Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértetek azzal az állitáss...

Egyetértetek azzal az állitással, hogy Jézus palesztin volt?

Figyelt kérdés
Ez nyilvánvalóan POLITIKAI kérdés és NEM VALLÁSI. Hisz palesztinok akkor még nem léteztek.

2019. ápr. 23. 08:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

"Hisz palesztinok akkor még nem léteztek."


Ahogy a Palesztina elnevezés sem. Ez az elnevezés a rómaiaktól származik, jóval Jézus halála után keletkezett.

A római jog minden őslakos kisebbségnek (leginkább azoknak, akik valamelyik határmenti provinciában éltek) fegyverviselési jogot biztosított azzal a feltétellel, hogy Rómát kell védeniük. Viszont a zsidók folyamatosan lázadtak a római uralom ellen. Így mivel a fegyverviselési jogot elvenni nem lehetett, a rómaiak máshogy oldották meg a problémát.

Bosszúból kikiáltották a terület őslakóinak a filiszteusokat, akik akkor már sehol sem voltak, mert egy részük beolvadt a zsidóságba, másik részük elvándorolt (törzsterületük kb a mai Gázai Övezet volt), és a területet átkeresztelték Filiszteára. Az F betű régen még nem létezett a latinban sem, ezért ezt PH-val írták át, így a terület neve Philistina lett, és ebből a névből alakult ki a Palesztina forma is.

Ezáltal a zsidók már nem számítottak őslakosoknak, így a fegyverviselést is meg lehetett tőlük vonni.


Arabul Palesztina a mai napig "Filistinul"


Jézus júdeai volt. Ez volt akkoriban a terület neve. Júdea és Szamária ma egyébként Ciszjordánia néven fut. Tehát Jézusnak sem vallásilag sem politikailag semmi köze sem volt a palesztinokhoz vagy Palesztinához.

2019. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel a zsidók az igazi palesztinok. Jézus ismerte a Tórát és hitt benne, meg Hanukkát is ünnepelt János evangéliuma szerint.

Ez egy tipik palesztin konteó, 1 éve hallottam először, akkora marhasag volt, hogy nem foglalkoztam vele, látom, hogy most már kell. Ne legyetek mar idióták, könyörgöm.

2019. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
9%

Ertitek, ha Jézus palesztin (tehat úgy definiálod a palesztint, hogy kik eltek ott AKKORiban), akkor a zsidók a palesztinok.

Btw ez az egész konfliktus úgy marhasag, ahogy van.

Beszéltem a minap egy palesztinnal, mondta, hogy a történelem alatt meg lehetett tanulni, hogy minden terjeszkedés veget ér egyszer (a Római birodalom, a muszlim birodalom, az oszmán birodalom, etc), csak ido kerdese.

En meg mondtam, hogy igen, valoban, a palesztinok térfoglalása es megszállása 1948ban véget ért.

Kvazi ezalapján a logika alapján helyre allt Izrael. Nem pedig megjelent.


Tovabba pont a palesztinoknak jellene csodálni a zsidó csodát.

1500 év után visszatertek es gelyreállították az országukat. Kb a palik ugyanezt akarják. Ha 1500 ev múlva sikerül nekik, akkor ugyan ez fog lezajlani.

Sőt, annak a sracnak is pontosan annyi koze van ahhoz a földhöz, mint nekem, vagy a zsidóknak 70 éve. Mivel már nem ott született, hanem a nyugati parton. Ma igazaból a palesztinok annyi joggal bírnak afelé a föld felé, mint amennyi miatt a zsidóknak 1948ban nem ítélték oda. Az, hogy valamikor az őseik ott éltek.

2019. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!