Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely nyugat-európai országban...

Mely nyugat-európai országban mennyit lehet túlórázni törvényesen?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Libatöpörtyű. Honnan tudnánk? Sehol sem alkalmazzák a túl órát még. Maximum a gyári alkalmazottakkal és a középosztállyal lehet alkalmazni , aki gazdag az törje el a tollat nem kell ez senkinek. Tudtommal ÁLLJON LE AZ ORSZÁg zajlik! Már nem simán az ellenzék menetel a törvény ellen hanem EMBEREKNEK van elege ebböl a törvényből hisz ezt egy Normális demokráciában nem vezethetik be de itt elnyomó kormány van.
2019. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkább az a kérdés hogy mennyit lehet ingyen.
2019. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Libatöpörtyű. Honnan tudnánk? Sehol sem alkalmazzák a túl órát még. Maximum a gyári alkalmazottakkal és a középosztállyal lehet alkalmazni , aki gazdag az törje el a tollat nem kell ez senkinek. Tudtommal ÁLLJON LE AZ ORSZÁg zajlik! Már nem simán az ellenzék menetel a törvény ellen hanem EMBEREKNEK van elege ebböl a törvényből hisz ezt egy Normális demokráciában nem vezethetik be de itt elnyomó kormány van.
2019. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországban ez elég flexibilis, heti 48 óra engedélyezett munkaidő viszont ez nem fixált mint nálunk. Dolgozhatsz egy héten 72 órát is csak 24 héten át nem lépheti túl a maximum óraszámod (24x48óra) az 1152 órát.


Azért írom így egybe az egészet mert náluk a túlóráért nem jár extra bónusz, normál bérként kezelik.


A többi országban nem tudom

2019. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" heti 48 óra engedélyezett munkaidő viszont ez nem fixált mint nálunk. "

Nálunk sem fixált. Eleve 48 óra csak a 8 órás munkarendre vonatkozik a 12 órás munkarendre heti 72 óra és ezt is csak éves (most már 3 éves) átlagban kell hozni.

2019. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Piros Kalapács: nekem is német tapasztalatom van, kiváncsi lettem volna, hogy mi a helyzet Svájctól franciákig akárhol máshol. Ahol én megfordultam, mindenhol azt mondták, hogy a napi 10-et törvényesen tilos túllépni. Persze ezt sehol sem tartották be, még ott sem ahol ig-metall(szakszerv.) volt. Ugyanez a havi 48 órára, az is tilos volt, de volt hogy a nyári leállás alatt fejenként kb. 100 óra tólóra 3 hét alatt, persze ez szét lett kenve a következő hónapokra.

A mostaninál senkit sem érdekel, hogy mikor jövök, mikor megyek, bizalmi alapon mindenki írhatja magának, max 180-ig lehet gyűjteni, és -20-ig lemenni. Csak azzal törődnek, hogy reggel 6 előtt ne menj be, és 20 után ne legyél ott.


Érdekes lett volna a többi országról is némi tapasztalati infó, ha valaki másfelé jár.

2019. febr. 12. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nálunk sem fixált. Eleve 48 óra csak a 8 órás munkarendre vonatkozik a 12 órás munkarendre heti 72 óra és ezt is csak éves (most már 3 éves) átlagban kell hozni."


Nálunk a heti 48 óra az a maximum és fixált(a heti normál munkabeosztás 8 órás műszakoknál 40 óra, 12 es műszaknál heti 36 óra azaz hetente egy nap túlóra engedélyezett) egyetlen esetben lehet ennél több amikor a munkáltató rendkívüli munkavégzést rendel el, de ez nem tarthat tovább 7 napnál évente.


Kivételt képeznek a készenléti munkakörben foglalkoztatottak (tűzoltók, rendőrök mentősök, honvédség) náluk ez lehet akár heti 72 óra (és a napi megengedett maximum 12 óra is túlléphető).


Amiről te beszélsz az a 3 év az a túlóra törvénynél lévő túlórák kifizetése (én sem értem miért vitték fel 3 évre)Ha a munkahelyeden ezen törvény szerint vagy felvéve az annyit jelent hogy a jelenleg megengedett 250 fel lett húzva 400 ra, az annyit tesz hogy évente 19 alkalommal többször mehetsz túlórázni

2019. febr. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Akik munkaidő keretben dolgoznak tehát a gyári bolti dolgozók 90%-a is kivétel, nekik is csak a munkaidőkeret időtartama alatt átlagban kell honi a 48 illetve 72 órát ami most már 3 év szóval simán kidolgoztathatják a beled hónapokig akár évekig is mert 3 év alatt simán vissza lehet hozni az átlagot.

2019. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!