Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem furcsa ez a jelenség a...

Nem furcsa ez a jelenség a világban?

Figyelt kérdés
Egyes bűnöket elítél a világ, másokat nem, attól függően, kik követik el. A németek bűneit messzemenőkig elítélik, de mások követhetnek el hasonló bűnöket is, még őket tartják áldozatnak. A németeket is ki lehetett telepíteni 10 millió számra és elpusztítani. Sok magyar nem is tudja, hogy több százezer magyar sem tért haza soha a kommunista haláltáborokból. Több országban van aparheid rendszer, mégsem zavar senkit, sőt, ők a világ kedvencei. Dél-Afrikában évtizedekig elítélték a rendszert, a mostanit viszont egyenesen támogatják. El lehet szakítani országrészeket, el lehet foglalni egy országot, és elnyomni az őshonos népeket egyeseknek. Mikor ezt a németek tették, kirobbant a 2. világháború. (A kommunisták terjeszkedése, bűnei senkit sem zavartak, ahogy az sem, hogy a szövetségesek azóta is sokkal nagyobb háborús bűnöket követnek el.) Vallások lehetnek akármilyen kirekesztők, rasszisták, ha nem európaiak, semmi gond, tolerálandóak, míg a nagyságrendekkel toleránsabb kereszténység bűneit elítélik. Minél európaibb, kulturáltabb és nacionalistább valaki, annál inkább elítélik, minél inkább nem az, annál kevésbé.

2018. dec. 24. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A történelmet a győztesek írják. Ez van.
2018. dec. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

A drágalátos nácijaidnak nem kellett volna világháborút kirobbantaniuk és népirtást rendezniük és akkor nem lennének emiatt elítélve a németek. Érdekes módon, 1945 óta nem támadtak meg senkit és őket sem támadta meg senki. Lehet, hogy előtte is ez lett volna a megoldás? Nem tudom, de van egy tippem, hogy ez valószínű.

A bolsevikek bűneit pedig szintén el szokták ítélni azok, akik a náci bűnöket elítélik, nem tudom, hogy te milyen emberek között élsz, ahol ezt nem szokás.

2018. dec. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Az fog történni, hogy te, meg a kopasz haverjaid is betöltitek a 20-at, elolvastok pár könyvet, aztán rájöttök, hogy a világ ennél bonyolultabb. Izrael elannyira a világ kedvence, hogy alig néhány valódi szövetségesük van, Dél-Afrika máig az apartheid feldolgozásáról szól (veled ellentétben jártam ott), Kambodzsa a Vörös Khmerről, Vietnám a háborúról. A világ legőrültebb országának konszenzusosan egy kommunista diktatúrát tartanak (meglehetős joggal, jártam ott is, valóban őrült hely Észak-Korea). A gulag és a holokauszt irodalmat egyaránt díjazták 2-2 irodalmi Nobellel, Magyarországon van mindkét szélsőség áldozatainak emléknapja. Németország azért feltűnő, mert ők valóban szembe képesek nézni azzal, ami történt, sokkal kevésbé, mint mi. Ebben a tekintetben még a délszláv háború résztvevői is jobban állnak, egész Szarajevó egy hatalmas háborús múzeum.


Mondom, majd rájössz. Addig csak annyit kérek, hogyha egyensúlyt kérsz számon, akkor te is viseltess mindenki iránt azonosan.

2018. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3

Soha nem fog bűnbánatot vagy lelkiismeretfurdalást érezni.

2018. dec. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én tényeket írtam. A kommunizmus alsó hangon egy nagyságrenddel rosszabb rendszer volt, mint a német szélsőjobb, de alig hallani róla, tömeggyilkosait példaképnek tartják (pl. 10 millió ember gyilkosát, Lenint vagy Che Guevarát), a kommunizmust a legszebb eszmének tartják. De nem ez a fő dolog, bár ez is az európai nacionalizmustól ellentéte volt.

Nem érzek bűntudatot azért, amit nem én tettem, de jellemző, hogy ezzel jönnek, míg a komcsi gyilkosokat sajnálják (lásd Biszku és társai).

2018. dec. 24. 22:08
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Náci vagy kérdezö, ilyet európai ember nem gondol, menj orvoshoz!
2018. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Ez a mai vilag.. Aki gondolkozik az egybol naci.
2018. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. A kerdezo nem szelsojobbos, hanem muszlim - amihez barkinek joga van.

2. Ami a baj az az, hogy nem tinedzser, hanem felnott.

3.Es ami meg ennel is nagyobb baj, hogy itt Magyarorszagon messze nem o az egyetlen, hanem eleg kover csoportot alkotnak.

2018. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hitler a magyarok istene, megváltója és példaképe. Igaz hazafi volt, szerette a magyarokat és vissza akarta adni a területeket. A történelem legcsodálatosabb embere. A zsidók meg a többi megtámadott, lemészárolt ország/nép megérdemelte amit kapott. Mai napig erre vagyok a legbüszkébb hogy a magyarok Hitler csicskásai lehettek. <- Egy átlag magyar véleménye.
2018. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az en nepem nem csicskasa SENKINEK!!!!!
2018. dec. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!