Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik azt néhányan (...

Miért hiszik azt néhányan ( sokan ), hogy aki a Közel Keletről jön / menekül, az mind szegény?

Figyelt kérdés

A Közel Keleten nagyon sokan gazdagabbak az olaj miatt mint akár Nyugat Európában. Lazán kifizetnek 10-20 ezer eurót az eljövetelért, nem egy ember mondta, hogy szegényebb körülmények között él Kanadában vagy épp Nyugat Európában, mint otthon.

Sokan az elnyomás, és a politikai nyomás alól jönnek el. Hogy ha nem azt teszed amit a szüleid / férjed / gazdagabb mond, akkor megbotoznak, megvernek, van olyan amiért végtagot amputálnak, kínoznak, vagy akár halálra is ítélnek. Pusztán mondvacsinált okok miatt, vagy mert rosszkor voltál rossz helyen.

És ezért jönnek el, nem feltétlenül a háború és a szegénység elől.


2019. jan. 18. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Magukból indulnak ki.
2019. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Mert le vannak maradva a világ dolgait illetően. Azt hiszik, hogy a Közel-Keleten még mindig olyan gazdasági állapotok vannak, mint 100 éve. Ez nagyon jellemző a magyar emberekre. A nyáron hazamentem szüleimhez vidékre és kimentünk a kertbe, mert gyomlálni kellett. Kint voltak a szomszédok is, elkezdtünk vele beszélgetni, szóba került a málnaszedés. Mondom neki, hogy nyugaton ez is gépesítve van, géppel szedik. Erre elröhögi magát, hogy "háháhá hogyne, megy a gép oszt a robotkar szedi a málnát a bokorró, mi?! Na nekem ne beszéjjé hülyeségeket, gyerek!" Erre mutattam neki a Youtube-on egy videót, hogy megy a gép a málnaültetvényben és szedik vele a málnát, a szomszéd meg úgy nézett, mintha valami UFO-technológiát mutattam volna neki működés közben, pedig csak egy tetves málnaszedő gép volt, amit nyugaton már évtizedek óta használnak.

A magyarok még mindig azt hiszik, hogy valahol a '70-es években járunk.

2019. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8%

Azért mert azok is akiknek egyébként tehetős családjuk van a Közel-Keleten, azt mondják/elhitetik magukról hogy szegények mint a templom egere és nyújtják a markukat az elképesztően bőkezű nyugati segélyekért.

Aztán utána a németek meg nem győznek ámulni, hogy az üldözött szegény menekültek az egész pereputtyal hazarepkednek nyaralni az elnyomó diktatúrába... A 90%-uk hazug élősködő, alig van köztük olyan aki tényleg az elnyomás elől menekül.

2019. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magyarok sem feltétlenül a szegénység miatt vándorolnak ki. Sokaknak elege van a közhangulatból, a mindennapos gyűlölködésből, uszításból stb.
2019. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!