Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Putyin betiltotta Jehova Tanúi működését Oroszországban?

Figyelt kérdés
jehova tanúi,putyin,oroszország

2018. dec. 6. 15:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Bankkártya: én nem találtam Az Őrtoronyban a bankkártyával kapcsolatban ilyen kritikát az egyházakról."


Tévedtem! A kritikát nem nyíltan fogalmazza meg a kiadvány hanem csak úgy burkoltan!

Az Ébredjetekben van egy olyan rovat hogy: Figyeljük a világot!

Abban olvastam én! (2003 8/8 29. o. Figyeljük a világot) Adakozás bankkártyával

Gondolom nem kell ecsetelnem hogy az Őrtorony szervezet hogyan vélekedik a többi egyházról és azon is belül a katolikus egyházról? Szokták mondani hogy perselyezés! Mint ahogyan az a rovatban is írva van.


"Az oldal: az arány a többi vallással szemben elefánt és egy kiskutya az arány."


Kérlek mondj olyan egyházat amelynek a hivatalos kiadványai kritizálják az Őrtorony szervezetet!

Ami pedig ezt az oldalt illeti itt nem csak Jehova tanúi vannak kritizálva!


"Őrtorony szervezet a legingatagabb vallási szervezet az egyházak között. … erőszakosnak mondott bekopogtatásaikkal … saját szervezeti törvényeikkel: hmm – miben ingatag?"


Ahogyan írtam is korábban "De a leglényegesebb a tanításaik a sokszor változó tanításaik..."


"A bekopogással való felkeresés viszont kötelesség egy kereszténynek, de nem erőszakosan, ha nem érdekli továbbállunk, olyanhoz, akit érdekel (Máté 24:14; 28:18, 19)."


Pontosan ezért írtam oda zárójelbe hogy MINDENKI döntse el hogy igaz vagy sem. A mindenkibe te is beletartozol. Egyébként az erőszakosságra gondoltam konkrétan. És ez attól függ hogy kit kérdezel. Pl. ha az én egyik női munkatársamat akkor ő azt fogja mondani hogy Jehova tanúi erőszakosak a térítést illetően. De ha engemet kérdezel akkor amikor hozzám "kopogtattak" be egy papírkával akkor nem voltak erőszakosak. Kinek milyen tapasztalatai vannak és megjegyzem nem vagyunk egyformák a tanúk sem azok. Ti ezt úgy mondjátok hogy túlbuzgó.


"Mik ezek a saját szervezeti törvények?"


A családi kapcsolatokat illetően. A születésnap, vagy ki kell dobni egy játékot ha az a neve hogy a "harcos varázsló"! Ha "rosszat" kérdezel egyből ott lehetsz a vének előtt. Tudom jól hogy mi lesz a te véleményed.

Pl. szerintem nem kellene kidobatni azt a játékot a gyerekkel. Szerintem inkább azt kellene megértetni vele hogy kinek van valóságos ereje és bemutatni neki egy igazi harcost! Persze ehhez idő kell! És ez az én véleményem!


"változó tanításaik: soha nem tagadtunk egyetlen változó tanítást sem."


És ki kérdezte vagy állította hogy elhallgattátok? Nem érted ugye? Egyből jön a beprogramozott szöveg ezzel kapcsolatban. De nincs ok-okozati kapcsolat a két dolog között. Mert senki nem beszélt elhallgatásról. Sőt egészen más a lényeg ebben a szövegösszefüggésben!


"És igen változhatnak a tanítások, a megértésnek megfelelően, és Jehova fokozatosan tárja fel a Bibliából."


Ez már kicsit közelebb van! Igen változhatnak! De hogyan? Hogy lehetséges az hogy ugyan annak a Biblia résznek több egymástól akár független értelmezése is lehetséges és akár évtizedekig is.

Pl. a "nemzedék meghatározás" értelmezése már a 6. verziónál tart.

1. 1897-1927

2. 1927-1951

3. 1951-1994

4. 1994-2008

5. 2008-2010

6. 2010-napjainkig

- A HBR tanítás pedig a 8. verziónál tart!

Oké hogy fokozatosan, de 8-dik fokozat? Ezt én nem nevezném stabilitásnak!


"Válasz, mely az én meggyőződésem alapja „Jehova Tanúi” – ugyanis egyénenként kell meggyőződni az igaz vallásról, nem úgy, hogy más mondja nekem."


Természetesen, ugyan mi mást is írhattál volna hidd el ha ezt nem írod le akkor is tudtam volna.

Egyébként te mint egyén hogyan győződtél meg és mi volt az ami meggyőzött?


"Merek róla beszélgetni, és nincs olyan, amiről ne mernék"


Hm...ez egy kicsit meglep. Nem erre számítottam!


"extrémista, prezentálás, szelfizés ezek olyanok , hogy nevetséges annyira, hogy el is megyek mellette, és csodálkozom, hogy - „tanú családban nőttem fel (ráadásul tele vénekkel, körzetes nagyszülők stb)” – nem ismersz minket."


Vagy csak te látod szűken a világot és benne Jehova tanúit az Őrtorony szervezettel egyetemben!

Számomra egyáltalán nem meglepő ez a dolog mert tényleg így van. Sőt ismerek és kapcsolatban is vagyok olyan családdal ahol 4 gyerek van a két legidősebb egyáltalán nem jár az összejövetelekre a 2 kisebb még igen, de az egyikük, mondta is nekem hogy csak azért mert muszáj! De ahogy teheti már ő sem akar járni!

Olyan ex-tanút is ismerek aki elmondta hogy csak azért írta be a minimális óraszámot hogy a vének ne piszkálják. Olyan is van aki csak a családja miatt marad a szervezetben és ő is csak annyit tesz amennyit muszáj! Ezek személyes tapasztalatok.

És az is amikor több ezer ember énekel Királyság énekeket egy kongresszuson! Azt átéltem, személyes tapasztalat! Valamivel több mint 1 évig jártam a tanúk közé anno. Csak bennem nincs semmiféle harag. Szoktam is nekik köszönni, ők is nekem sőt olyan is volt hogy beszélgettünk is, többször!


"Én nem veszem át az Ő szerepét, de leiratta Bibliát és abból csodálatosan fel lehet ismerni az igaz vallást."


Az igaz vallás az a kereszténység! Amiről nálatok lehet tanulni az meg egy szervezet! Te a szervezetet azonosítod mint igaz vallást. De mire is alapozod a meggyőződésedet?

Egyébként nem is mondhatsz mást! "Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Hiszen erre esküdtél fel! Na de mi támasztja ezt alá a Bibliából? (azt hogy ezt el kell mondani a keresztelkedéskor meg hogy kell egy szervezet)


"Semmi baj nincs ezzel a szöveggel, tulajdonképpen, csak felelősségteljes kérdés. A Biblián kívüli jó mondatok nem csökkentik a Biblia vagy Isten jó hírnevét."


Szerinted nincs! De akkor ismét kérdezem. Jézus ezt adta parancsba? Ugyan is ott egy parancs hangzik el! És neked kell tudni a legjobban: A pontos ismeret.......

Tehát milyen pontos ismeret kellett ahhoz hogy ez a mondat bekerüljön a keresztelkedési kérdések közé?

Vagy egy másik téma! Az isteni név! Ugye az ÚVF előszavában az olvasható hogy "visszahelyezte" a Keresztény Görög Iratokba Isten nevét! Lehetséges hogy benne volt eredetileg is? Kétséges a dolog de tegyük fel hogy igen! A kérdésem az hogy akkor miért nem szerepel a minta imában!? Abban a mintaimában amit Jézus mond el és így TANÍTJA imádkozni a tanítványokat! Pontos ismeret és Jézus itt tanít, egyértelműen és vitán felül!


"Amúgy meg ha Jehova nem tartaná szervezetben a népét, összevisszaság lenne (1Kor 14:33) és valóban igazak lennének az ellenkezők vádjai. És így vannak ellenkezők."


Tényleg!? Tehát a mindenható Isten akinek a szavára lett a világosság, Ő ne tudna rendet tenni? Ő aki milliárdnyi angyalt teremtett és el is küldött közülük amikor arra szükség volt. Ő ne tudna rendbe tenni dolgokat?

Szerintem ez egy külön téma, mert hatalmas! Az a javaslatom hogy ezzel majd külön foglalkozzunk.


"A szervezet tagjakén való azonosítás egyenlő Isten szervezetével lásd pl Héb 10:24,25 és az 1Kor 12.fejezete"


Hát jó akkor legyen egy kicsit menjünk bele most!

Héb 10:24,25 ez a rész az eklézsiáról szól és nem egy szervezetről! Járj utána hogy mit is jelent az hogy eklézsia! De ne legyél felületes és ne csak egy netes szótárban nézd meg a jelentését!

Aztán javaslom még azt is hogy a Héb 10:24,25 olvasd el egy Csia Lajos fordításból is!

1Kor 12.fejezete pedig több kérdést is felvet!

Pl. a 6. rész! Azt írja Isten mindenkiben megmutatja az erejét! Akkor minek neki egy szervezet?

1Kor 12:8 Az egyik ugyanis a bölcs beszédet kapja a Lélek által, a másik pedig az ismeret beszédét ugyanazon Lélek szerint;

Nem a nyelveken szólásról van szó. És nem is arról hogy egy szervezettől kapná a bölcsességet a másik pedig az ismeretet! - Szerinted?


"Feltehetem e neked azt a kérdést, keresztelkedés előtt hogy őszintén akarsz Isten szolgája lenni? Kényszerített, vagy zsarolt téged valaki, hogy Istent szolgáld?


Ha ezeket nem lehet feltenni, mert a Biblia sehol nem ír ilyet, akkor semmilyen kérdést sem szabad feltenni, sem keresztelkedés elő, sem utána"


Van alapja a kérdéseidnek!

De figyeld csak meg ezt a részt. Itt a keresztelkedés egyik fő aspektusa kerül megalapozásra Keresztelő János által! Ezeket az efézusi tanítványokat megkeresztelte K. János de meghagyta nekik azt is hogy abban kell hinni aki majd utána jön. És Pál erre tudott alapozni és ezért tudták hogy Pál igazat beszél.

ApCsel 19:4 Pál pedig így folytatta: János a megtérés keresztségével keresztelt, azt mondva a népnek, hogy aki utána jön, abban higgyenek, tudniillik a Krisztus Jézusban. 5 Amikor pedig ezt hallották, megkeresztelkedtek az Úr Jézus nevére.

2018. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

(Nem mindig tudom a géphez ülni ezért késik a válasz, ha ez kérdés lenne)


Na akkor hadd lássák mások is azt a nagy burkoltságot, hogy hol helyezkedik el benne, mert én nem látom:

Adakozás bankkártyával

„Egyre több kanadai egyháznál” vezetnek be olyan „modern eszközöket, melyekkel a hívők kényelmesen adakozhatnak a perselybe a bank- vagy hitelkártyájukkal” — számol be a The Vancouver Sun című újság. „Az adományozáshoz használt borítékok” mellé bankautomatákat helyeztek el a templomok előterében, „hogy a hívek automatikus pénzlevonással vagy hitelkártyával is” adakozhassanak. Az egyén csak lehúzza a kártyáját, betáplálja az adományra szánt összeget, majd az átvételi elismervény másolatát beledobja a perselybe. Az egyik lelkész megjegyezte: „A modern társadalom lassan már nem használ készpénzt. Az egyháznak miért kellene?” Az egyik felekezet pénztárosa így viccelődött: „Ha kártyával adakozunk, kedvezményes repülőutakhoz juthatunk, ráadásul a mennybe is bejuthatunk. Tekintsék egyszerűen csak dupla haszonnak.”


A katolikus egyház perselyezését Az Őrtorony 1982/12:/1:3. Aztán az Ébredjetek! 1995/9/8:29; 1999/10/22:7.; 2002(8/22:29. oldalai, mint hírt közöl arról, hogy mire kényszerülnek, mert nem jön össze az adomány.


Az a helyzet, hogy legtöbbször nem kiadvány adnak ki, de létezik ilyen is, hanem cikkekben, és tettlegesen, pláne ott, ahol tiltva vagyunk


Szülinap:

Ha azzal érvelnék, hogy a Biblia említi e, hogy ünnepelni kell akkor baj van. Mindenki úgy tartsa, ahogy meg van győződve. Jehova Tanúi meg vannak győződve, hogy helytelen.


Kidobás:

Ez is egyéni meggyőződés, mivel akarom a gyerekemet nevelni, mi lehet káros és mi nem. Nem is dobják ki a gyereket. De példával élve: találsz egy nyalókát a földön, amit valaki nyalt, te mint mondjuk egy szülő, felveszed hazaviszed, megmosod és odaadod a gyerekednek, vagy éppen te fogod tovább nyalni (nem undorító?).


Vének előtt:

Ők segíteni akarnak. És örülök neki, hogy tudod a véleményemet



# 20/31-nál írtad: - De a leglényegesebb a tanításaik a sokszor változó tanításaik és bizonyíthatóan oda-vissza is változtak tanítások. És ez akkor is tény marad ha Jehova tanúi homokba dugják a fejüket és TAGADJÁK AZ EGÉSZET. Szerencsére vagy szerencsétlenségetekre (kinek hogy) fennmaradtak írásos emlékek! (kiemelés tőlem), én úgy értelmeztem, hogy a tagadás elhallgatást is jent, de ha te ezt visszautasítod, ám legyen.



Az Őrtorony soha nem állította önmagáról , hogy tévedhetetlen, de a tévedéseit beismeri, amikor rájön, hogy a Biblia mást mond mint amikor előtte értette, ugyanis Jehova Istentől elindul a helyes értelmezés , de a földön a követője nem úgy figyel oda ahogy kell, akkor nem teljesen érti meg, csak idővel. Ebbe sajnos az apostolok ugyan úgy beleestek, Sőt a zsidók máig úgy várják a Messiást,hogy az égből látványosan jön le.



Én még a Tanításban kivetni valót nem láttam, mert eltudom fogad a tévedés sőt tévedéseket, ha nem dugja homokba a fejét a Társulati tanítást Bibliára épülve összefüggéseiben nézve. És itt kellő alázat kell, hogy ezt az ember lássa, nem vak hit, hanem őszinte odafigyelés, és megértés.


VAGY CSAK TE LÁTOD SZŰKEN A VILÁGOT ÉS BENNE JEHOVA TANÚIT AZ ŐRTORONY SZERVEZETTEL EGYETEMBEN! (ezt muszáj voltam kiemelni)


Aki tehernek látja Jézus igáját és nem könnyűnek az abba is fogja hagyni, mind az összejövetel látogatást, mind azt, hogy alázatosan és őszintén elfogadja, az ott kapott életmentő igazságot

Nincs ollyan, hogy „muszáj”, senki, de senki, még szülő sem a gyerekét nem kényszerítheti, hogy járjon.

(egy kis kiegészítő: A szülőnek joga van a gyerekét az ő nézetének és ismereteinek megfelelően nevelni, - adott esetben a gyülekezetbe való elvivése is a szülő kötelessége (ha) mivel kiskorú és rosszhelyre nem viszi, de ezt kedvesen elmagyarázni neki, és ha majd nagykorú lesz nem ara fog emlékezni, hogy kényszerítették, hanem ésszerűen el lett mondva neki,hogy miért kell összejövetelre járnia, és nem fogja tehernek felfogni)


Nagyon tévedsz, hogy ezt kell mondanom :) me,t megvan a saját véleményem és én egyértek a „szervezet” bibliai tanításával.


Sosem fog megérteni a Jehova név jogos előfodulását a Görög Irásokban, ha a bizonyatokot elrúgoid magad elől: csak 1 példa: A Zsolt 110:1-ben az eredetiben Jehova vagy a tetragramma szerepel és a Máté 22:44 idézi a Zsolt 110:1-et miért nem szerepel pontosan eredeti szerint, (mert akkor ki mondja kinek), ehhez alázat kell, hogy elismerd.



Valóban eklézsiáról szól, de nem kell megszervezni? Nézz magadba ne rúgd el, mit tanulsz az eklézsiában összefüggéstelenül? A magyarázatokat a Bibliából összefüggéstelenül? Már ne is haragudj ez Sátán módszere,ne érts férre :)

Legvégül: a Jézus idejébe és a utána is nagyon sok tévedések voltak az apostolok között is, még sem mondanám, hogy hogy ők nem Istentől valók voltak, sőt Jézus Pétert le is sátánozta.

(egy Tanú)

2018. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:

"Vének előtt:

Ők segíteni akarnak."


-hát ha ők segíteni akarnak úgy hogy gyakorlatilag kiírtanak igen sok családot a szekta szabályok miatt!

a segítség vissza jár ,

ezért én is vissza segítem őket úgy hogy én meg a vének és vezetők családját írtom ki,

/ugyan ugy NEM fizikailag,

DE VÉGLEGESEN NYOMORÉKKÁ TÉVE GENERÁCIÓKRA UNOKÁSTÚL ahogy ők!

A SAJÁT JÖVŐBENI CSALÁDVÉDELEM MIATT, hogy ne tudjanak újra ártani

mert NINCS más védelem ellenük,

és én is nyugodt lelkiismerettel és ugyan úgy teljes meggyőződésből mint ahogy a jehovák velünk tették

én ugyan így a keresztény hitem miatt

mert nekem meg ilyen a keresztény családvédő vallásom.


ez korrekt a Teremtő előtt ugye ?!

2018. dec. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:

egész életemben a pozitív gondolkodás híve és komolyabb terjesztője voltam , talán nem is kiejtve negatív szavakat sok sok sok évtizeden keresztül.

egyetlen 1 rossz akarom nem hogy ellenségem soha sem volt

még gondolatban sem.

és mikor a jehova szekta tönkre vágta örökre a családunkat

MEGISMERTEM A SOK MOCSKOT ÁLTALUK!

azóta a védelem miatt 1 "halálos" ellenségem van hát azok a jehovák!


köszönöm nektek hogy megismertettetek a másik oldallal !

2018. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%

De hát mivel ’irtanak ki sok családot A szekta szabályok miatt!’? Minden egyén szabad akaratból jön hozzánk – (miről beszélsz te itt, és mi ez a harag benned?)

- sajnállak a rossz látásod miatt

Na én nem fogok előtted és mások előtt sem öngazolásba kezdeni. Elmondtam az álláspontomat, amit kértél.

Higgy, amit akarsz, de saját magadat dühíted oktalanul. :)

Ugyan írd már le, konkrétan, hogy mit tettek ellenetek a vének

(egy Tanú)

2018. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
100%

már rengetegszer leirtam ide a gyakorikérdésekre.

ha keresed megtalálod sok helyen.

az öcsémet egy tisztességes keresztény embert franciában üzleti utján egy ritka emberileg gyenge pillanatában 18 éve a kinti vének vezetők bevitték a mocsokba. azóta is nekik dolgozik ott kint több nyelven 18 ÉVE.!

eredmény mert senki nem akart jehova lenni ezért az ÖSSZES csaladtag,rokon, ..kapcsolat megnyomororodott. végleg. feleség,gyerekek,testvér,édesanyánk,.../.

2018. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

sajnos nem találok rá

(egy Tanú)

2018. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"(Nem mindig tudom a géphez ülni ezért késik a válasz, ha ez kérdés lenne)"


Érthető! Az ember dolgozik van családja stb.


"Na akkor hadd lássák mások is azt a nagy burkoltságot, hogy hol helyezkedik el benne, mert én nem látom..."


Semmi baj, ez nem is volt elvárás! :)


"A katolikus egyház perselyezését Az Őrtorony 1982/12:/1:3. Aztán az Ébredjetek! 1995/9/8:29; 1999/10/22:7.; 2002(8/22:29. oldalai, mint hírt közöl arról, hogy mire kényszerülnek, mert nem jön össze az adomány."


Igen így van! Nézzük ez a "perselyezéses dolog hogyan működik Jehova tanúinál!


A klasszikus amely aszem minden felekezetnél megtalálható: - Adományláda

Aztán van amikor a gyülekezet vezető, pásztor, pap, vén stb. Szóban kéri a tagokat hogy adakozzanak!

Ezek minden egyháznál meg vannak.

Viszont az a módszer ahogyan ezt Jehova tanúi teszik az egy teljesen EGYEDI MÓDSZER!

- Az adakozási lehetőségeket az Őrtorony segítségével tanulmányozzák!

Minden évben hónapra pontosan tanulmányozási cikk az adakozási lehetőségek.

[link]

Ezenkívül mikor mire de szinte folyamatosan gyűjtenek adományokat. Kongresszusi terem, annak felszerelés, utazószolgák, Királyságterem építés, stb. Valamit mindig bejelentenek amire adományt gyűjtenek és ugye akkor még nem is esett szó a helyi szükségletek fedezéséről és a havonta elküldött adomány összegről amit a gyülekezet megszavazott vagy megszavaztatták velük (akinek nem inge...) és küldik a fiókhivatalnak!


"Az a helyzet, hogy legtöbbször nem kiadvány adnak ki, de létezik ilyen is, hanem cikkekben, és tettlegesen, pláne ott, ahol tiltva vagyunk"


De most konkrétan kiadványokról volt szó! Tehát akkor kijelenthetjük hogy ilyen kiadványról nem tudsz?

Cikkekben? Az újságírók bármit megírnak hiszen meg kell dolgozniuk a fizetésükért! De ez egyáltalán nem releváns. Mivel kategorikusan tehát csak és kizárólag egyház általi kiadvány a mérvadó!

Tettlegesen? Az pedig egy teljesen más forma és ott általában nem egy egész egyházat támadnak meg! Az hogy Oroszországban tettlegesen bántalmazták a tanúk nem jelenti azt hogy ez érvényes Magyarországon is. (értelem szerűen egyedi esetek előfordulhatnak de nem állami szinten!


"Ha azzal érvelnék, hogy a Biblia említi e, hogy ünnepelni kell akkor baj van. Mindenki úgy tartsa, ahogy meg van győződve. Jehova Tanúi meg vannak győződve, hogy helytelen."


Jehova tanúi nincsenek meggyőződve arról hogy helyes vagy helytelen mivel a Biblia nem foglal állást a születésnap kérdésében! Amit Jehova tanúi képviselnek az az Őrtorony szervezet álláspontja!

Jézust részt vett egy esküvőn és borrá változtatta a vizet! Akkor Jézus kedvező színben tünteti fel az italozást?


"De példával élve: találsz egy nyalókát a földön, amit valaki nyalt, te mint mondjuk egy szülő, felveszed hazaviszed, megmosod és odaadod a gyerekednek, vagy éppen te fogod tovább nyalni (nem undorító?)."


Először is itt nem egy felnőttről beszélünk. Két gyerekről van szó akik barátok és az egyikük ajándékot ad a másiknak! De csak hogy értsed nem találta azt a játékot hanem ajándékba kapta!

De akkor én is szemléltetnék ahogyan te teszed! (bár nem titok előttem hogy honnét van a szemléltetésed)

A munkahelyeken osztanak jutalmakat ez vajon nem az ünnep része? Jehova tanúi miért fogadják ezeket a fizetés mellé adott jutalmakat? Ez nem piszkos nyalóka? Ez nem undorító? Bár nincs így konkrétan kimondva de ez karácsonyi jutalom!


"Ők segíteni akarnak. És örülök neki, hogy tudod a véleményemet"


Ezzel nem is lenne semmi baj! Én olvastam a Vének könyvét, sőt meg is van! (Terelgessétek Isten nyáját)

A segítség nyújtás 2 fejezet és 14. részből áll!

Ezzel szemben a bírói bizottság témakörével foglalkozó 7 FEJEZETBŐL áll, ismétlem 7 fejezet.

ami 27. részből tevődik össze.

Külön megemlíteném hogy ha ezt a könyvet elakarnád kérni bármelyik véntől hogy átolvasd, hát nem fogja odaadni! Hiába vagy megkeresztelt Jehova tanúja!


"Az Őrtorony soha nem állította önmagáról , hogy tévedhetetlen, de a tévedéseit beismeri, amikor rájön, hogy a Biblia mást mond mint amikor előtte értette, ugyanis Jehova Istentől elindul a helyes értelmezés , de a földön a követője nem úgy figyel oda ahogy kell, akkor nem teljesen érti meg, csak idővel. Ebbe sajnos az apostolok ugyan úgy beleestek, Sőt a zsidók máig úgy várják a Messiást,hogy az égből látványosan jön le."


Az Őrtorony téved mert sem Jézus sem az apostolai de még az apostolok tanítványai sem tanítottak soha 1914-ről! És hányszor estek bele az apostolok ugyan annak a kérdésnek a rosszul értelmezésébe? Hányszor kellett őket kiigazítani? Ha Isten kiigazít valamit akkor az tényleg ki van igazítva! Nem gondolod?

Ha pedig a követője nem érti meg akkor miért azt mondja hogy ez az "igazság"? Főleg meg miért azt mondja hogy Isten igazsága és szócsöve? Hány hiba kell még nekik ahhoz hogy elismerjék hogy ők nem Isten szócsövei mert akkor nem hibáznának ennyit!

Az Őrtorony eddig rövid történelme alatt a tanításbeli önellentmondások és teológiai bukfenceket olyan ütemben és mennyiségben halmozta fel hogy az elképesztő! Tény és való hogy tévedésekben az Őrtorony szervezet toronymagasan vezet!

Igen a zsidók várják. De ők nem is változtatgatnak ide-oda. De azt is megjegyzem hogy sok zsidó viszont felismerte már Jézust és Messiás hívő lett belőle. Innét Magyarországról is mentek ki hívő emberek hogy iskolákat alapítsanak Izraelben és ott tanítsák a Messiás hívő zsidók gyermekeit! És természetesen a szüleiket is ha arra van szükség!


"Én még a Tanításban kivetni valót nem láttam, mert eltudom fogad a tévedés sőt tévedéseket, ha nem dugja homokba a fejét a Társulati tanítást Bibliára épülve összefüggéseiben nézve. És itt kellő alázat kell, hogy ezt az ember lássa, nem vak hit, hanem őszinte odafigyelés, és megértés."


Kérdeztem tőled hogy téged mi győzött meg!

Tévedni mindenki szokott! A baj nem is itt van, a gond azzal van ha ezt úgy akarja beállítani hogy ő az igazságot tanítja és aki nem fogadja el azzal van a baj. Nem ennyi hiba és folyamatos újraértelmezés nem azt mutatja hogy valaki az igazság birtokában lenne! Van olyan aki kitart a tévedése mellett de aki folyton változtat az nem stabil hanem ingatag. Efézus 4:14


"VAGY CSAK TE LÁTOD SZŰKEN A VILÁGOT ÉS BENNE JEHOVA TANÚIT AZ ŐRTORONY SZERVEZETTEL EGYETEMBEN! (ezt muszáj voltam kiemelni)"


Hívtam több Jehova tanúját is hogy jöjjön el az összejöveteleinkre. Nem jötte el! Adni akartam olvasni valót Jehova tanúinak. Nem fogadták el!

Én voltak az összejöveteleiken, az után is voltam hogy már nem jártam közéjük. Sőt elfogadtam tőlük traktátust, meghívót és Őrtornyos újságot is.

Kik is látják szűken a világot? Persze emeld ki nyugodtan!


"Aki tehernek látja Jézus igáját és nem könnyűnek az abba is fogja hagyni, mind az összejövetel látogatást, mind azt, hogy alázatosan és őszintén elfogadja, az ott kapott életmentő igazságot"


Életmentő igazságot? Azt amelyik folyton változik? Az nem életmentő de még csak nem is igazság! Jézus igája! Mi a helyzet azokkal akik Jehova tanúi voltak és más egyházhoz csatlakoztak ahol missziós szolgálatot vagy gyülekezeti szolgálatot vállalnak? Nem arról van szó hogy mindenki ezt az utat választja de akik elhagyják a szervezetet és még is ezt csinálják azokkal mi a helyzet?

Természetesen nagyon sok olyan személy van akik a világba mennek bele. De akik nem!


"Nincs ollyan, hogy „muszáj”, senki, de senki, még szülő sem a gyerekét nem kényszerítheti, hogy járjon."


De igen "kényszerítheti" és azt is teszi főleg amíg kiskorú! ÉS olyan személy is van aki csak azért keresztelkedett meg, mert a szüleinek akart megfelelni. Nem Istennek csak a szüleinek. Persze aztán rájött hogy ez hatalmas hiba volt. És aztán le is lépett! De több olyan fiatalt is ismerek akik alig várták hogy be töltsék a 18-t és végre ne kelljen menniük! Nem is mentek, de addig igen.

Tapasztalat! 4 gyerek a legidősebb nem akar menni és ahogy idősödik egyre jobban ellenáll az invitálásnak! Persze apa bekeményít nem lesz telefon meg miegymás. De aztán eljött az idő amikor már az sem érdekelte a gyereket és akkor sem ment ha nem lesz telefon.

Szem és fültanú vagyok ezeknek az eseményeknek legalább is egy részének. a 4-ből már 2 gyerek nagykorú és nem jár a 2 kisebb az igen de közülük is az idősebb már nem egyszer mondta hogy ő nem akar menni. Sőt elárulta nekem hogy titokban barátnője van az iskolában! A 4-ből 3. A 4. gyermek a legkisebb hát nem tudom szereti az anyját, apját tőle még nem hallottam ilyesmit. Persze van hogy neki sincs kedve menni de neki inkább azért mert gyerek. Na meg azért az már elhangzott hogy a testvére sem megy. (mint érv a gyerek szájából)


"...mivel kiskorú és rosszhelyre nem viszi, de ezt kedvesen elmagyarázni neki, és ha majd nagykorú lesz nem ara fog emlékezni, hogy kényszerítették, hanem ésszerűen el lett mondva neki,hogy miért kell összejövetelre járnia, és nem fogja tehernek felfogni)"


Ez a cuki-verzió. És igen ilyen is van. De nem mindenhol így történik! Írtam fentebb de erre is láttam már példát tehát van ahol ez működik! Persze azok a gyerekek amikor felnőnek még nem garancia arra hogy tanúk lesznek!


"Nagyon tévedsz, hogy ezt kell mondanom :) me,t megvan a saját véleményem és én egyértek a „szervezet” bibliai tanításával."


Ha nem így lenne akkor nem folyna vita.


"Sosem fog megérteni a Jehova név jogos előfodulását a Görög Irásokban, ha a bizonyatokot elrúgoid magad elől: csak 1 példa: A Zsolt 110:1-ben az eredetiben Jehova vagy a tetragramma szerepel és a Máté 22:44 idézi a Zsolt 110:1-et miért nem szerepel pontosan eredeti szerint, (mert akkor ki mondja kinek), ehhez alázat kell, hogy elismerd."


Ez nem válasz a kérdésemre. Amikor Jézus tanítja a tanítványokat imádkozni....Meg van, emlékszel?

Egyébként meg nem a név jogosságáról volt szó. Hol írtam én azt hogy nincs Istennek neve? Vagy hogy nem kell használni?

De akkor ismételjünk. Miért nincs benne Isten neve a mintaimában amit Jézus tanít a tanítványainak?

A Jehova név egyébként meg egy másik téma. De legyen neked az akaratod szerint.

A Jehova alaknak nincs etimológiai értelme!

De azért nézzük! Érveljünk könyv "Jehova" szócikk!

"Meghatározás: Az egyedüli igaz Isten neve. Ezt a nevet ő adta saját magának." (187. oldal)

Ez érdekes mert te magad is írod hogy "Minthogy a pontos kiejtés jelenleg nem deríthető ki,..." (35. válaszban)

Ennek ellenére a szervezet még is úgy közli mint olyan nevet amit maga az Isten adott magának!

Nézd csak mit írnak itt!

"A Katolikus fordítás 1992-es kiadása a „Megjegyzések a könyv használatához” részben (a 8. oldalon) ezt írja: „ A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk. De kivételesen meghagytuk a héber alakot ott, ahol külön hangsúly van rajta.” A Magyarázatos Károli Biblia az 5Mózes 28:58-hoz fűzött magyarázatában ezt írja: „ A történelem és a kinyilatkoztatás egyik különössége, hogy homály fedi Isten ósz-i [ószövetségi] legközvetlenebb és legszemélyesebb neve . . . , a héber JHVH szó helyes kiejtését. A »Jehova« változat a név mássalhangzóinak és az »Úr« jelentésű egyik szó (Adonáj) magánhangzóinak összevetéséből ered. Feltehetőleg a »Jahve« az eredeti kiejtés. A nevet tulajdonképpen nem is ejtették ki, mivel a később élt zsidók túlságosan szentnek tartották ahhoz, hogy kimondják és féltek, hogy megsértik a 2Móz 20:7 és 3Móz 24:16 tilalmát"

[link]

"A magyar nyelvhasználatban az elmúlt évszázadok során a „Jehova” alak terjedt el."

Pedig azt írja hogy feltehetőleg a Jahve a helyes eredeti kiejtés! És ez ott található a szervezet hivatalos weboldalán!

S te mit is írsz a 28. kommentedben? "Mind hasonlóan mesterséges szóalkotás, de ha természetes változások által jött is létre, az alapja az emberi hagyományok csupán, nem pedig nyelvészeti és tudományos bizonyosság!"

Emberi hagyományok! A katolikus írás amiből idéznek ezt írja: "„A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk."

A szervezet a hagyománynak megfelelően Jehovának fordítja! Más esetben meg kritizálja a szervezet a hagyományokat!

Nem értem én ezt a szervezeti következetességet. Csak mert a magyarban ez terjed el a hagyomány miatt! Máté 15:6

[link]


Magyar Zsidó lexikon

[link]

Azért a HÉBEREK értenek hozzá!

[link]


És még mielőtt félreértenél bármit is. Szeretném leszögezni hogy mindezek nem azt jelenti hogy a Jahve lenne az eredeti KIEJTÉSI MÓD! De azt igen is jelenti hogy a Jahve alak az nyelvészeti oldalról igen is helyes alak ellentétben a Jehova alakkal. Ami hibának köszönhetően keletkezett!


"Valóban eklézsiáról szól, de nem kell megszervezni?"


És mi zárja ki hogy nem kell megszervezni az eklézsiát? Ez egy felesleges kérdés hiszen ez természetes dolog. A munkahely az iskola, kórház, rendőrség, mentők, tűzoltók, hivatalok, minden meg van szervezve. Miért lenne kivétel egy gyülekezet? De az hogy hogyan kell megszervezni az mind ott van benne a Bibliában! Semmi olyan nem hiányzik belőle ami lehetetlenné tenné a megszervezését!

Épp ez a lényege a dolognak pontosan ezért lett leíratva! Mert mennyei Atyánk tudta jól hogy szükséges a működéshez!


"Nézz magadba ne rúgd el, mit tanulsz az eklézsiában összefüggéstelenül?"


Nem értem hogy mit akarsz kérdezni! Részletezd hogy mire vagy kíváncsi!


"A magyarázatokat a Bibliából összefüggéstelenül?"


Milyen magyarázatokat? Ezt is részletezd mert nem vagyok gondolat olvasó és nem tudom mire gondolsz!


"Már ne is haragudj ez Sátán módszere,ne érts férre :)"


Ebben biztos lehetsz mert eleve nem értem hogy mit kérdezel. Így nem is érthetem félre. Majd kifejted!


"Legvégül: a Jézus idejébe és a utána is nagyon sok tévedések voltak az apostolok között is, még sem mondanám, hogy hogy ők nem Istentől valók voltak, sőt Jézus Pétert le is sátánozta."


Mik voltak azok a tévedések és hányszor fordult elő hogy ugyan abban a dologban tévedtek?

Jézus azért mondja Péternek hogy távozz tőlem Sátán, mert Jézusnak be kell teljesítenie azt amiért a Földre jött. De Péter meg arra akarta rábeszélni hogy ne tegye meg! Péter nem értette meg hogy Jézusnak miért kell azt tennie amit tesz. Ez meg is van írva később a tanítványok megértették.

De más dolog valamit nem érteni és megint más dolog valamiben tévedni vagy egy 3. dolog ugyan abban a dologban 7 alkalommal is tévedni.

2018. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Egyetlen emberséges megnyilvánulása.
2018. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
0%

NAGYON SOKAT ÍRSZ, kevesebb is elég lenne egyszerre


Nagyon hasonlít a kérdéseid válaszaid a hitehagyottakéhoz, és úgy vettem ki a szavadból, hogy vagy egy másik fajta gyülekezetbe jársz vagy te hoztál létre egyet, mivel meghívtak a Tanúkat.


Hát az adományokkal kapcsolatban nem tudok kritika akar lenni vagy csak megállapítás!


Kiadványok: De tudok,csak ezek olyan kiadványok, melyeket írók vagy vallásos írók adtak ki és ezeket terjesztik, igaz nem sok van belőlük. Ilyen volt pl a 70 években a „Tévedések útján Jehova Tanúi” vagy az „Az Őrtorony az igazság bajnoka?” ezeket például adventisktáktól kezdve katolikusok is terjesztették, mintha az ő kiadványuk lenne. De ár nem nagyon kapni belőle. Az elsőt én magam is szívesen a kezembe venném, mivel olvastam benne valamit, ami nekem bizonyítékul szolgálna 1 témát illetően. A többiről ne tudok közvetlenül, de nem is erőltetetem.


Magyarországon nem jellemző a tettlegesség.


Születésnap: Jehova Tanúi 2 vagy 3 bizonyítékot látnak a születésnap megünneplése ellen. Az egyiptomi fáraóé; Heródesé és mindkettő tragédiával végződik, a harmadik viszont Jézusé lenne abban a vonatkozásban, hogy a legnagyobb „ember” születését nem ünnepelték. Úgy hogy a szervezetálláspontja ezen bibliai megemlítés alapján és ha megnézed az éleslátás könyvet további bizonyítékokat találsz.



Ezt te sem mondod komolyan az italozást illetően!


Két gyerekről, és felnőttről az anyjáról, aki felismeri, hogy a kis barátja Bence adott neki egy játékot, aminek varázsereje van. Nagyszerű, etessük a gyereket téveszmékkel, már kiskortól és ne a 2Tim 3:14,15 legyen „Te azonban továbbra is higgy abban, amit tanultál, és amiről meggyőződtél, hiszen tudod, hogy kiktől tanultad, és hogy csecsemőkorodtól ismered a szent írásokat, amelyek képesek bölccsé tenni téged, hogy megmenekülj a Krisztus Jézusba vetett hit által.”


Nyilván nem találta a játékot. De nem arra akarta kilyukadni a nyalóka találásával, hogy nem Bencétől kapta volna. Hanem konkrétan arra, hogy az emberek „találták” a Biblián kívüli rossz szokásokat, mint pl az „ünnepeket”, amelyeknek Sátán a forrása és a „varázslás” is az (nem ünnepet akarok mondani), hanem a rossz szokás, hogy a szülők a „talált” rossz szokást kis ártatlanságnak tekintik. – így a talált nyalóka is ilyen vonatkozásban ide illik, függetlenül attól, hogy te tudod, hogy honnan van nyalóka szemléltetésem.


A munkahelyi pénzadományokat akár ünnepek miatt akár nem, az illető lelkiismerete dönti el, hogy elfogadja e vagy sem. Senki nem kritizálhatja meg őt azért mert elfogadta, de nemcsak pénz hanem más ajándékról legyen is szó, a testvér nem fogja az ünnep részeként tekinteni – Ezt te biztosan másképp látod. Ha igen, a te dolgod. Vagy mondjuk hamarosan itt a karácsony, valaki eljön hozzám, mert karácsony van, és hoz alkoholt és megkínál, elfogom fogadni tőle nem azért mert karácsony van és ő azt tartja ÉN NEM AMIATT FOGOM MEGINNI, MERT KARÁCSONY VAN, HANEM AZÉRT, MERT JÓLESIK, ÉS MET NEM AKAROM MEGBÁNTANI, ő azt gondol, amit akar, hogy mért hozta az alkoholt, nem utána megyek.


Légy nyugodt én is beleolvastam a vének könyvébe, de jogos, hogy nem adják oda, de ne kérdezd, hogy miért , mert lehet hogy hosszú a válasz, ahhoz, hogy megértsd és ne kritizáld úgymond semmitmondó kérdéssel, persze mindent meg lehet kérdezni.


Mint 1914-es szám, tényleg nem tanítottak, de utalások vannak rá, ami megint hosszú és nem egyszerű megmagyarázni, de igaz és bibliai.


Ha Isten kiigazít valamit akkor az tényleg ki van igazítva! Nem gondolod?


Valóban kiigazítja, de lehet, hogy nem egyszerre, erre utal A Péld 4:18 „Az igazságosak ösvénye azonban olyan, mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig.” „hajnal világosságától-a teljes délig” és közben a látást igazítgatni kell az ösvényen és lehet, hogy megbotlások vannak közben, de nem feltétlenül, és erre utal is a történetünk – (érted e?)


Ha pedig a követője nem érti meg akkor miért azt mondja hogy ez az "igazság"? … ők nem Isten szócsövei mert akkor nem hibáznának ennyit!


Dán 12:8 „Én pedig hallottam, de nem értettem, ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?” Dániel sem értette, amit az angyal mondott, mégsem mondhatjuk, hogy nem ez az igazság. – (jaaa ez mááás?)

És hányszor is szabad hibázni?



Persze nem is változtatják a téves nézetüket a zsidók és más vallások – ők kitartanak a téves nézetek mellett.


A baj nem is itt van, a gond azzal van ha ezt úgy akarja beállítani hogy ő az igazságot tanítja és aki nem fogadja el azzal van a baj.


Nézd, aki elfogadja Jehova és Jézus mellett áll, aki nem fogadja az az ő dolga, mi ezért senkit nem ítélünk el, majd Jehova tesz ilyet, minket, csak felhasznál, hogy mondjuk el neki ha meghallgat (Máté 28:19,20).


Benne van a mintaimában: Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk, legyen megszentelve a NEVED.

Ha valaki azt mondja, írd oda a neved. Mit fogsz írni? Milyen név szentelődjön meg?: Jehova!, vagy ha valakinek úgy tetszik Jahve.


Eredetileg ki volt ejtve a Jehova név és van értelme e nevének jelentésének. Hiszen mindig is ’előidézte, hogy legyen’ és mindig is ’azzá vált amivé válni akart’ = „vagyok, aki vagyok”


A feltehetően a Jahve a helyes, ezt a „A Magyarázatos Károli Biblia” írja. A Tanúk csak idézik.


Már ne is haragudj, te magad is a hitehagyottak szájíze szerint fogalmazol (mesterséges szóalkotás?), mintha nem a te meggyőződésed lenne, és olyan mintha őket utánoznád.  


Emberi hagyományok! A katolikus írás amiből idéznek ezt írja: "„A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk."

Mi jogosította fel őket arra, hogy Úr szóval fordítsák, ami nem név.


Hagyomány: a jó hagyományt nem veti el, csak azt, ami a Biblia ellen van, és a Jehova név nincs ellene a hagyománynak, mert haszni kell, és mi mondjuk is, láthatod, hogy minem vetjük el, hogy valaki úgy gondolja Jahve-nek kell ejteni, ha így gondolja használja úgy.


Nem értem hogy mit akarsz kérdezni! Részletezd hogy mire vagy kíváncsi!

A gyülekezetben is egységesen kell értelmezni a Bibliát és a Biblia saját magát kell hogy értelmezze, nem pedig úgy, hogy valaki mond egy értelmet (mondjuk megmagyarázza a háromságot, pokoltűz, minden ember a mennybe megy stb) ám a másik nem hisz benne (gyülekezetenként változhat) és azt mondja (nincs benne a Bibliában) ez ellentét, Isten ellen van aki a rend Istene valójában. De a szervezet sok másat is jelen a gyülekezeti szinten.

Nem kell nekem bizonygatnom az apostolok tévedéseit (bár elvárod), mert az apostolok is tökéletlenek voltak, valójában össze kellene gyűjteni azok a bibliából, mert nem egy helyen vannak mint pl. Pétert is idéztem, bár arról nem olvastam még, hogy egy témában többször is, ám ez nem jelenti mégsem , hogy Jehova Tanú ezért nem lennének Isten szolgái.

(egy Tanú)

2018. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!