vállalja fel a pártállását és ideológiáját a barátai, munkatársai előtt. Nincsen rosszabb, mint a "nekem így is jó lesz" tespedt, apatikus, passzív hozzáállás. Egy demokrácia csakis akkor működik, ha az emberek politikailag aktívak. És ennek része, hogy kimennek a Brexit ellen tüntetni, akármilyen esélytelennek tűnik megállítani most már.

2018. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Vajon ott is elcsalták a Brexit szavazást? Vagy hol a fenében kujtorogtak mikor szavazni kellett?


Ha minden szavazás után tüntetés lesz, hogy vissza az egész, akkor mire jó az egész?

2018. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A gyengébbek kedvéért:


amikor megszavazták a BREXIT-et, akkor azt a politikusok ígéreteinek a fényében tették. Az eltelt időben kiderült, hogy hazudtak vagy az ígéretek betarthatatlanok. Hát most utcára mentek az emberek, hogy vissza az egészet, nem erre szavaztuk meg az igent.


Mellesleg míg itt Magyarországon erősen megkérdőjeleződik a választások/szavazások tisztasága addig Angliában a csalás árnyéka sem vetül a rendszerre, magabiztosan tüntethetnek egy új szavazásért, mint megoldásért egy ilyen helyzetben.

2018. okt. 21. 19:42
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

"Mellesleg míg itt Magyarországon erősen megkérdőjeleződik a választások/szavazások tisztasága "


Nálad se a szomszéd a hülye :)


Kaptatok egy gyönyörű legitim harmadik 2/3 ot!

2018. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bírom ezt a 2/3-adozást mindig. Egy Fidesz szavazó tényleg nem tudja, hogy a Fidesznek hogyan varázsol 2/3-ot a saját maga által egyedül kreált és megszavazott választási törvény? Mennyire kell ostobának lenni ahhoz, hogy erre verje valaki magát? :D
2018. okt. 21. 20:20
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az angolok okosabbak, mint mi?"


Nálunk erős euroszkeptikus országvezetés, folyamatos Brüsszel démonizálás ellenére Orbán fel sem meri vetni az EU-ból való kilépésnek még csak a lehetőségét sem, mert a magyarok közel 70-75%-a EU párti! Ez nem azt jelenti, hogy ennyi ember tartja úgy, hogy az EU jó úton jár, hanem ennyi ember örül, hogy az EU-hoz tartozunk, annak ellenére, hogy vannak hibái is!

Ezzel szemben a megvezetett briteknek kimosták az agyát, és megszavazták a BREXITET, most meg hisztiznek, hogy "nem ezt akarták"..

Rengeteg riport készült, ahol megkérdezték, miért szavazták meg, voltak idősek akik azt válaszolták, hogy "nem hittem, hogy azt jelenti, hogy kilépünk az EU-ból" XDDD


Szóval kedves kérdező, az angolok okosabbak nálunk?


Még ha sikerülne is visszafordítani a Brexit folyamatát, akkor is rosszabb alkupozícióban vannak, mint előtte voltak!!!

2018. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó, rosszul fogalmaztam ezzel az okosabbak e nálunk dologgal, mert így úgy tűnik a BREXIT megszavazására gondoltam, amiben biztosan nem okosabbak, a magyarok egy ilyen szavazással elkaszálnák a kilépést, így igaz.


Amire én gondoltam az a reagálásuk arra, hogy valamiben úgy látják, hogy csőbe húzták, félreinformálták őket a politikusaik, most tökmindegy végül is, hogy a BREXIT szavazás ez konkrétan vagy valami más. A lényeg, hogy erre összefognak és elküldik a fenébe a hazugokat, a lódító, ferdítő politika náluk végül csak nem éri el a célját, szerintem így végül majd nem léptethetik ki az országot az EU-ból, az hatalmas ellenállást szülne ennek a fényében.

2018. okt. 21. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!