Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Őszintén! Az emberek miért...

Őszintén! Az emberek miért utálják a kommunizmust? Mi olyan rossz abban, hogy az emberek egyenlőségét hirdették/hirdetik?

Figyelt kérdés
Lehet laikus, naiv huszonéves vagyok, de sose értettem, hogy az utókor miért gyűlöli/megveti/lenézi a kommunizmus minden formáját. Főleg a fiatalok. Mint valami szánnivaló, nevetséges ördögtől való dolog lenne, hogy az egyik ember ne nélkülözzön 12 óra robotmunkával miközben a másik a Porsche Cayenne-jében telefonálgat napi 1,5 órát, a többi időben meg kávézgat és bratyizik az étteremben az üzlettársaival. Az embereket az nem zavarja, hogy mai napig rengeteg embert használnak ki oligarchák, kétes vállalkozók, minimálbérre bejelentve, zsebből fizetve, rossz munkakörülmények között dolgoztatva, miközben a főnök abban az évben a harmadik AMG Mercijét veszi meg, amivel büszkén áll a romos gyárépület privát parkolójában. Vagy ma már olyan sok ember került a húsosfazék közelébe, hogy semmi ellenvetése nincs a kizsákmányoló rendszerrel szemben? Mondjuk meg is értem, amikor már 10-ből 9 fiatal egyetemet végez és a diploma után, a kellemes irodából, otthonról vagy a szolgálati autóból végzi a munkáját, miközben 300-400k-t keres és szabadidejében a kapitalizmus minden előnyét élvezi. Persze, hogy ez nekik jó. De akkor ezek szerint annyira megcsappant a melós/munkásréteg száma, hogy már minimálisan se képesek érvényesíteni az akaratukat és hallatni a hangjukat. Eközben még mindig megy a propaganda, hogy szakmunkásból kevés van és olyan jól keresnek, hogy aranyéletük van. Ez a hivatalos szöveg. A tapasztalatok mást mutatnak: 12 óra+túlóra munka, rossz munkakörülmény, max 200k fizetés, zsebből fizetés, társadalmi megvetés stb. Vagy egyszerűen annyira el vannak nyomva, hogy képtelenek érvényesíteni az akaratukat? Mi a jó abban, hogy elnyomjuk a másikat azért, hogy nekünk 200-szor könnyebb életünk legyen?

2019. máj. 1. 14:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
11%
A szociáldemokrácia még életképes, de az is csak kellően fejlett és korrupciómentes népekkel. A szélsőbal viszont még soha, sehol nem eredményezett jólétet.
2019. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
47%

Az emberek különbözőnek születnek. Érdekes fiozófiai kérdés, hogy aki többet tesz le az asztalra mert okosabb, ügyesebb, rátermettebb, az jogosan akar-e nagyobb részben részesülni a javakból. Főleg az olyan javakból amiből objektiv okok miatt nem juthat mindenkinek.

Az ember falkában élő ragadozó. A ragadozó ösztön miatt voltak, vannak és lesznek

domináns és alárendelt egyedek.

Ezt sem neveléssel sem példamutatással nem lehet kíírtani az emberből.

Innentől kezdve az egyenlősdi elbukott.

2019. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem mellesleg kicsit úgy érzem keverve van itt a szezon a fazonnal, a diplomás "irodista" meg "szegény melós" sztereotípiákkal.


"10-ből 9 fiatal egyetemet végez és a diploma után, a kellemes irodából, otthonról vagy a szolgálati autóból végzi a munkáját, miközben 300-400k-t keres és szabadidejében a kapitalizmus minden előnyét élvezi"


Akkor most tulajdonképpen nem értem a problémádat.


Hiszen leírásod alapján 10-ből 9 ember jól él. Akkor tegyük tönkre a rendszert és éljen 10-ből 10 szarul, mert az úgy egyenlőség?

2019. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Sokáig én sem értettem mi a baj vele. De utána rengeteg kommunizmusban íródott könyvet olvastam. +Orwell összes disztòpiàjàt(1984,Allatfarm kötelező!).

Röviden én annyit szűrtem le, hogy ez a gyakorlatban egyáltalán nem úgy történt, ahogy elméletben jól hangzik..

. Egyébként sok gazdag ember van, aki a saját tehetsége, kitartàsa, munkája és ötletei miatt lett gazdag. Míg van, aki semmit nem tett le életében az asztalra. Jogos, hogy egyenlőek legyenek? Jogos elvenni a vagyont attól, aki mondjuk a semmiből hozott létre egy sikeres vállalkozását? Nyilván nem a Mészáros felé hulladék oligarhakròl beszélek, ők valóban nem érdemlik meg és szégyen, hogy minimálbéren tartják a fél országot. De a kommunizmus akkor sem jó ötlet szerintem, a történelem bebizonyìtotta.

2019. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%
A skandináv modellt érdemes lenne tanulmányozni. Ők jól csinálják a dolgot.
2019. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%
3-as vagyok. Kérdező, most akkor először jó lenne eldöntened, hogy kommunizmusról beszélsz vagy nem. Kommunista eszme jóval több, mint az egyenlőség hirdetése. Francia forradalomban is egyenlőséget hirdettek aztán mégsem nevezzük őket kommunistának.
2019. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
#16: Én csak egy olyan rendszert szeretnék, ahol egy nemdiplomás fiatal automatikusan nincs halálra ítélve a 12 órázással, az éhbérrel, a társadalmi megvetéssel és ne legyen olyan élet-halál kérdés a fiatalok számára, hogy "Úristen, nekem muszáj diplomát szereznem, mert különben bekövetkezik az apokalipszis és egy senki leszek". Én jelenleg 26 vagyok, 6 éve tanulok egyetemen, de úgy érzem, hogy rossz döntéseket hoztam a karrieremben, viszont ezt már szeretném végigvinni. Ha mégse sikerül, akkor huszonévesen számkivetetten várni fog rám az egyetemen kívüli sötét valóság és diploma nélkül valóban egy senki leszek nulla szociális támogatással. A 40 ezres munkanélküli segély is egy nevetséges paródia. Hogy lehet abból megélni, aki rossz pályaválasztási döntéseket hozott és egy új szakmát szeretne tanulni? Nem azzal van a bajom, hogy a tehetségesek sok pénzt keresnek, hanem azzal, hogy akinek átlagon aluli képességei vannak, az halálra van ítélve ebben a farkastörvények diktálta kapitalizmusban.
2019. máj. 1. 16:16
 18/31 anonim ***** válasza:
91%

"nemdiplomás fiatal automatikusan nincs halálra ítélve a 12 órázással, az éhbérrel, a társadalmi megvetéssel és ne legyen olyan élet-halál kérdés a fiatalok számára, hogy "Úristen, nekem muszáj diplomát szereznem, mert különben bekövetkezik az apokalipszis és egy senki leszek""


Hol van ilyen az országba? Kíváncsian elmennék megnézni, hogy mi vezetett ehhez a gondolkodás módhoz.

2019. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%

Engem laikus naiv kortársadként a legjobban az zavar, hogy az őseim Kistarcsán és a Szovjetunióban "vendégeskedtek" kényszermunkatáborokban.


De félretéve az érzelmeimet a kommunizmus került ki vesztesként a kapitalizmussal szemben. De nem azért mert úgy kerek a mese, hogy "a jónak kell győzni", hanem azért, mert a működőképes rendszer nyer.

2019. máj. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
#18: Ne mondd, hogy te nem itt élsz? A szakmunkások éhbérért agyon vannak hajszolva. Minden évben fiatalok tízezrei a körmüket rágják, hogy felvegyék valamelyik egyetemre, mert még kamudiplomával is ezerszer nagyobb a perspektívájuk és össztársadalmi szinten általánossá vált a nemdiplomások semmibe nézése. Külföldről hozzák tömegesen a szakmunkásokat, mert hiány van belőlük. De nem véletlen, hogy hiány van belőlük, hiszen iszonyatosan sz***l vannak megfizetve. Eközben pedig a felsőoktatást is nyirbálják rendesen azért, hogy még több embert kényszerítsenek a melós szolgasorba.
2019. máj. 1. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!