Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sztálin emberei hogy hogy nem...

Sztálin emberei hogy hogy nem féltek?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy Berija, Malenkov, Molotov stb. de akár alacsonyabb pozízióban lévő politikusokat is írhatnék hogy tudtak így dolgozni, élni a mindennapjaikat, Sztálin bármelyik pillanatban kinyírathatta volna őket is, hogy tudtak így nyugodtan aludni, mégis mire számítottak? Én biztos nem vállaltam volna ilyen pozíciót annak pszichopatának a rendszerében..

2018. nov. 14. 19:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 5/10"Malenkovnak is g*ci gonosz feje van szerintem:"


Akkor még nemláttad [link]

2018. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11: Ő tudtommal nem ölt/öletett meg senkit.
2018. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Van egy valós történet, amivel megérthető a szituáció:

Hruscsov egyszer elismerte egy nagyközönség előtti beszéden, hogy Sztálin idején időnként úgy bánt vele a vezető, mint egy udvari bolonddal. Pl.: hopakot×-ot járattatott vele (×ukrán népi tánc). Egy ember megkérdzete a tömegből, hogy miért hagyta? Erre Hruscsov:

"Ki volt az? Álljon fel!". Nem jelentkezett senki sem, majd egy hosszabb szünet után Hruscsov csak ennyit mondott:

"Hát, elvtársak, pont ezért táncoltam".

2018. nov. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Jó mondta az egyik, Sztálin még maga is félt. Sőt egyes források szerint azért halt meg mert megölték. Akár igaz akár nem, okkal félt még ő maga is. Meg ugye sorra haltak meg körülötte jelentős vezetők is.
2019. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#17

Ajanlasod alapjan megneztem a "Sztálin halála" c. filmet. Tenyleg nagyon jo film.

2019. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na itt is komoly tisztogatások voltak. A 17-est is kitörölték a történelemből.
2019. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jaj nem! En tevedtem! Nem a 17-es, hanem a 7-es valaszolo ajanlotta a filmet.
2019. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mitől?
2021. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!