Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelenleg Magyarországon vagy...

Jelenleg Magyarországon vagy Horvátországban élnek jobban az emberek?

Figyelt kérdés
És mennyivel?

2019. jan. 1. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Egálban van a két ország.
2019. jan. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Most kb ugyan úgy,de nyilván pár év, és lehagynak... ami szép ahhoz képest, hogy ott nem is olyan rég háború volt...
2019. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha azt vesszük alapul hogy Horvátországot nemrég még a háború sújtotta és így van egyszinten velünk akkor ők jobban teljesítettek nálunk.

Sajnos mára eléggé a sor végére kerültünk.


[link]

2019. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Kb. hasonló. Ott is vannak nagyobb eltérések az ország területei között.
2019. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországon az életszínvonal jelenleg az egyik legmagasabbak közé tartozik a világon. Horvátország egy kis balkán ország, körülbelül 50 év lemaradásban vannak hozzánk képest.
2019. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Horvátország gazdasága gyakorlatilag a turizmusra épül. Ha idén mondjuk fele annyi turista fog Horvátországba utazni, mint tavaly, akkor legalább 10%-al fog csökkenni a horvát gazdaság teljesítménye.
2019. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
70%

Igazából én nekem kellemes csalódás volt Horvátország. Ahogy átléptem a horváth határt sokkal rendberakottabb, tisztább falvakat láttam mint itthon. Az utak is tisztábbak voltak és rendezettebbek voltak. A tengerparton iszonyat túrizmus van minden évben , egyszerűen elképesztő mennyi külföldi látogat el oda nyáron. Csupán 20 ismerőömet tudnám felsorolni aki ott nyaralt. A tengerparton a túrizmusból megélnek, minden évben újítanak dolgokat, és ott mondható, hogy jobban élnek az emberek. Viszont ott is vannak cigányok csak azok inkább az ország északi részén jellemzőek. Meg kell hagyni, hogy ott is szeretnek panaszkodni, még az is akinek a vállalkozása jól megy,mert nyáron lehet mindenkinek nagyon jól megy viszont télen max horgász turizmus van. Tehát az ott élőknek májustól októberig meg kell annyi pénzt keresni amennyiből megélnek egész évben. Szerintem a tengerparti részen jobban élnek a horvátok. A horvát dolgos ember mint a magyar de ezt be kell látni, hogy sajnos nekik nem sok minden van a túrizmuson kívül. Még a kérdésedre váloszolva ez kb. olyan dolog, hogy itt Budapesten is az emberek jobban élnek mint az ország más területein. Az Ausztriához közel fekvő települések is jobban élnek mint a magyar átlag, viszont vannak olyan területek ahol nagyon szegények az emberek: Szabolcsban, a borsodi falvakban , és nógrádban is.

Náluk is így van szerintem ahol ipar és turizmus van ott jólét van ahol meg sok cigány él ott szegénység.

2019. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Horvátországban, a fizetés is magasabb, már a GDP is
2020. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!