Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Baloldaliak, liberálisok,...

Baloldaliak, liberálisok, jobbosok, mit gondoltok Jamie Shupe egykori transznemű esetéhez, aki szerint nincs is harmadik nem?

Figyelt kérdés

Ő volt a transzmozgalom legnagyobb alakja Amerikában. Férfiként először nő lett, majd ő lett az első se nem férfi, se nem nő nemű is az okmányai szerint, de rájött, hogy nincs 3. nem, szerinte ezek csak pszichológiai zavarok voltak nála, és másnál is. Igazából csak poszttraumatikus stressze és autogynefíliája volt (a saját magunk nőként látásától való izgalom), de a transzmozgalom nagyon erős volt, meggyőzte őt is és a hatóságokat is, a pszichológusok sem mertek ellentmondani, nem is szabad nekik. Igaza van? Vagy ez csak egyszeri eset?

[link]

[link]



2019. ápr. 13. 11:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%

"Na várjál, mi? Én azt olvastam, hogy a társadalmi nem nemegyenlő a biológiai nemmel."


Nem is. A sex az, amivel születsz a gender meg az, amit mondanak, hogy a kisfiú nem hord rózsaszínt mert az lányos. Attól lányos, hogy azt mondjuk.


"Azonban ha a társadalmi nem, azaz a társadalomba ivódott hagyományok az egyén felé a biológiai nemből következnek, és csak két biológiai nem létezik, hogyan létezhet kettőnél több társadalmi nem?"


Nem létezik. Sokan tévesen használják a kifejezést. Akiről szó van a cikkben az nő akart lenni, csak nem sikerült neki, ezért kitalálta, hogy ő nonbináris. Ez az ember transzszexuális volt, ő biológiailag akart nő lenni, ezért szedett hormont is.


"Mit jelent például az, hogy valakinek a társadalmi neme "nembináris"? A társadalom döntő többsége nem tudja eldönteni, hogy az ő biológiai neme férfi-e vagy nő?"


Fentebb erre feleltem.


"Ugyanezen logika alapján amíg a társadalom döntő többsége nem kezel valakit apacshelikopterként, az ő társadalmi neme nem apacshelikopter. Tévedek?"


Vicces cigit szívtál vagy csak unatkozol és kötözködsz? Gondolom arra magadtól is rájössz, hogy férfi vagy nő csak az lehet, aki már ember kategóriába tartozik. Márpedig ha valaki ember, akkor már egyértelmű, hogy

se nem kistraktor se nem helikopter.

2019. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Mivel eléggé anekdotikus eset (neki nem jött be) így semmit, mivel nem lehet levonni azt a következtetést, hogy igaza van, és mindenki olyan, mint ő.
2019. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%
De értitek, itt nem ennek a szerencsétlen beteg ökörnek a véleménye a lényeg, hanem az hogy egy perverz maffia dolgozik a háttérben, akik terrorizálják az orvosokat, bírókat, a sajtót és mindenkit aki megpróbál az útjukba állni. Nemátalakító terápiának álcázott emberkisérletek folynak Amerikában és Nyugat-Európában, "valakik" ezen nagyon jó pénzeket keresnek.
2019. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%
Ez eddig is nyilvánvaló volt úgy gondolom. Ugye mi van az ember lába közt.....
2019. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%
Ez a "harmadik nem" találmány is megér egy misét, viszont nagyobb probléma az hogy rengeteg elmebeteg férfinak engedik hogy hivatalosan nőként élhessen. Ebből aztán olyan dolgok következnek mint pld a sportban nők között versenyzés vagy hogy nyilvános női mosdókat és zuhanyzókat használhatnak.
2019. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Liberálisként én baromságnak tartom a “harmadik nem” elméletet, és értelmetlennek a mindkét oldali hajcihőt. Ha valaki nem tudja magát nőként vagy férfiként azonosítani, esetleg műtétet is akar, az szerintem az ő dolga, és liberálisként ebbe nem akarok beleszólni.

Röviden: csináljon/gondoljon amit akar, de ne akarja a többség gondolkodását at formálni.

2019. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
Ennek az embernek valóban szakemberre van szüksége és ezt transzneműként mondom. Szerintem nincs semmi baj azzal, ha valaki a biológiai neméhez képest másik neműként akar élni. Azzal sincs baj, ha valaki nem binárisként határozza magát, mert sem a férfi, sem a női „dobozba” nem fér bele. Sőt, még azzal sincs, probléma, ha valakinél ez változik, előfordul ilyen is. Viszont az, ha valaki műtéteknek veti alá magát, majd meggondolja magát, hogy ő mégsem olyan nemű, utána ezért az egészért nem vállalja a felelősséget és az orvosokat, nővéreket és mindenki mást hibáztat, a mentális gondok biztos jele. Nem a „transzgender aktivizmus” fenyegette meg a nővért, hanem Ő MAGA! Ezeket nem kellene mások nyakába varrni! Gondolom, eltelik pár év és „rájön”, hogy jaj, ő mégis nő és csak a konzervatív propaganda áldozata és csakis azért „alakult vissza” férfivé, mert elhitették vele, hogy ez a normális. Az a helyzet, hogy a saját testéért és lelkéért mindenki maga a felelős, bárki bármit is mond és ez az, amit ez az ember nem képes megérteni. Egy négyéves kisgyerek szintjén van, aki nem biztos magában, hagyja magát befolyásolni, majd amikor rájön, hogy neki ez nem is jó, földhöz vágja magát és a másikat hibáztatja, azt, aki rábeszélte erre. Egy jó pszichológus talán tudna neki segíteni. A Blanchard-féle autogünefília elmélet meg egy, a 80-as években kitalált, mára meghaladott elmélet, a szakemberek közül nyilván senki nem vállalja ezt az ósdi marhaságot. A „transzrasszúság” meg no comment, ez is csak azt támasztja alá, hogy emberünk nem százas.
2019. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
40%
...ja és persze a konzi újságírók meg jól meglovagolják ezt az egészet, hogy haha! a transzneműség nem is létezik, csak egy libsi találmány és elmebaj! itt van erre EGY (azaz egyetlenegy!) példa! Csakhogy ennyi erővel a ciszneműség is lehetne egy kitalált dolog. Én cisznemű elmebetegből sokkal többet tudnék mutatni...
2019. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Elfogadom, hogy vannak magukat más neműnek gondoló emberek, ahogy vannak autisták is, de nagyon kevesen lehetnek, és nem vagyok benne biztos, hogy egészséges dolog.

Sajnos a gyerekek fejét is ezzel mossák, már idehaza is az iskolákban, volt, hogy egy 10 év körüli transznemű gyerek szerepelt valamelyik híres magazin címlapján... Nem hiszem, hogy egy gyerek el tudja ezt dönteni, és nem kellene ráerősíteni. És nem csak ez. De pl. hogy óvodákban megtiltják a nemi sztereotípiákat, ráhaggyák a gyerekre, hogy fiú vagy lány akar-e lenni, a két nem járnak a másik nem ruháiban... Láttam már olyan párt, amelynek mindkét tagja transznemű volt, a férfi nő és a nő férfi, és ezt követendő példaként mutatja be a média.

Egyébként a nemváltás a tudomány mai állása szerint tudtommal lehetetlen. Ez olyan nehéz lenne vagy nehezebb, mintha a férfiak tudnának szülni.

2019. ápr. 14. 10:38
 20/27 anonim ***** válasza:
69%

A transznemű emberek az emberiség kb. 0,5-1%-át teszik ki, ez Magyarországra vetítve kb. 50-100 000 embert jelent. Én ezt nem nevezném kevésnek.


Azt mondani, hogy egy gyerek nem tudja eldönteni, hogy milyen nemű olyan, mint ha azt mondanád, hogy nem tudja megmondani, hogy beteg. Ha panaszkodik, de az orvos nem talál nála semmit, azt fogod neki mondani, hogy csak szimulál, vagy keresel egy másik orvost?


És az miért baj, ha nem erőltetjük rá a gyerekre a nemi sztereotípiákat? Vegyen fel, amit csak akar, kísérletezzen. Hiszen még gyerek, ilyenkor fedezi fel magát, ebben az életkorban hagyni kell kiteljesedni. Nem tudom, milyen agymosásról beszélsz, amikor éppen te akarod ráerőltetni a nemi sztereotípiákat a gyerekekre. Szerintem egyértelműen káros az, ha azt mondod, hogy „ne babázz, az lányoknak való”. [link]


Lehetetlen a nemváltás? Na, ebben egyetértünk. Egy transznemű nőből soha nem lesz férfi és vice versa. :)

2019. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!