Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok egy olyan...

Ti támogatnátok egy olyan világszövetséget, hogy minden egyes embernek alanyi jogon eldönthetné, hogy melyik országban szeretne élni?

Figyelt kérdés

És minden országnak, mindenkit be kellene fogadnia, aki őket választotta. Ilyen, vagy ehhez hasonló rendszer az EU-ban is van, az a bevándorló aki sikeresen átlépte az unió határait, onnantól kezdve szabadon választhat melyik országba adja be a menekültkérelmét. Ezért van az, hogy hozzánk nem jön senki, mert minek jönne a szegénységbe, amikor válogathat a gazdag országok között is.

De ha már ilyen a világ, akkor már én is hadd döntsem már el hol akarok élni. Ha én az USA-ban, Ausztráliában, Svájcban vagy épp Norvégiában akarok élni, akkor ne szívózzanak már velem, hogy zöld kártya meg anyám kínja kell. Szépen hadd döntsem már el én is hol élnék a legszívesebben. Ehhez minden embernek alanyi joga kellene, hogy legyen. Mindenkinek meg kellene adni a lehetőséget, hogy oda vándoroljon, ahol jól érzi magát. Így is rengetegen lennének, akik a szegény országokban maradnának, mert vagy nem tudják a nyelvet, vagy odaköti őket valami. Ez a helyzet a jelenlegi Magyarországon is például, hogy ahhoz képest kevés kivándorló van, mint amennyi lehetne.

Ti támogatnátok egy ilyen világmozgalmat?


2019. jan. 16. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Háát, igen jó lenne, én mennék valami jó hideg helyre, Szibériába mondjuk, szeretem a havat. Ki jön velem? Én támogatom a törekvéseket.
2019. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted most miért nem terjed ez ki minden országra? Nincs meg rá az ok?
2019. jan. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
81%
akkor pl svájcban lenne egymilliárd ember.remélem látod hogy miért képtelenség az ötleted.
2019. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanolyan utópia mint a szocializmus, Amúgy nem támogatnék ilyet.
2019. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Azt támogatom, hogy mindenki oda menjen ahova akar, annyi megkötéssel, hogy az adott országnak jogában álljon eldönteni, hogy fogadja e vagy sem.
2019. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem, legnagyobb baromság lenne. Nagyon sokszor felvázolták mi lenne a legnagyobb probléma: ahol éppen jólét van, gazdaság, oda menne mindenki, a többi régió elnéptelenedne. Aztán rövid időn belül lelaknák az adott gazdag országot, mert annyi embernek úgyse tudna munkát adni, munkanélküliség lenne, szegény negyedek jönnének létre óriási számra, az meg húzna le mindent. Végén a gazdag országból csóró lenne, utána meg megint állna tovább a következő gazdag országba. Ez így menne végig míg szószerint az összes országot le nem laknák.

Azt ne hidd, hogy nyelvtudás nélkül nem mennének ki az emberek. Magyarországból indulj már ki, itthon is egy csomóan mennek ki úgy Németországba, hogy németül szószerint semmit se tudnak. Meg kevés kivándorló van? Te tuti valami gazdagabb régióba élsz, itt az egész környékemen pont az a probléma, hogy boldog, boldogtalan megy el innen, öregednek el a falvak, fiatalok alig vannak.

2019. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, én mesterséges határok és születési előjogok nélküli világban szeretnék élni.


Az rendben van, hogy minden faluban be kell tartani a helyi rendeleteket, de azok mindenkire egyformán vonatkozzanak.

2019. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
OK, én rád szavazok!
2019. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Orbán nem támogatná, mert akkor ide jönnének a jólétbe még svájcból is, és a lepukkant fertő Ausztriából is.
2019. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez lenne a normális nem?


Egy ilyen világszövetség a globális problémák hatékony közös kezeléséhez is nélkülözhetetlen lenne (klímaváltozás, túlnépesedés, őserdők, biodiverzitás csökkenés, óceánok, tudományos kutatás, humanitárius segítségnyújtás, sivatagosodás).

2019. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!