Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OE-NIK mérnökinfo egész...

Az OE-NIK mérnökinfo egész jól megy, érdemes lenne átmenni a BME-re?

Figyelt kérdés

Üdv,


Múlt félévben kezdtem a mérnökinfót az OE-n, azért ezt az egyetemet választottam mert akkor mindenhonnan azt hallottam, hogy a BME-n csak szívatnak, sok a felesleges elmélet és az OE-sek segítnek a BME-sek házijukban, ezenkívül gyakorlatiasabb, hamarabb lesz piac képes tudásom, külföldön sokkal jobban elismerik az OE stbstb...

Emellett felsőbb éveseket is ismeretem így logikus volt a választás.


Immár 2. Féléve vagyok az ÓE-n és eddig minden simán ment, top 16 lettem az évfolyamban és több szabad időm van mint közép suliban, így elkezdtem zongorán tanulni és kung-fuzni is.


Viszont a napokban utána néztem ennek a képzésnek megint és most mindenhol azt látom hogy akik a BME-ről kibuktak, vagy túl lusták az egyetemhez azok mennek az ÓE-ra.


Így el bizonytalanodtam, vajon a könnyebb utat választottam azért mert az ÓE-re mentem, és ennek később meg lesz az ára, vagy jól döntöttem és megkíméltem magamtól a sok elméletet ami amúgy sem kell?


Melyik mérnökinformatikus képzés előnyösebb számomra a jövőre nézve, vagy esetleg tök mindegy mert informatikusokat úgy is keresik?


Én szívesen mennék a BME-re is, és el is tudnám végezni,csak most már tényleg nem tudom hogy melyik a jobb.



2019. márc. 25. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem sazabad ilyen véletményekre hallgatni, hogy xy azt mondta, hogy ez az egyetem nehéz, ez a tanár k.öcsög, itt szivatnak stb. NÁlunk is egy csomó ilyen lumper volt, aki vizsga után azt állította, hogy szivatta a tanár. Közben fültanuja voltunk, hogy csak az anyagot kérte tőle, de ő még a minimumot sem tudta, a segítő kérdések nála a szivatós kérdések voltak
2019. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, külföldön egyik általad említett egyetemet sem ismerik, pláne különbséget tenni a kettő között. Szóval ezt húzzuk ki a pontjaid közül.


A másik pedig az, hogy sosem a papír számított. Ha pedig diplomát vetünk össze diplomával, akkor tényleg értelmetlen az egész, főleg hogy mindkét helyen a mérnökinformatikáról van szó.

Hidd el, csak akkor leszel előnyben a BME-vel, ha a HR-es felszínes és ő is ott végzett, de erre is kicsi az esély, hogy ez miatt téged hallgatnak meg utoljára..

Ha jó szakember leszel IT-n belül, akkor meg végképp semmit sem számít az egyetem neve.


A helyedben maradnék, hisz már megszoktad az egyetemet és a helyet meg a környezetet, tudod mi-hogy működik, és így biztosra veheted a diplomád.

A helyedben a szabadidőmet az informatikára szentelném, és fejleszteném magam programozásból mondjuk.

Ha BME-re mész, akkor a sok elmélet elveheti a szabadidődet, és végzéskor csak az egyetem által adott alapjaid lesznek meg. De jelenleg lenne esélyed fejleszteni magad, és nem ragadsz meg az egyetem által nyújtott semmitérő alappal.

Szóval többet érsz ha itt maradsz, mert a kicsit "fényesebb" papír helyett több magad által kifejlesztett tudásod lesz, amit jobban is tudsz majd a munkahelyeden hasznosítani.

2019. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Nincs kimutatható előnye a BME-VIK-nek az ÓE-NIK-kel szemben.

De tényleg nincs... elmondom, hogyan fog kinézni az álláskeresésed:

- írsz egy CV-t, benne hogymérnökinfó diplomád van, ehhez és ehhez értesz, itt és itt szereztél tapasztalatot, beküldöd

- HR-es felhív, feltesz pár alap kérdést, esetleg leteszteli az angoltudásodat, behív tesztírásra

- tesztet jól megírod

- behívnak személyes interjúra, pofavizit, plusz a szakmai vezetőtől (vagy a szenior mérnöktől) kapsz pár húzós kérdést

- ha TUDSZ, akkor ajánlatot tesznek, elfogadod, vagy ha tényleg nagyon TUDSZ, akkor alkudsz, és aztán megegyeztek

Kb. ennyi, röviden. A legnagyobb cégek (Nokia, Ericsson, Bosch, MS, GE, stb.) sem tesznek különbséget a BME/OE/SZTE/SZE/PE infós diplomái között. Ez nem az államigazgatás, ahol a papírra izgulnak fel.

Amit itt néznek, az a tapasztalat, a projektek, és a valós, azonnali, kézzel fogható tudás.

Ettől függetlenül átmehetsz a BME-re, ha az jobban tetszik, de sok előnyöd nem lesz belőle. Amiből előnyöd lesz, az a tapasztalat, az önfejlesztés, a plusz, amit beleadsz az egyetem mellett.

2019. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legnagyobb cégeknek aztán tökmindegy, boldog-boldogtalant felvesznek, multihoz bármikor mehetsz..
2019. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha jól megy, jól érzed magad, és haladsz, akkor ne ugorj a bizonytalanba. Ha meglesz az alapdiplomád, akkor pl. csinálhatsz mestert a BME-n. Alapképzések között nincs akkora különbség, hogy megérje.
2019. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

"a BME-n csak szívatnak"

-> nem "csak", de ez nagyrészt igaz


"[BME-n] sok a felesleges elmélet"

-> nem hiszem


"OE-sek segítnek a BME-sek házijukban"

-> ez egy nagyon jó vicc :D


"ezenkívül [az OE] gyakorlatiasabb, hamarabb lesz piac képes tudásom"

-> igaz


"külföldön sokkal jobban elismerik az OE"

-> külföldön egyiket sem ismerik, nemhogy az OE-t


"most mindenhol azt látom hogy akik a BME-ről kibuktak, vagy túl lusták az egyetemhez azok mennek az ÓE-ra"

-> igaz


"a könnyebb utat választottam azért mert az ÓE-re mentem"

-> igen


"és ennek később meg lesz az ára"

-> nem hiszem, hogy annyira nagyon komoly ára lenne (kicsi igen)


"Melyik mérnökinformatikus képzés előnyösebb számomra a jövőre nézve"

-> bármelyika kettő közül


"mert informatikusokat úgy is keresik?"

-> igen

2019. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki ha jól megy a NIK.

Ha van szabadidőd akkor használd ki akár a sportolásra (legalább jó egészségben leszel) akár extra tanulásra.

Programozz többet, tanulj meg más paradigmákat, nyelveket. Tanuld meg a Git használatát ha eddig nem tanították volna. Szedj össze minnél több olyan tudást amit nem tanítanak a tanterv szerint, de az iparban szükséged lesz rá. Vagy ásd mélyebbre magad pl. matekból, algoritmusokból.

Ha már tudod milyen terület érdekel, vagy csak szemezgetsz valamivel akkor vágj bele. Rengeteg anyag van az interneten!


Az hogy az egyetem mit ad IT területen az egy dolog. Amit te extrában tanulsz meg attól leszel eladhatóbb mint az "átlagos" hallgató.

2019. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!