Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek jobb lett volna,...

Lux morulus kérdése:

Szerintetek jobb lett volna, ha a Fidesz egész egyszerűen kilép az EU Néppártból a helyett, hogy bent marad?

Figyelt kérdés
Én kiléptem volna és alapítottam volna egy új frakciót. Ha ezt meglépi a Fidesz, biztos lettek volna olyanok akik szintén meglépik ezt. Ha minden kötél szakad, lehet alapítani - a v négyekre alapozva- egy közép eu-i uniót is. De az unión kívül is van élet.

2019. márc. 30. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen az EU-n kívül is van élet... lásd pl Szerbia, Bosznia, Montenegró, Macedónia, Ukrajna stb. Még egy olyan erős gazdaság mint Anglia is megszívja a dolgot, mit egyszerűen belerokkannánk.


A V4-ek közül 3 nem egy közép európai unióhoz akar tartozni, hanem a rendeshez, szóval erre inkább ne alapozz.

2019. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Igen az EU-n kívül is van élet... lásd pl Szerbia, Bosznia, Montenegró, Macedónia, Ukrajna stb."


Kontra:


Norvégia,Svájc,Grönland,Izland, és még a törpe Andora, és a Vatikán is köszöni szépen jól vannak az unión kívül. Az általad felsorolt országok sem nyomortengerek. A nem

épp világklasszis életszinvonaluk pedig nem az EU - n kívüliségükből adódik.


" Még egy olyan erős gazdaság mint Anglia is megszívja a dolgot, mit egyszerűen belerokkannánk."


Anglia pedig jól fog kijönni ebből, arra nyugodtan mérget vehetsz.

Úgyhogy amit itt írtál, nem tudom

elfogadni, mert felületes, és az "emberek" részére kitalált, buta félelemkeltő propagandából vett gondolat szajkózása. Bocsánat nem bántani akarlak. Komolyan.


"A V4-ek közül 3 nem egy közép európai unióhoz akar tartozni, hanem a rendeshez, szóval erre inkább ne alapozz"


Pártból több is van, aki külön frakciót alapítana a fidesszel.


A V négyek ütőképes csapat tudna lenni, hisz -túlzással, de nem elvetni val módon- unióként működik az unióban. Úúúú de fáj is ez az unió gerinctelen vezetőinek gondolt senkijeinek. Nehogy azt hidd, hogy ez a lehetőség nincs a vésztervekben. Ott van.

Nyugodtan alapoznék rá. Nyugodtan.

Hogy egyszerű lenne? Nem. De a jelenlegi EU- nál lassan megfontolandó lesz az, hogy a kezdeti nehézségeket vállaljuk. Nyilván ez most -életszagú - fikció, de meg lehet lépni, és a végén nem jönnénk rosszul ki belőle.


Ez persze az én gondolatom, a tiéd meg más. Elfogadom a tiédet, mint más gondolatot, de nem értek vele egyet. Ami nem baj,de ez van.

2019. márc. 30. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha te Magyarországot Norvégiával hasonlitod össze akkor egy idióta vagy de legalább magabiztos. Sok sikert a kisegítőben!
2019. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de a válaszod alapján inkább, te vagy idióta. De nekem mindegy tesa, ahogy érzed. :)
2019. márc. 30. 20:47
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
Jobb lett volna. Semmi keresnivalója a keresztény, demokratikus, konzervatív pártszövetségben egy rasszistab szélsőjobb, diktatorikus szerveuetnek.
2019. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen jobb lett volna.


Semmi keresnivalója a nép hangját, akaratát figyelembe vevő, a nemzetért kiálló, normális emberi nézeteket valló pártnak,- nyilván a nem hiba nélküli Fidesznek- az EU nyomorult, gerinctelen, a végtelenségig tudatlan, sekélyes, etikátlan, Néppártjában.


Az EP-t,EB-t stb jelenleg gerinctelen sz@rd@rabok vezetik.

2019. márc. 31. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez annyira, de annyira érdekes.....először megy a szöveg a néppárti egységről, az erőről, meg a "mellettünk áll a néppärt es minoda tartozunk" dzöveg. Aztán valahogy kezdett sértődötté és következetlenné válni a kommunikáció. Míg az egyik azt hangoztatta, hogy ott marha nagy egyet3rt érsben a fidesz maga függesztette fel a tagságát (amihez egyébként ragaszkodik) addig bayer már teleokádta a mediát azzal, hogy Weber egy szardarab, stb. Most, hovy egyre nyíltabb a néppártibelhatárolódás, bekapcsolt a duzzogó üzemmód és hirtelen minden lett a nèppárt, baloldali, sorosista, meg a tököm tudja.


És persze csak szerintem ordít a sztoriból az ellentmondas, igaz? Ha annyira szar a néppárt, miért akar a fidesz benne maradni? Olyan furcsa...ha valami nem orbán tervei szerint alakul, a k...a anyját is megvádolná azzal, hogy Soros ügynöke. Tahát, kvázi mindenki hülye, csak ők a tökéletesek...

2019. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kettes, nagyon benézted.


Norvégia, Izland, Liechtenstein EEA tagok és velük együtt Svájc is benne van a közös piacban, EFTA néven ismert ez a négyes.

ők olyan szorosan kapcsolódnak az EUs szervezetekhez, hogy gyakorlatilag majdhogynem tagoknak nevezhetők.


Vatikán, Monaco, San Marino és Andorra pedig annyira kicsik hogy még saját pénz nemük sincsen hanem eurót használnak, egyedülálló országként gyakorlatilag képtelenek lennének funkcionálni ezért ők is szorosan integrálva vannak az EUs dolgok közé. Mégis szerinted mekkora tagdíjat lehetne pl elvárni egy pár tízezer fős országtól?

2020. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Küldtem privit, ahogy te is, mert nem enged pár sornál többet válaszolni, a gyk. Ne kérdezd miért?
2020. jan. 8. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!