Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 3 napja Angliában láttam az...

3 napja Angliában láttam az égen egy furcsa, nem hétköznapi jelenséget. Ti is tapasztaltatok hasonlót? A többi lent.

Figyelt kérdés

Hazafelé a munkából már kezdet szürkülni az ég, általában jól lehet látni a csillagokat, így mindig nézem is őket.


így volt ez 3 napja is.


Viszont mikor hátra fordultam, hogy megnézzem mennyi csillag van az égen abban az irányban, akkor láttam egy csillagnál (amit az égen látunk) kb 6x akkora fényesen folyamatosan világító, ragyogó gömb szerű valamit, ami egy utasszállító géphez képest sokkal gyorsabban ment.

De nem össze vissza cikázva ment, hanem egyenes volt az útja és úgy érzékeltem egyenletes volt a sebessége is.

KB úgy 1 percig láthattam.


Ami még érdekes, hogy erre felé gyakran vannak katonai helikopterek az égen, lehet éppen azért, hogy ilyen jelenségeket figyeljenek este.

Ezek a helikopterek kb 50-100 méternyire lebegnek egymástól a levegőben egy helyben általában 3-4-et szoktam fent látni belőlük.

így volt ez aznap este is és mikor elhaladt ez a valami akkor valószínűleg ők is észre vették mert mintha elindultak volna ezután a fény után, de a helikopterek csiga lassúak voltak ehhez a valamihez képest.


Videót akartam róla készíteni, de semmi sem látszódott belőle mert sötét volt már.


Ti láttatok vagy tapasztaltatok már hasonlót?

Mi a véleményetek, mi lehetett az?



2018. ápr. 1. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Rakétakísérlet...
2018. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor volt pontosan és milyen irányban láttad?


Könnyen lehet, hogy műhold volt. Pl. Az ISS vagy az Iridium műholdak elég fényesek tudnak lenni.

2018. ápr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is műhold volt. Ha nem villogott hanem folyamatosan világított.

Vagy egy lápi lidérc.

2018. ápr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 29-én 20:11 és 20:17 között láttad D-DK irányban, akkor az biztos az ISS volt.
2018. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

aznap 8-ig dolgoztam csak tippelek, hogy kb 8:15 lehetett mikor megláttam miközben hazafelé sétáltam.


És Ny-ról tartott kelet felé.


Olyat láttam már korábban Győrben, hogy nagyon messze akkora pont mint egy csillag folyamatosan halad fent az égen, de az nagyon távol volt, ez most másmilyen volt, mert nagyobb volt, erősebb a fénye és jóval közelebbinek tűnt mint egy csillag(csillag fénye)

2018. ápr. 2. 01:10
 6/10 A kérdező kommentje:

kinézetre kb ilyen volt.


[link]

2018. ápr. 2. 01:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor stimmel az időpont és az irány is. Akkor tuti, hogy az ISS-t láttad.


Egyénként ez egy teljesen hétköznapi jelenség, naponta többször előfordul. :)

Itt egy lista, hogy mikor volt/lesz látható az ISS:

[link]

pl. holnap 21:31 és 21:35 között DNY irányban.

2018. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt még tudjátok esetleg, hogy miért világít ennyire vagy mitől ennyire fényes?
2018. ápr. 2. 01:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy napelemfelülete visszaveri a Nap fényét.

[link]

2018. ápr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Biztos egy drón volt ledekkel felszerelve.

[link]

2018. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!