Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael mért csak Lengyelország...

Chuck dorisz kérdése:

Izrael mért csak Lengyelországra van berágva a V4-es államok közül?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Biztos Auschwitz miatt...
2019. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom de én Magyarországot peceznem ki
2019. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Oswiencin.
2019. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A „csörte” azzal kezdődött, amikor Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő a Jerusalem Post című izraeli lap cikke szerint azt találta mondani Varsóban, hogy "a lengyelek együttműködtek a nácikkal a holokauszt elkövetésében".

Az izraeli kormány később ugyan közölte, hogy az újság szerintük pontatlanul idézte Netanjahut, de Morawiecki vasárnap mégis lemondta a részvételét a találkozón. A két miniszterelnök telefonon beszélt egymással, a lengyel sajtó szerint Netanjahu ekkor azt mondta Morawiecki-nek, egyáltalán nem arra célzott, hogy az összes lengyel együttműködött volna a nácikkal, csupán "egyes" lengyelekről beszélt.

Ezután jött az izraeli külügyminiszter nyilatkozata. Kac ominózus kijelentése az i24 News izraeli rádióban hangzott el. Kac kijelentette: Jichák Samír - akinek apját a lengyelek megölték - azt mondta: a "lengyelek az anyatejjel szívták magukba az antiszemitizmust". Kac hozzátette, hogy az ő szülei túlélték a holokausztot, s ő minden izraelihez és miden zsidóhoz hasonlóan kijelentheti: "nem felejtjük el, és nem bocsátunk meg". "Senki nem fog utasítani, hogyan fogalmazzunk, hogyan őrizzük halottaink emlékét" - tette hozzá az ügyvezető külügyminiszter.

Erre reagálva mondta azt Michal Dworczyk, a lengyel miniszterelnöki hivatal vezetője hétfő reggel a közszolgálati rádióban: Kac "szégyenletes" előző napi kijelentése nyomán megváltozott a helyzet. "Ennek fényében a lengyel kormány képviselőinek akármilyen részvétele mögött (...) nagyon nagy kérdőjel áll" - mondta. Ezután le is mondták a részvételt az Izraelben megrendezett v4 találkozóra.

Lengyelország és Izrael között már a tavalyi év elején is kipattant egy diplomáciai vita a holokausztra vonatkozó szóhasználatról. Ez a lengyel és az izraeli kormányfő közös, tavaly nyáron aláírt nyilatkozatával zárult le. A dokumentum méltatta a második világháború idején zsidókat mentő lengyelek magatartását, és elutasította, hogy Lengyelországot, illetve az egész lengyel nemzetet a német nácik és kollaboránsaik által elkövetett bűntettekkel vádolják.

2019. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez oké, de ebből nem derül ki, hogy mért csak a lengyelek vannak előszedve, Magyarország mért nem. Ám most utánaolvastam, Netanjahu apukája varsói születésű (tán anyukája is), ezért exponálhatja a szemrehányásokat a lengyelekre.
2019. febr. 18. 23:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Már bocs, de hogyne lenne megindokolva, hogy miért csak Lengyelország????

Lengyelország-> 2.v.h.-> Megsemmisítő táborok Pl. Ahogy mondtam Auschwitz...

2019. febr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Pedig manapság a magyar kormánynál antiszemitább, rasszistább, gyűlölködőbb nincs, szóval én sem értem.
2019. febr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Legális Technocol ***** válasza:
94%
Mondjuk azért nem Magyarország, mert Benni Netanjhau és Orbán Viktor kampányát ugyanaz a társaság szervezi (egy bizonyos Finkelstein / Birnbaum páros által alapított GEB International nevű cég, csak a Finkelstein közben meghalt). De a két ország kormányfője amúgy is jóban van egymással, s a magyar kormánypárt is a hazai izraelita közösségekkel.
2019. febr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

^^^

Orbán és Netanjahu nagy haverok, Orbán rendelte a V4-et is Izrael alá. És igen, ugyanaz a kampánycsapat dolgozik mindkettejük alá.

Izraelben is vannak soros-plakátok, a propaganda is ugyanaz.

2019. febr. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A magyarokat is gyűlölik, nemcsak a lengyeleket, csak előbbit már megszoktuk.
2019. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!