Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A fukusimai atomkatasztrófa...

A fukusimai atomkatasztrófa milyen károkat okozott?

Figyelt kérdés
Azért jutott eszembe, mert ma van a 8. évfordulója ennek a sajnálatos eseménynek. Környezeti, társadalmi és gazdasági hatásai érdekelnének.

2019. márc. 11. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Elszakadt a nadrágom.
2019. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy elég nehéz kérdés
2019. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

"Környezeti"


A németek is leálltak az atomenergetika fejlesztésével, használatával, ahogy világszerte felerősödtek a grínpísz féle hangok az atomenergetikával kapcsolatban.


[link]

(Nyugalom, ez az origo régi formája, ekkor még nem volt bekattant lap.)

[link]

Valamint itt találsz még egy szép listát, különböző országok álláspontjáról:

[link]


"társadalmi"


Társadalmilag is csökkent, elég sok országban a foszilis energiaforrások felhasználása.Mint írtam, felerősödtek a megújuló energiaforrások imádata, használata, alkalmazása.Tesla (és Elon Musk), és a többi autómárkák is fokozatosan mutatják be az elektromos autókat, stb.Nem feltétlen az atomkatasztrófához illő téma, de jelentősen dobott rajta, mármint a gondolkodáson.

2019. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az az erőmű közvetlen a tengerparton áll, a megsérült blokkból azóta is szivárog a radioaktív hűtővíz az óceánba. A szökőár következtében a környező termőföldek elszennyeződtek, néhány ezer évig ott nem lehet sem élni, sem termelni. Japánban ez kiemelten súlyos dolog, mert kevés a termőterületük a lakosság számához képest. De a folyamatos szivárgás súlyosabb, mert az nem marad helyben, a tenger vize mindenfelé elviszi. Társadalmi gazdasági következményeiről a többiek már írtak. Valóban sokat mozdított az emberek hozzáállásán világszerte az atomenergiával szemben és a másféle energiatermelés felé. De sokan meg azon kezdtek el dolgozni, hogy biztonságosabb legyen az atomenergia termelése, ahogy a figyelem kicsit a fúziós reakciókra is irányult és általánosságban a környezet védelmére is.

A lényeg: a helyiek nagyon megsz*vták, a világ csak késleltetve fogja a kárát érezni - ahogy Csernobilét, de az atomenergiánál még akkor sem tudtak jobbat kitalálni, így maradnak az erőművek, csak mást is fejlesztenek végre nagyobb erővel.

2019. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!