Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcban az állampolgároknak...

Svájcban az állampolgároknak alanyi jogon jár a létminimum?

Figyelt kérdés
Olyan ember válaszát várnám aki nagyon képbe van a svájci szociális segélyezésről. Ha jól értelmeztem, ott bárki aki állampolgár és nincs keresete az megkapja azt a pénzt. De van valami korlátja vagy hogy működik? Nyilván nem fog király módjára élni belőle, de egy szobát simán kibérel belőle az illető meg az étkezését kihozza valahogy. Magyarországon meg sokan ugyan azért az életszínvonalért keményen dolgoznak. Arra lennék kíváncsi hogy gyakorlatilag svájci állampolgárként el lehet-e éldegélni az embernek az állam csöcsén, úgy hogy nem dolgozik?
2019. jan. 22. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem jár
2019. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Direkt kértem hogy olyan ember válaszoljon akinek halvány fogalma van a svájci segélyezési rendszerről.
2019. jan. 22. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs alanyi jogon létminimum, sőt, ha valamiért segélyt kapsz, azt vissza kell fizetned.

De ne higgy nekem:

[link]

Mellesleg kemény élet van ott egy ilyen mentalitásúnak mint te, mert nem kedélyeskednek veled az emberek. Magyar családot felszólítottak az "együttélés legminimálisabb követelményeinek betartására" mert nem olyan színű nejlonzsákot tett a kukába, amit az utca egységesen használt.

2019. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Külföldön sincs kolbászból a kerítés.
2019. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

" így az állam biztosította a megélhetését kilenc évig. Azonban talált magának egy 6700 frankot (1,8 millió forint) fizető állást, így kapott egy levelet, hogy hát jó lenne visszafizetni a támogatást."-


Na de itt van a kutya elásva. Ha 9 évig eltart valakit az állam, akkor ennyi erővel egész életében is lóghat a segélyen nem?

2019. jan. 22. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lóghat igen. Elméletben. De a svájci mentalitás nem olyan mint a tiéd. Szégyennek tartják ha valaki élősködik. Ezért nem is jellemző ez. Sok olyan aki svájci ugyan, de felmenői nem azok, ők sokszor használják ki a rendszert. Keleti mentalitású emberek. mint te
2019. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

@19:25


Szerintem inkább az a magyar csendőr házmester meg ávós lincselős mentalitás ahogy mindenki betriggerelődött rajta hogy feltettem egy tök elméleti kérdést. :D

2019. jan. 22. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!