Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német nép annak idején,...

A német nép annak idején, hogy volt képes dicsőíteni és megválasztani Hitlert?

Figyelt kérdés

Most néztem bele ebbe a dokumentumfilmbe és a korábbinál is jobban ledöbbentem. https://www.youtube.com/watch?v=H7yVBRouwsk

Azt eddig is tudtam, hogy annak idején Hitlernek volt egy fajelmélete az árjákról, de nem tudtam, hogy ezt a gyakorlatban is alkalmazta. Elhangzott, hogy sterilizálta azon embereket, akik nem voltak elég magasak, erősek és nem feleltek meg az árja ideálnak. A zsidó népirtást pedig azt hiszem továbbra sem kell részletezni. Nem csodálom, hogy sokuknak rohadt ciki így 2019-re az, amit az őseik tettek anno.


Arra lennék kíváncsi, hogy a német nép tényleg annyira együgyű és ostoba volt, hogy pont ők voltak képesek megválasztani a történelem legnagyobb zsarnokát? Azért 1943-ig - amíg nem kezdődtek meg a rendszeres bombázások - minden német ész nélkül éljenezte és bálványozta ezt a szemétládát. Vagy ott is az volt, mint Rákosi idejében vagy most Észak-Koreában, hogy "ütemesen nemtapsolni életveszélyes" és szimplán mindenki be volt sz**va?


Szerintetek mennyi fajgyűlölő mentalitás maradt még manapság az egyszeri átlag német emberben? Ha jól tudom azért elég sok echte német férfi halt meg a háborúban és sok német nő a szövetséges katonákkal házasodott meg, de biztos maradt még valamennyi a rasszista árja vérvonalból (magas, erős, szőke). Sosem jártam Németországban, annyit olvastam fórumokon, hogy ma már állítólag sokkal jobban csípik a magyarokat, mint a franciák, de az ott dolgozó magyarokat ugyanúgy sz***á dolgoztatják. Egy szó mint száz: milyen mértékű Hitleri fajgyűlölő érzés maradt meg mára az átlag német emberben illetve lehetséges, hogy valaha megint szélsőséges nemzetté váljanak?



2019. ápr. 21. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Ez a linkelt videó meg túl szakmai,"

bocsi, NEM túl szakmai...

2019. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#9: Nekem is pont ez jutott az eszembe. És pont emiatt hatványozottan nagyobb szégyen ez a németekre nézve mint bárki más esetében a történelem folyamán. Oké, nálunk is voltak nagy emberek (bár Arany és Thomass Mann így is külön liga), de a magyar elit inkább mindig elszigetelten, önállóan tevékenykedtek az amúgy feudális és elmaradott magyar társadalomban, ahol a kultúra minimálisan se csapódott le fentről. De Németország mindig egy pezsgő és haladó szellemiségű ország volt nemcsak az elitet, de az össznépességet is tekintve. Ezért is hihetetlen, hogy így sikerült megvezetni őket, de ha már látták 43 körül (a kezdeti sikerek után), hogy ez így k***a gáz lesz, akkor röhej, hogy még egy belső lázadást/sikeres puccsot se voltak képesek végrehajtani és egy szerencsétlen félszemű, sérült katonának tök egyedül kellett rejtegetnie a bombáját, hogy végül az asztal sarka mentse meg Hitlert a végzetétől és egy totális világpusztulástól. Ez az egész annyira szürreális, hogy el nem tudom képzelni. Miért nem az oroszoknak/lengyeleknek/szerbeknek/olaszoknak volt ilyen hülye megalomán állat vezetője és miért pont annak a népnek, amely forradalmasította a közlekedést és a világ legnagyobb koponyáit adta a világnak. Persze ma már biztosan nagyon kínos a legtöbb németnek és eléggé meg is bánták, de szerintem ezt már sose fogják tudni magukról lemosni, de nem is lenne szabad, hogy letudják.
2019. ápr. 23. 23:09
 13/19 anonim ***** válasza:
Nana, azért volt az oroszoknak is, össze is álltak 1939-ben.
2019. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Persze ma már biztosan nagyon kínos a legtöbb németnek és eléggé meg is bánták, de szerintem ezt már sose fogják tudni magukról lemosni, de nem is lenne szabad, hogy letudják."

Sokat gondolkoztam ezen a témán, és a meglatásaid nagyon jók.

Az emberek nagy része azt mondj, hogy a németek megváltoztak, most már nem tennének ilyet, most már nem nácik.

Ez tévedés. Nem a nácisággal függ ez össze, hanem a németek végletekig menő alárendeltségével. Gyakorlatilag az egyénnek az egyetlen fontos szempont, hogy a gépezet olajozottan menjen: az hogy mit csinál, senkit nem érdekel.

Ezért is tudja Merkel végigvinni az összes őrült intézkedését: atomerőművek lekapcsolása, migránsok telepítése, és most co2 adó. A németek nem csak tapsolnak ahhoz amit az aktuális vezetőjük mond, ganem még túl is teljesítenek.

2019. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

AKKOR megválasztották. Egy idiótát választottak egy aljas ideologia hirdetőjét. Aztán németek ezrei haltak meg a semmiért, amit meg Hitler akart - a zsidók elpusztitását -abba meg belebukott. Ma a zsidóknak van egy viruló prosperáló országuk.

Nem is tudom, ki a nagyobb balek, Hitler vagy a népe.

2019. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Annyira idióták hogy valahogy elfoglalták észak afrikát, norvégiát, dániát, hollandiát, belgiumot, franciaországot, jugoszláviát, görögországot, ja meg a szovjetunió nagyrészét lol

Ja meg kifejlesztettek sugárhajtásu vadászgépet, meg a tabunt meg a szarint, ja meg rohampuskákat stb :D

2019. jún. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nana Franciaországot a franciák hülyesége miatt foglalták el, Szovjetunió nagy részét Sztálin hülyesége miatt a kis államokat pedig a hatalmas túlerő miatt. De elég volt csak megroppantani Sztálingrád alatt az ideát, s kártyavárként omlott össze az egész.
2019. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Még ajánlom a Hullám című filmet is
2019. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ja. Kártyavárként

Azért nyomták tovább még két évig

Oroszok vesztesége 11 millió

Németeké 3

Van kérdés?

2019. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!