Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kinek mi a véleménye a Brazil...

Kinek mi a véleménye a Brazil választások eredményeiről?

Figyelt kérdés
Szerintem,nem lesz olyan jó vége annak hogy Bolsonaro lett az elnök,vagy csak én gondolom így és jó irányba fogja vinni az országot?

2018. okt. 30. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne jó vége? Ez amúgy is a brazilok belügye.
2018. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az emberek 99,9%-a azt sem tudja, hogy volt illetve ez a legutolso dolog ami érdekli.
2018. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érte én hogy nem a mi dolgunk,de azért mégis,ezt még Braziliába bánni fogják
2018. okt. 30. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mitől tartasz Bolsonaro elnöksége esetén?
2018. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok nagyon képben, de úgy tűnik ő is egy szélsőjobbos, populista politikus, aki nem riadna vissza embereket megöletni. Latin-Amerika történelmétől sajnos nem állnak távol az efféle polgárháborúba hajló összecsapások.


Persze mondhatjuk, hog ez az ő ügyük, de mégiscsak egy nagyhatalmi státuszba készülő országról van szó. És amúgy is, úgy en bloc ijesztő, hogy kezd eltűnni a zéró tolerancia az erőszakkal szemben :(

2018. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez a "brazilok belügye" nem egészen igaz. Vannak országok, ahol hasonlóan szélsőséges emberek a vezetők és mindenkit eltüntetnek aki nem tetszik nekik: ellenzéki politikusokat, újságírókat, stb. (lásd Oroszo., Töröko, Thaiföld, stb.). Az ha valaki ezerszámra öl meg embereket az nem "belügy". Ráadásul Brazília elé nagy ország és sok más (nem csak) d-amerikai országgal van gazdasági kapcsolata. Még egy gazdasági válság D-Amerikában nem tenne jót a világgazdaságnak sem. A többi hasonló színvonalú vezetővel rendelkező országra se az a jellemző, hogy fantasztikus állapotban lenne a gazdaság, lásd fenti példák, de Magyarországnak is az az egyetlen szerencséje, hogy EU tagok vagyunk és rengeteg pénzt kapunk az EU-tól + pártunk és kormányunk EU tagként és mini államként ami nagyban függ a többi EU országtól, nem mer bármit megtenni.

Mi történik ha egy alkalmatlan ember kerül hatalomra, arra jó példa Trump is, aki összeveszett a fél világgal, felmondott egy rakás nemzetközi szerződést, újabban ismét fegyverkezni akar. Sok jóra nem számítok a brazil elnöktől sem.

2018. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Na, és mit gondoltok ki asszisztál mindehhez a mi kis drága országunkból? Természetesen Orbán Viktor kormányfő úr.
2019. jan. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!