Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban vagy a Szovjetúniób...

Az USA-ban vagy a Szovjetúnióban élnél szívesebben?

Figyelt kérdés

Az USA-ban lehet hogy kívülről a gazdagság látszik,de ott vannak a hajléktalanok,szegények,munkanélküliek is és még az orvos sem lát el,addig,amíg nem fizetsz.Ha nincs pénzed műtétre,hagynak meghalni.Ráadásul botrányosan rossz a közbiztonság,a nagy liberalizmus megengedi,hogy mindenki fegyverrel rohangáljon az utcán,mindennaposak a tűzharcok.


Ezzel szemben a Szovjetúnióban létbiztonság volt,ingyen oktatás,ingyen egészségügy,mindenki számára biztosították a munkát,nem voltak milliárdos tőkés rabszolgatartók,közbiztonság és viszonylagos jólét is volt.

A Szovjetúnió barátságosabb,élhetőbb világ volt.Nem véletlen,hogy az oroszok annyira visszasírják



2019. jan. 27. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Még nem lehetséges az időutazás, így szerintem ezt rövidre zártuk!
2019. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Idén lesz a dicsőséges 133 nap 100-dik évfordulója, így és a Magyar Tanácsköztársaságra szavazok.


Amerikában amúgy is verik a négereket.

2019. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
2019. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ez egyértelmű, én az USA-ban élnék.
2019. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem kérdés, hogy az Egyesült Államokban. Am elhiszed azt a kis litániát, amit összehordtál a Szovjetunióról? Szerintem nem, csak bosszantani szeretnéd a publikumot.

Tudod, mi a visszasírás indoka? Egyrészt a nosztalgia, másrészt a szuperhatalmi múlt, ami hálistennek elmúlt :)

2019. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

USA, mivel életem legnagyobb álma eljutni oda.

Mondjuk nem élni ott, csak látni.


A rendszerváltás előtti időket is visszasírjuk, és valóban, ezt úgy hívják, hogy nosztalgia.

Érdekes módon ilyenkor csak a szépre emlékszünk, a többi megfakul.

Bezzeg amikor benne voltunk, akkor az volt a világ legrosszabb rendszere és mindenki szidta.


Aha, minden volt? Hát szerintem meg volt azért éhezés is rendesen.

Hiába dolgoztál, nem volt több vagyonod, mert nem lehetett.

Korlátozták a jogaidat, nem utazhattál, nem láttál világot, nem voltál szabad ember.

Nem lehetett saját véleményed, mert jött a fekete autó, és lehet, hogy soha többé nem tértél haza.

Az egészségügy hosszú téma lenne, ott olyan bérek vannak, amikből tudsz fizetni egy biztosítást. Épp az előbb írtam, hogy a Sz-ban nem nagyon volt lehetőséged meggazdagodni, előrelépni, így elég érdekes lett volna a dolog.

Meg azok hol támogattak volna bármit, ami magán? Az államé legyen minden, ha kell, erővel vették el.


Hány éves vagy? Éltél azokban az időkben?

2019. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

"Ráadásul botrányosan rossz a közbiztonság,a nagy liberalizmus megengedi,hogy mindenki fegyverrel rohangáljon az utcán,mindennaposak a tűzharcok."


Még az a szerencse, hogy a Szovjetunióban nem történtek gyilkosságok, különben most azokat is figyelembe kellene vennünk.

2019. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
USA
2019. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Természetesen a Szovjetunióban. A szovjetek édestestvéreink és a német elnyomás alól is ők szabadítottak fel minket.
2019. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 9-es trollválaszát nem veszem alapul, az Államok kiütéssel győzött, ennyi :)
2019. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!