Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Objektíven nézve mi a vélemény...

Objektíven nézve mi a véleményed az egykori Szövetségesek tetteiről?

Figyelt kérdés
A háború legvégén szándékosan bombázták a német városokat, Tokiót, ledobtak két atombombát városokra, több millió civil áldozattal, miközben Indiában is több millióan éhen haltak. Elegánsan átminősítették a német hadifoglyok státuszát lefegyverzett ellenséges erőkké, így bármit megtehettek velük, nem vonatkoztak rájuk a genfi konvenciók. (Sok hadifoglyot egyszerűen egyből lelőttek, csak Dachauban egyszerre 500-at.) Egyesek szerint a háború utáni fogolytáborokból (Rajna menti táborok) több millióan nem tértek már haza. Volt egy tervük Németország átformálásáról egy elmaradott országgá, de pár év után letettek róla, mikor a terv kiötlőjét leváltották. Az elítélteket szándékosan úgy végezték ki, hogy sokáig szenvedjenek (a nürnbergi perben pl. tábornokok vagy egy antiszemita újságíró is volt). Ezekre és későbbi tetteikre (Irak, Afganisztán, Szíria, Vietnám, etc. ) máig büszkék, még az atombombák civilek elleni bevetésére is (ezért sem kértek bocsánatot). Már a háború alatt kb. annyi civil áldozatuk volt, mint a németeknek... Azóta ennek sokszorosa. Objektíven nézve tényleg ez a jobbik oldal? Ennek az erkölcsnek kell uralnia a világot?

2019. jan. 6. 20:07
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
11%

"Az pl. tény, hogy a szövetségesek bűnei vezettek a vh-hoz"


Mégis milyen bűnei?

2019. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
16%

A második világháborúnak semmi köze nem volt az elsőhöz. A nácik nem az elvesztett területeiket akarták visszacsatolni, hanem konkrétan fél Európát ki akarták takarítani népirtásokkal és deportálásokkal, hogy németeket telepítsenek a helyükre, Franciaországot pedig egy szolgaállam szerepre akarták kényszeríteni és a britekre is ez a sors várt volna, ha a kontinensen a németek uralkodnak.

Az pedig nevetséges, hogy ti minduntalan fel vagytok háborodva, hogy a csúnya, alsóbbrendű népeknek nem tetszett, ahogy a nácik a bakancsaikkal rátaposnak a fejükre. Meg még ők kérjenek bocsánatot, nem?

2019. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
49%

Én mindig is objektíven néztem és mindig felteszem a kérdést, hogy én mit csináltam volna, és az esetek 99%-ában azt, amit a nyugati szövetésegesek.

De ha belegondolok abba, hogy azt tettem volna-e, amit a nácik meg a szovjetek, jappók akkor a válasz az, hogy NEM!

Tehát objektíven nézve igen ennek az erkölcsnek kell uralni a világot, tudom fáj a nácimosdatóknak, de ez van.

2019. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
61%

"A háború legvégén szándékosan bombázták a német városokat,"


A Luftwaffe meg úgy kezdte meg a háborút, hogy lebombázta a lengyelországi Wieluń, ahol semmilyen katonai létesítmény és légvédelem sem volt. A város 75% elpusztult. Ezt 13-án megismételtek Frampolnál is, szintén hasonló tulajdonságokkal rendelkező településnél.

2019. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
13, a szövetségesek tagja volt a Szovjetunió is... Tehát te is értelmetlenül elpusztítottál volna több millió civilt pusztán vérszomjból, és még néhány 10 milliót a SZU-ban, stb. A németek nem bombáztak le milliókat a nyugati fronton, nagyon gálánsak voltak ősellenségükkel, Franciaországgal, a gonosz nácik a fél országuknak félautonómiát adtak a háború elejétől, a hadifoglyokat se minősítették át és nem öldösték, stb. Az meg, hogy megkínoznak embereket - olyanokat végeznek ki, akiknek annyi volt a bűnük, hogy utálták a zsidókat - ezt nem lehet védeni. 20 percen át fojtogatni az elítélteket, hogy megfulladjanak, napokra bezárni egy 0.5x0.5 méteres cellába stb.
2019. jan. 6. 23:25
 16/47 anonim ***** válasza:
26%
Egy hasonló kérdésnél már leírtam. Mindegy hogy nácikról, kommunistákról vagy szövetségesekről van szó. Mind a keresztény kultúrkör végterméke csak más a csomagolás.
2019. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
25%

"Én mindig is objektíven néztem és mindig felteszem a kérdést, hogy én mit csináltam volna, és az esetek 99%-ában azt, amit a nyugati szövetésegesek. Tehát objektíven nézve igen ennek az erkölcsnek kell uralni a világot, tudom fáj a nácimosdatóknak, de ez van."


Tehát atombombát dobtál volna civilekkel teli városokra és bombáztál volna földig? Ez esetben semmivel sem vagy különb a náciknál.

2019. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
55%

#16

Azért nácikat és kommunistákat kereszténységhez kapcsolni elég meredek.

2019. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
54%

Lám a náciság miatt drága kérdezőnk még olvasni sem tud...

külön odaírom, hogy a NYUGATI SZÖVETÉSGESEk, tehát nácibarátok és nácimosdatók kedvéért a NYUGATI SZÖVETSÉGESEK-ről szólt a válaszom. Angolszászok meg a franciák. Külön írom, hogy a szovejetekről miért nem...

Van amit nem lehet védeni objektíven igen van azokat nácik rémtettei egész Európában, azokat valóban nem lehet védeni.

A rablás, a fosztogatás a hobbiból leölt százezrek, az ipari módszerekkel legyilkolt tizenegymillió ember, ezeket próbáljátok védeni nemzettestvér, látom megy az erőlködés csak ilyesmit nem igazán lehet.

Egy biztos sipákolhatok itt, ahogy jól esik, de egy tény egyik NYUGATI SZÖVETSÉGES sem épített haláltáborokat a németeknek, egyik sem lövöldözött halálra sok százezer német civilt, nem voltak Einzatsgruppéi, mondom erőlködjetek, ami a csövön kifér csak sokat nem fog érni...

2019. jan. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
34%

"Tehát atombombát dobtál volna civilekkel teli városokra és bombáztál volna földig? Ez esetben semmivel sem vagy különb a náciknál."


Tényleg ez is annyira "okos" lebombázni egy várost meg haláltáborokat építeni, és szisztematikusan legyilkolni több millió embert úgy, hogy semmit nem nyernek rajta katonailag az teljesen egyforma dolog, tényleg...


Ha valakit tényleg érdekelnek a szövetségesek rémtettei leírom azokat:

Nem foglalták el Berlint, amikor Hitler megszegte a békeszerződést, legkésőbb a Rajna-vidék remilitarizálása után kapcsolniuk kellett volna, hogy ez a félbolond egy világháborút készít elő, igen közvetve emiatt megvetem a nyugatiakat, már akkor potyogni kellett volna a bombáknak Németországra, ehelyett ezek a hülyék még 1938-ban is Hitler s.ggét nyalogatták Münchenben...

EZ a szövetségesek igazi bűne, nem Drezda meg Hiroshima, hanem EZ.

2019. jan. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!