Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Putyin betiltotta Jehova Tanúi működését Oroszországban?

Figyelt kérdés
jehova tanúi,putyin,oroszország

2018. dec. 6. 15:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Szia Vidiripi!


Igen igazad van, nem szabad egyoldalúan vizsgálni a történteket. Ez is egy megoldás volt az orosz kormány részéről, aminek végülis van (lehet) pozitív oldala mind a tanúknak, mind az orosz társadalomnak. Viszont szerintem nem ez a legmegfelelőbb mód a tanúk teljes megszüntetéséhez.

(Most lehet vitatkozni, hogy mennyire etikus, hogy meg szeretnék szüntetni egy egész vallást, de lényegtelen igazából. Annyi kárt okozott már nekem és millió más embernek, annyian haltak meg feleslegesen miatta, hogy én igazából örülnék ha végre megszünne ez a szekta - az amúgy inkább liberális és humanitárius beállítottságom ellenére.)


#16 voltam.


Üdv:)

2018. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Kedves "egy Tanú"!


Szeretnék válaszolni a válaszodra, mivel az az érzésem, hogy próbálod hamisan a János 15:20-at ráhúznád a tanúkra, mégpedig:


"Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják."


Nehogy azt hidd, hogy egyetértek ezzel. Csak szeretném bemutatni, hogy mivel tanú családban nőttem fel (ráadásul tele vénekkel, körzetes nagyszülők stb) és tudom mit akarsz ezzel az egésszel mondani - szerintem teljesen hamisan. A következőkből kiderül (részben), miért:



"Nagyon érdekes, hogy Jehova Tanúi vannak célpontban."

-> Igen, mivel extrémisták vagytok. Millió embernek keseríti meg ez a vallás az életét. Na meg szeretitek prezentálni magatokat (állványos tanúskodás, AKA őrtorony-osztogatás és szelfizgetés egy könyvekkel teli "bőrönd" mellett), kitűnni a tömegből (nem felállni himnuszkor, mint én annó). Emiatt a feltűnősködés miatt vagytok ilyen gyakran téma.


"Az összes vallást illetően csend honol, a rosszindulatúlag éllel, kritikát illetően."

-> Ugyan, elég egy pillantást vetni a GYK-re: minden vallást szapulnak. Hit Gyülekezete, Katolicizmus, Iszlám,... Alapvetően minden liberális ember vallásellenes (FIGYELEM! Nem Istenhit ellenes, mint pl én sem) manapság. Ez azért van, mert az emberek fejlettebbek mint 1000+ éve és rájöttek, hogy nincs szükségem ahhoz egy vallásra, aki megszabja mit tegyek a legkisebb részletekig is (pl a zsidóknák a sok törvény, a muszlimoknál a tisztálkodás ima előtt, a keresztényeknél meg pontosan tudod mennyi minden) ahhoz, hogy 1. higgyek Istenben, 2. Kedves legyek másokkal, elfogadjam őket (ami a tanúknál pl abszolút abszolút nem igaz ha a melegekre gondolunk, ugyanis tűrés =/= elfogadás) és 3. Becsületes legyek mindenben.


"Kérdem én, melyik az "igaz vallás""

-> Mint ahogy gondolhatod a fenti szövegből, szerintem nem létezik ilyen, hanem a 3 fenti pont számít. De még ha lenne is, biztos nem egy 100- éve alakult "vallás" lenne az, aminek 1. ellentmondó tanai vannak, 2. ahol elhallgatjáka rendőrség és a gyülekezet elől, hogy ki a pedofil tag, 3. ahol hamisan prófétálnak, 4. ahol Jézus "szeretet-tanácsával" abszolút NEM összhangban megvonják a volt tagjaiktól a közösséget (mind a család mind a barátok), akik emiatt gyakran öngyilkosságot követnek el...

Folytassam?


"(ezt nem azért kérdezem, mintha én tudnám, félreértés ne essék)"

-> Ismerve a tanúk elbizakodottságát (ha őszintébb lennék azt mondanám beképzeltségét és felsőbbrendűségi érzését) szerintem ezt egy percig se gondolta senki.


"amit a mindenható Isten helyesel és támogat, melynek tanításai az ő Szaván alapulnak?"

-> Mivel egyikünk sem Isten, fogalmunk sincs. Remélem te is így gondolod és nem próbálod átvenni az ő szerepét.


"legalább magatokat nem tudjátok becsapni, mert a gondolatban úgyis az igazat is gondoljátok"

-> Ebbem egyetértek: tényleg nem. Pontosan ezért döntöttem a szervezet elhagyása mellett annak ellenére, hogy az EGÉSZ családom tanú (ráadásul igen komolyan veszik), az apám szinte már közveszélyes extrémista-tanú és még itthon élek.

De az elmém szabadsága és az őszinteség magamhoz megérte ezt a rizikót.


Várom válaszod!


Üdv:)

2018. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Ömm ja igen, #16 és #21 voltam.
2018. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%
16 és 21: Én veled nem beszélgetek,mert hitehagyott vagy, (kiközösítettek) :׀
2018. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Soha nem keresztelkedtem meg (kereszteletlen hírnök voltam vagy egy évig), tehát nyugodtan beszélhetsz velem, nem vagyok kiközösítve.


Üdv:)

2018. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Ez igazából a nagy szerencsém (hogy a vének szavaival éljek), emiatt beszél velem a családom meg a többi tanú ugyanúgy mint eddig. Konkrétan jövőhéten megyek az egyik vénnel sörözni. :D 🍻 (igen, lány létemre)
2018. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Viszont szerintem nem ez a legmegfelelőbb mód a tanúk teljes megszüntetéséhez."


Ebben teljesen egyetértek. Már csak azért is mert a szellemi központja ennek az egésznek Amerikában van, így az oroszok biztosan nem tudják megszüntetni. Bár nem a tanúkat kell megszüntetni hanem a szervezetet.



"Emiatt a feltűnősködés miatt vagytok ilyen gyakran téma."


És valóban!


"Soha nem keresztelkedtem meg (kereszteletlen hírnök voltam vagy egy évig), tehát nyugodtan beszélhetsz velem, nem vagyok kiközösítve."


Talán kicsivel több mint egy évig jártam a tanúkhoz. Tanulmányoztam velük minden alkalmon ott voltam amikor csak tudtam és mentem a kongresszusokra is. Kérdezgették is hogy mikor akarok megkeresztelkedni. Hála Istennek hogy nem tettem meg! S én is a mai napig kapcsolatban vagyok a tanúkkal pontosabban egy családdal.


(egy Tanú)!


Íme egy példa hogy mi a gond a szervezettel!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

A kérdés az hogy miért kell ezt mondani a keresztelkedéskor? Hol írja a Biblia hogy ennek el kell hangoznia?


- Te megértetted ezt? Azt hogy egy szervezet tagjaként azonosítanak? Azt is megértetted hogy ez a keresztelkedésedkor hangzott el és te magad mondtad? Tisztában vagy vele hogy mit mondtál hogy mit mondattak el veled?

Tudsz egyértelműen ezzel kapcsolatban a Bibliára hivatkozni? Amikor az etióp kincstárnok bemerítkezett ő neki miért nem kellett ezt mondania?

- (egy Tanú) mersz kényes kérdéseken gondolkozni és azokat részletesen és mélyrehatóan megvizsgálni/kutatni?

2018. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Nem tudom a kérdező megengedi e hogy a kérdésén kívül egymással foglalkozzunk és többé kevésbé eltérjünk a ő kérdésétől – eltekintve az egyéb megjegyzésektől!?.

Ha igen szívesen válaszolok a te kérdéseidre mivel állítod „kereszteletlen hírnök voltál”.

(egy Tanú)

2018. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tulajdonképpen ez is egyfajta vélemény nyilvánítás. A kérdező pedig véleményekre kíváncsi!

Az hogy esetünkben ez nem puszta vélemény az egy másik kérdés!

2018. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Bankkártya: én nem találtam Az Őrtoronyban a bankkártyával kapcsolatban ilyen kritikát az egyházakról. – egyébként az adomány minden fajtája, melyet önként adnak, helyes.



Az oldal: az arány a többi vallással szemben elefánt és egy kiskutya az arány.


Őrtorony szervezet a legingatagabb vallási szervezet az egyházak között. … erőszakosnak mondott bekopogtatásaikkal … saját szervezeti törvényeikkel: hmm – miben ingatag?

A bekopogással való felkeresés viszont kötelesség egy kereszténynek, de nem erőszakosan, ha nem érdekli továbbállunk, olyanhoz, akit érdekel (Máté 24:14; 28:18, 19). Mik ezek a saját szervezeti törvények?


változó tanításaik: soha nem tagadtunk egyetlen változó tanítást sem. És igen változhatnak a tanítások, a megértésnek megfelelően, és Jehova fokozatosan tárja fel a Bibliából.


Kereszténység („igaz vallás”?): A csel 11:26 a tanítványokat hivatott keresztényeknek nevezni, nem pedig a mai hitehagyott kereszténységet, mivel az összes egyház alapja a háromság, hogy csak 1 példát említsek a sok közül, mely az Atyát lealacsonyítja. Így csakis az lehet „igaz vallás”, mely a Bibliának megfelelően tanít.



Jehova tanúi vagy Igazhitű Jehova tanúi?: Válasz, mely az én meggyőződésem alapja „Jehova Tanúi” – ugyanis egyénenként kell meggyőződni az igaz vallásról, nem úgy, hogy más mondja nekem.



Merek róla beszélgetni, és nincs olyan, amiről ne mernék



extrémista, prezentálás, szelfizés ezek olyanok , hogy nevetséges annyira, hogy el is megyek mellette, és csodálkozom, hogy - „tanú családban nőttem fel (ráadásul tele vénekkel, körzetes nagyszülők stb)” – nem ismersz minket.



Én nem veszem át az Ő szerepét, de leiratta Bibliát és abból csodálatosan fel lehet ismerni az igaz vallást.


"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Semmi baj nincs ezzel a szöveggel, tulajdonképpen, csak felelősségteljes kérdés. A Biblián kívüli jó mondatok nem csökkentik a Biblia vagy Isten jó hírnevét.

Amúgy meg ha Jehova nem tartaná szervezetben a népét, összevisszaság lenne (1Kor 14:33) és valóban igazak lennének az ellenkezők vádjai. És így vannak ellenkezők.

A szervezet tagjakén való azonosítás egyenlő Isten szervezetével lásd pl Héb 10:24,25 és az 1Kor 12.fejezete


Feltehetem e neked azt a kérdést, keresztelkedés előtt hogy őszintén akarsz Isten szolgája lenni? Kényszerített, vagy zsarolt téged valaki, hogy Istent szolgáld?

Ha ezeket nem lehet feltenni, mert a Biblia sehol nem ír ilyet, akkor semmilyen kérdést sem szabad feltenni, sem keresztelkedés elő, sem utána

(egy Tanú)

2018. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!