Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért "nézik" le a...

Sokan miért "nézik" le a szegényeket?

Figyelt kérdés

A "nézik" szó erősen idézőjelben, senkit sem akarok megbántani.


Sokszor hallom, hogy aki szegény az tehet róla, és miért nem tesz! Nos ebben sok igazság van, de ez általánosítás! Mi nem tudhatjuk, hogy aki szegény az miért lett szegény, és mik a problémáik, ugyebár! Ha mindenki gazdag lenne, akkor ki végezné el a nehéz, földi munkát pl? Ki termelne a földeken? Mind a 10 millió nem lehet gazdag nem? Ez egy hatalmas és téves általánosítás, hogy minden szegény lusta, és nem tesz azért, hogy neki jobb legyen! Van ilyen is, de a többség örülne egy kis munkának!


Hallom, hogy van munka, csak lusták: Ez is általánosítás! Szerintem senki sem akar nyomorogni!


Sokszor hallom TEHETŐSEBB emberektől itt, hogy a szegények irigyek a gazdagok jövedelmére: Nos én nem tudom, hogy így van-e, nem hinném, szerintem csak az bosszantja őket és szerintem jogosan, hogy nem annak kell adni, aki több millát keres, és fürdik a pénzben, hanem annak, aki rászorul, vagy ha nem is adni, de LEGALÁBB MUNKÁT BIZTOSÍTANI! (lehet velem van a baj..)


Sok tehetős azzal vádolja a szegényt, hogy irigy, de sokakat zavar, ha egy szegény, "kopott" ember közmunkán megkeres egy kis pénzt, vagy éppen kőművesként 200-300 ezret! Volt, aki lenézte a közmunkásokat,és a kinézetükkel viccelődött, talán ezen az oldalon olvastam: Nem sok ilyen vélemény volt, de olvastam már ilyet!


Tudok egy javaslatot: Biztosítsanak állást MINDENKINEK, ÉS NEM LESZ GOND!


És nem sajnálom a tehetősebbektől (mielőtt megkapnám ezt a vádat) ha megdolgoztak érte, akkor élvezzék ki, de a minimálbéresekkel se tojjanak ki, meg a közmunkásokkal sem, meg az átlagkeresőkkel sem, mert ők is emberek!


Szóval engem felháborított az, hogy sokak szerint aki szegény az nem tesz eleget érte. Nem meglepő, hogy ezt általában a jómódú emberek mondják, aki meg épp azzal küzd, hogy éppen árverezik a házát, úgy hogy eddig szorgalmasan fizetett, vagy az, aki nem tud mit adni enni a gyermekének, nos annak szerintem ilyenkor felforr az agyvize!


Van olyan ismerősöm, aki 1 évig nézett állást, kisírta nekem a lelkét, hogy nincs munkája, majd nagy nehezen talált egy állást (1 év után) egy olyan állást, amit az emberek többsége talán csak akkor végezne el, ha nincs más!


Másik példa: Egyik ismerősöm házát lehet elárverezik. Eddig hosszú évekig tisztességgel fizetett, több műszakot bevállalt, de most nehéz időket élnek, és a törlesztőrészlet 80%-át kifizette, alig van már törlesztőrészlete, és lehet kiteszik! Megkérdezném, hogy ő sem akar eléggé törekedni? 3 munkahelyen dolgozik egy nap és hajnali 2-re ér haza, szinte otthon sincs!


A másik meg hogy az ember felvesz pl: fél milliós hitelt, és a dupláját fizeti vissza.


Szóval ne sajnáljuk a gazdagtól sem, a szegényt meg segítsük! Én nem sajnálom a gazdagoktól, ha tisztességgel megdolgoztak érte!


Mi mindannyian magyarok vagyunk, és szeressük egymást! :)



2013. nov. 29. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert a magyarok nagy többsége hihetetlen mód szegényes érzelmi intelligenciával bír.
2013. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És egy jómódúbb embert sem akarok megbántani, aki tisztességgel dolgozik, az én szememben ők is ugyanolyan emberek, és minden tiszteletem az övék, hogy ilyen sokra vitték! De a szegényt meg segíteni kéne, legalább munkával, hogy többre jusson! :)
2013. nov. 29. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézem le a szegényeket, minimálbért keresőket, mert az ő munkájukra is szükség van. DE! Nagyon sokaknak a kapott fizetés, nem áll összhangban az igényeivel. Tehát aki minimálbért kap, az ne akarjon 5-ös BMW-t, vagy hasonlók. Vagy ha azt akar, akkor tegye meg a megfelelő lépéseket, hogy kikerüljön a minimálbéres állásból. Én 3,5 évig voltam konyhai kisegítő külföldön. Minimálbérért. Amit abban a 3,5 évben megspóroltam, vállalkozást csináltam saját szakmámon belül, ma pedig abból élek. Ha megelégedtem volna avval a szinttel, ma is azt csinálnám. De én többre akartam vinni, ezért váltottam. Mindenki előtt ott az esély, ha változtatni akar. Aki nem akar, vagy nem tud, az pedig alkalmazkodjon a megváltozott körülményekhez.
2013. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dick Esmen ***** válasza:
Mert rettegnek hogy ők is ilyen helyzetbe kerülnek.Ez pszichológia.
2013. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel ma itthon és nyugaton is ez a ki kicsoda kérdés megy. Persze ezalatt próbálkoznak a liberalizmussal de közük nincs hozzá. Az számít mennyi a pénzed hogy nézel ki és megmondom ki vagy. Ennyit ér ma egy ember. Ez a nagy liberalista kapitalista világ.
2013. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát aki minimálbért kap, az ne akarjon 5-ös BMW-t, vagy hasonlók."


Megnyugodhatsz, aki ma minimálbérből él Magyarországon az nem a béemvéidről ábrándozik, hanem arról, hogy ne dögöljön éhen és ne fagyjon meg télen.

2013. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3- as al nem értek egyet. Nem mindenki vágyik külföldre és ha még is mond már meg hogy miből indulna el egy szegény ember aki örül hogy nem hal éhen . Én nem hinném hogy ez elhatározás kérdése Másik hogy 1 millió ember nem mehet ki mosogatni.
2013. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
da da kokov si csácsipé
2013. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban létezik egy ilyen lenézés, mert azt gondolhatják, hogy azért szegény mert egyszerűbb, butább vagy talán még link, lusta is.

A fiatalok körében is megfigyelhető, hogy a diplomások körében, főleg az elit egyetemeken van egy ilyen felsőbbrendűségi érzés.


Másrészt ahogy ez egyik előző is írta, féltik magukat és a pénzüket. A magyar társadalom még most is nagyon kommunista mentalitású, gazdag/kulák ellenes és attól várja a helyzete javulását, hogy a gazdagoktól kellene elvenni a javakat.

2013. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

"A magyar társadalom még most is nagyon kommunista mentalitású, gazdag/kulák ellenes és attól várja a helyzete javulását, hogy a gazdagoktól kellene elvenni a javakat."


Miért, szerinted honnan? Csak attól lehet, akinek van, márpedig tízezer milliárdok csücsülnek offshoreban, ami a gazdájuknak rohadtul nem kell, csak ott van nekik és döglenek rajta, a többi meg éhen hal, mert az a pénz őt illette volna meg az utóbbi 23 évben.

2013. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!