Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Balliberálisok, számotokra...

Balliberálisok, számotokra nem ijesztőek politikátok ezen megnyilvánulásai?

Figyelt kérdés
Genderizmus. Transznemű szépségkirálynő Spanyolországban. Conchita Wurst. Az élőlényekben van egy olyan dolog, hogy gének. Ezek nem változnak meg attól, hogy hormonkezelést kap valaki, valaminek gondolja magát, vagy "nemátalakító műtéten" esik át, aminek az eredménye fényévekre van a valódi másik nemtől. Gyerekeket is érint, akár őket is kezelhetik. Iskolákban tanítják, egyetemi szakokat lehet elvégezni belőle. Sokak szerint a férfiak elnyomják a nőket, erőszakosak, stb. A fehérek szintén elnyomják a nem fehéreket, rasszisták sokak szerint. Elképesztő jelenségeket tartanak elfogadhatónak. Pl. a Down-kór ellen nem kell küzdeni... Az csak egy állapot. Egy gyilkosnak esetleg nem kell börtönbe vonulnia, ha ideges volt, elnyomták a fehérek, lelki trauma érte, stb. A kövérség egészséges dolog, aki ellenzi, az testszégyenítést csinál. A kultúrák egyenrangúak, azok is, ahol az átlag IQ 30-cal kevesebb, nem integrálódik, vallási fanatikus vagy vallásból adódóan pl. többnejűség van vagy divat a megkövezés. Mintha nagyon elszakadt volna a valóságtól ez az ideológia.

2019. ápr. 11. 10:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#16 Azért az hogy mondjuk Szabolcsban egy proli megveri a feleségét az nem ugyanaz a kategória, mint Szaúd-Arábia, ahol a nőknek nincs joga elég sokmindenhez... Ebből valamiféle rendszerszintű, patriarchátust kiáltani az nekem kicsit nevetséges.(Mellesleg nekem semmi problémám az iszlám, vagy hindukultúrával, sőt! Csak tartsák meg otthon, mert én hiszek a kultúrális sokszínűségben!) Amúgy pedig nem elég nektek a jogi egyenlőség?,,Hát, ha szociáldarwinista vagy és arról van szó, hogy az államnak nem feladata a szociális intézmények fenntartása, akkor erre nem nagyon lehet mit válaszolni." Az hogy valaki kövér, vagy csúnya, azért nem egy kategória azzal hogy mondjuk valaki mozgássérült, vagy szellemi fogyatékos. Azért ez így elég nagy sarkítás! Mellesleg eugenista vagyok.

,,A szexuális kisebbségeket pedig történetiesen üldözték, nem kell sokáig vissza menni az időben, egész pontosan 40 évvel, amikor itthon még illegális volt, de 20 évvel ezelőtt még büntették például a 18 éven aluliakat." Való igaz, nem lehetett gay prideot tartani, de legalább megmaradtak a négy fal között, ott a kutya nem üldözte őket(amúgy a homoszexualitás tiltása szerintem is teljesen értelmetlen).,,A házasoknak járó hitelkedvezményektől, a CSOKtól és egyéb gazdasági előnyöktől továbbra is elesnek." Még szerencse, amúgy a CSOK egy kalap tudjukmi...

,,Az meg egy másik, hogy a transzszexuálisokról nem veszel tudomást, mert szerinted soha nem létezett." Nem azt mondom hogy nem léteznek, csak szerintem óriási nagy marhaság egy alig mérhető, identitászavaros kisebbségnek kultusz csinálni. Az utolsóhoz meg annyit, hogy gyűlölöm a Fideszt, és a jelenlegi Európai "jobboldalt" majmok gyülekezetének tartom a baloldallal együtt! Amúgy a #17 szerint a liberalizmus szélsőjobb. Ez speciel azért nem igaz, mert a baloldaliság 1789-ben még a liberalizmus jelentette. Jobb és bal felosztás nem az individualizmus-kollektivizmus kettősségét jelenti, hanem a hagyománypártiság-hagyományellenességet!

2019. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"És mit érint téged a transzneműség?"

Emberek életét teszi tönkre. Nekem és sokaknak kell bámulnunk férfiakat női ruhában, szépségversenyen nők között indulva, újságokban. Gyerekeket tesznek tönkre egy életre.

Egy férfi visszataszítónak tartja a férfiakat. Lehet, hogy a nők nem annyira a nőket, de mi igen. Úgyhogy ne mutogassanak nekünk férfiakat nőként. Nyilván sokakat meg is tévesztenek, ami visszataszító dolog.

Dekadens ez az egész jelenség és a többi is.

2019. ápr. 11. 22:23
 23/29 dq ***** válasza:

#21: „Amúgy a #17 szerint a liberalizmus szélsőjobb. Ez speciel azért nem igaz, mert a baloldaliság 1789-ben még a liberalizmus jelentette. Jobb és bal felosztás nem az individualizmus-kollektivizmus kettősségét jelenti, hanem a hagyománypártiság-hagyományellenességet!”


Átgörgettem a wikit (nem mentem nagyon bele). Oké, legyen, igazad van, a te definíciódat használja.

Mindamellett kiderül belőle, hogy létezik az enyém is: „Libertarian writer David Boaz argued that terms left and right are used to spin a particular point of view rather than as simple descriptors, with those on the "left" typically emphasizing their support for working people and accusing the right of supporting the interests of the upper class; and those on the "right" usually emphasizing their support for individualism and accusing the Left of supporting collectivism. Boaz asserts that arguments about the way the words should be used often displaces arguments about policy by raising emotional prejudice against a preconceived notion of what the terms mean.[53]”

[link]

(Csak hogy letagadjam magamról a felelősséget, meg hogy hibáztam volna, senki nem vonható felelősségre mert egy szót nem úgy használ ahogy a többség, hanem úgy, ahogy egy hallja, mégis, honnan kéne tudnia erről? Én eddig nagyon úgy láttam/hallottam/véltem hogy a baloldal a kollektivizmusról és a társadalmi szintű problémákról szól, a liberalizmus meg akár tagadja is azok létezését (cigánybűnözés, akármi) de ha el is ismeri, akkor se tesz semmit elvből. De akkor ezek szerint ugyanúgy "baloldal". Nem sokat változtat csak egy elnevezés.)

2019. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
28%

Balliberálisként mondom az összes balliberális ismerősöm, barátom nevében, hogy de, ijesztő. Ugyanúgy, ahogy egy konzervatív/nemzetinek is bizonyára ijesztő, ha valaki pl a cigányok, zsidók, muszlimok megölésére biztat, háborog azon, hogy az IKEA reklámban van olyan kép, amin 2 no szerepel (az 1 férfi, 1 no helyett), vagy hogy egy riporter belerúg egy gyerekbe, stb.


A szélsőségek ijesztoek, de szerencsére az emberek 99%-a nem ilyen, bárki bármit is akar elhitetni velünk.

2019. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%

Mielőtt megkezdik a nemi átalakítást egy sor pszichológiai teszten kell átmenni.


Tehát nem úgy van,hogy valami lázadó kamasz bemegy a magánkórházba és már nyomják is bele a hormonokat(gondolom a fejedben így él ez a dolog).


Én eleve baromságnak tartom a szépségversenyt,soha életemben nem néztem szépségversenyt,nem is értem valakit miért foglalkoztatja,hogy a szépségversenyen a nő mennyire valódi.

A kifehérített fogsorovál,a nem saját hajával,és mindenféle kiegészítővel,amit rá raknak,semmivel nem művibb,mint a nemi szerve,ami meg sem mutat.

Ergo te nem is nagyon lehetsz tisztában azzal,hogy van e a szépségversenyen transznemű.


Ennek max akkor van jelentősége,ha intim kapcsolatba kerülsz vele.

De ha ennyire elzárkózol a téma előtt nem hinném,hogy ez megesne valaha is.

2019. ápr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
55%

És mi abban az ijesztő,hogy egy reklámban leszbikus pár szerepel?


Szerintem az sokkal ijesztőbb,hogy közpénzen plakátokkal olyannal riogatják az embereket,aminek elég kevés a valószínűsége.


Meleg az emberek 10%-a kb.


Az meg,hogy ellepnek minket az arabok és többségbe kerülnek teljesen abszurd elképzelés.

2019. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező neked az a bajod,hogy nem fogod fel,hogy a világ nem körülötted forog.


Menj el pszichológushoz.

Egy mentálisan egészséges heteró férfit egyáltalán nem zavarják sem a melegek,sem a transzneműek.Nem foglalkozik velük.


De képzeld vannak olyan is,akik akár párkapcsolatot is eltudnának képzelni egy olyan nővel.

Nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
#23 Nem lefitymálni akartalak csak kijavítani. És tisztában vagyok vele, hogy létezik az a fajta skála is, amit te említettél. Azonban maga a skála hibás, mert nincs semmi köze a politikai és gazdasági jobboldalnak egymáshoz. Sőt nagyrészt ellentmond, mivel egy jobboldali tiszteli a hierarchiát és a tekintélyt. Egy libertárius, ugye gazdaságilag szélsőjobb, viszont politikailag a szélsőjobb sosem volt libertárius, sőt ilyet jobboldali emberek között csak nagyon kevesen tartanak helyesnek. Például a liberalizmus és a szocializmus is hisz az emberek egyenlőségében. Ez egy valódi jobboldali számára elképzelhetetlen. Igazából a kommunisták meg a liberálisok között, a gazdaságpolitikán kívül nincs nagy különbség. Röviden és tömören ennek a felosztásnak azért nincs értelme, mert nem fedi a valóságot.
2019. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

,,És mi abban az ijesztő,hogy egy reklámban leszbikus pár szerepel?" Az hogy nyilvánvalóan egy degenerált propaganda ami a társadalom értékrendjét akarja politikai érdekek mentén átformálni és elhitetni, hogy ez normális.

,,Meleg az emberek 10%-a kb." Be is pisálnék... Honnan jött ez a random kamu szám? Komolyan egymillió homoszexuális van Magyarországon? Pont ez a probléma hogy nem! Nagyon kevesen vannak. Egy genetikai deformitást nem kellene reklámozni.

,,Egy mentálisan egészséges heteró férfit egyáltalán nem zavarják sem a melegek,sem a transzneműek.Nem foglalkozik velük." Pont ez az hogy senkit nem érdekelne, ha nem mutogatnák ezeket a Taigetosz-szökevényeket, mint jó példát. Egyébként bocs, de szerintem meg nagyon ízlésficamosnak kell lenni valakinek, hogy ezektől ne forduljon ki a bele.

,,De képzeld vannak olyan is,akik akár párkapcsolatot is eltudnának képzelni egy olyan nővel." Nővel? Na mindegy olyan is van aki fákat szereti kefélni...

2019. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!