Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hány nap alatt omlana össze...

Hány nap alatt omlana össze szerintetek az Egyesült Királyság politikailag és gazdaságilag ha a hard brexit lép életbe?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint max. 1 hónap alatt totális káosz uralkodna el az egymást felerősítő negativ hatások mentén:

- Dovernél és Calaisnál a kamionok előszőr a kikötőkben ragadnának, később már a hajókról sem tudnának lehajtani vagy a torlódások vagy a fuvarozók, sofőrök tüntetései miatt.

- az ír-északír határon tüntetők nem fogják engedni a határellenőrző pontokon a szükséges infrastruktúra kiépítését. Ha akár az ír, akár a brit rendőrség (vagy rosszabb esetben a katonaság) megpróbálná ezt áterőltetni első lépésben a legfontosabb útvonalakon, pld Derry környékén, akkor szinte azonnal zavargások fognak kirobbani, még Belfastban is, autóbombák fognak robbani

- a skót parlament az angolok jóváhagyása nélkül népszavazást fog kiírni az elszakadásról, amire akár 1-2 hónapon belül sor kerülhet, az eredmény borítékolható lesz.

- korlátozásokra fog sor kerülni a benzinkutakon, az üzemanyag-utánpótlás akadozása miatt

- a lakosság ellátása élelmiszerrel a kiskereskedelemben a brexitet megelőző napokban csak akadozni fog, de a brexit után 1-2 hét alatt összeomlik

- a gyárak, üzemek is csökkentett módba fognak átváltani

- az angol nagyvárosokban is mindennaposakká fognak válni a zavargások, fosztogatások



2019. jan. 30. 20:01
1 2
 11/14 anonim válasza:
55%

ami hard brexit esetén jelntős lenne az az élelmiszer hiány, lévén hogy az angol gazdaság nagyban függött az EU tól. a többit megoldanák, talán az északí határok lennének problémásak. de azért nem vizionizálnék polgárhaáborut/zavaragásokat. mindeneetre a kormány megmondta, inkább kihúzzák a határidőt csak ne legyen Hard brexit.

ennyire az angolok sem hülyék, hogy átmenetileg tönkreb*sszák a gazdaságukat.

2019. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Amit itt felvázoltam az egy "armageddon" verzió, meglehetősen pesszimista megközelítés. Ezeket a félelmeket részben valós élmények, tapasztalatok táplálják, aki kicsit is ismeri a brit történelmet, az tudja hogy miről van szó.

Ugyan vannak politikusok akik szerint a "no deal" nem is lenne akkora baj ami miatt késleltetni kellene a brexitet. Nekik valószínűleg semmi se drága.

2019. febr. 1. 20:52
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Nagypénteki Békeegyezmény értelmében kötelező lesz kiírni Észak-Írországban a népszavazást, ha a lakosság többsége támogatni fogja az Ír Köztársasághoz való csatlakozást. Ez utóbbi lépéssel visszakerülnének az EU-ba és a határproblémákat is örökre megoldanák. Kérdés persze hogy a Londonhoz hű unionistákat meg tudnák-e győzni arról hogy ez mindenkinek jó lesz.
2019. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem azokat akiknek ilyen torz izgalmat okoz az Egyesült Királyság összeomlása és szétszakadása.

Mert az látható, hogy az ilyen kérdések mögött ez van.



Egyáltalán mit jelent az "összeomlás"?

Tudod definiálni, kérdező?

Infláció? Átmeneti áruhiány? Mert abban biztos lehetsz, hogy nem lesz tartós. Hogy lenne tartós a XXI. században? Ha áruhiány van, akkor kereslet lenne rá, csak nincs kínálat. Ez esetben azonnal importálnak, még ha vámot is kell rá fizetni, hiszen a piac így működik. Kielégíti a keresletet.

Drágább? Az. De van rá igény. Ha meg még sem lenne rá igény, akkor nem áruhiány van, akkor nem probléma, ha az adott áru nincs a polcon.


Zavargások? Nagyon sok országban, városban vannak zavargások, nem csak Afrikában vagy Venezuelában.

Ezeket az államok kezelni, főleg a fejlett államok kezelni tudják.

Az, hogy a csőcselék az utcán tör-zúz szórakozásból, mert úgyis azért mennek utcára, nem a Brexit következményei miatt, amit fel sem fognak értelmesen, attól még nem lesz polgárháború.


Skócia nem fog kiválni, nincs rá jogilag lehetősége az Egyesült Királyság parlamentjének engedélye nélkül.

Illetve mihelyt megszűnik az Egyesült Királyság EU-s tagsága, Skócia sem lesz tagja, hiszen most sem az önállóan. Így is, úgy is az EU-n kívül találja magát. Ha az Egyesült Királyságból kiválna, még súlyosabb gazdasági krízis elé nézne, mint az UK részeként a Brexit után.

Vagy ez a káosz (te szavaiddal élve összeomlás) már nem lenne baj?

Csak az a fontos, hogy Anglia rosszul járjon, az Egyesült Királyság széthulljon?


A gyárak, üzemek egy részének a termelését befolyásolja a Brexit, főleg a vámhatárok miatt, az tény. Idővel úgyis az új viszonyokra fog berendezkedni illetve az Egyesült Királyság úgyis törekedni fog kereskedelmi szerződések megkötésére minél több országgal. Más országok is keresni fogják a lehetőséget a saját érdekük miatt.


A határokon torlódások lesznek, úgy mint a magyar-szerb határon.

Érdekes, ettől még sem Magyarország, sem Szerbia nem omlik össze. Várakozás, sorban állás. Nagyon nem kellemes, de mindenki kibírja.

Az látszik, hogy neked nagyon izgalmas ez a vízió, ahogy lebontod a fejedben, hogy ma ez, holnap az lesz.



Azt írod, hogy egy hónap alatt totális káosz uralkodna el.

Káosz az első napokban lesz és éppen ahogy telik az idő az állam elkezdi kezelni a problémás pontokat, a káosz csökkenni fog.

Nem fog megszűnni azonnal vagy egy hónap alatt. De az idő múlásával éppen, hogy javulni fog.

Még ha azt írtad volna, hogy az első nap lesz totális káosz, egy kicsit más lett volna.



Inkább azon gondolkozz el, hogy miért akarsz ennyire rosszat az Egyesült Királyságnak?

Ott élsz és utálod a briteket? Vagy a családodat érte valamilyen sérelem a részükről? Vagy miért?

2019. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!