Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Menyire lepődnétek meg Nyugat-...

Menyire lepődnétek meg Nyugat-Európában egy transznemű papon?

Figyelt kérdés
Amiket hall az ember, szerintem ez is lehetséges.

2019. máj. 5. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amiket hall az ember"


Tarts egy TV-mentes hónapot.

2019. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
nyugaton sokkal de sokkal elfogadóbbak az emberek. bár én nem értem hogy egy transznemű vagy homoszexuális ember miért akarna része lenni egy olyan közösségnek, ami a puszta létüket is elítéli. vagy úgy általában bárki miért akarna vallásos lenni.
2019. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Én azon lepődök meg, hogy ott még vannak papok. Azt hittem, arrafelé értelmes emberek élnek.
2019. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kérdező a te agyadban is változás történt
2019. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem mert nem vagyok balos. :D
2019. máj. 5. 12:06
 6/12 anonim ***** válasza:
#8 igen, aminek a vége az, hogy nemet vált a beteg. vagy nem. ha nincs gender dysphoriája, akkor a terápia a gyógyír. ha van, akkor a nemváltás
2019. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül nem kellene ennek ekkora elismerést adni, mert nagyrészt nem is arról van szó, amit egyesek elakarnak hitetni. [link]
2019. máj. 5. 14:10
 8/12 anonim ***** válasza:

"ezt gender dysphoriának hívják (magyarul nem tudom), amire jelenleg az egyetlen megoldás az, hogy nemet vált az illető. Amerikában és Kanadában a gender dysphoria mentális betegségnek minősül, Angliában nem (máshol nemtudom). pszichológus állapítja meg, hogy a betegnek egyáltalán van-e gender dypshoriája, és ha van, akkor nemváltást javasol.


"


A BNO szerint a transzneműség nem mentális zavar.

2019. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#11 nem a transzneműség, hanem a gender dysphoria. de szerintem eddig is érthetően fogalmaztam
2019. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyíltan transznemű pap egészen biztos lehetsz benne, hogy nincs, mivel a katolikus vallási elöljárók nem avatnák fel, de még a szemináriumba sem vennék fel. Ha felavatás után próbálna nemet váltani, akkor meg megfosztanák a papi tisztségtől. Nyugat-Európa itt nem oszt, nem szoroz, egyelőre még a Vatikán dönt katolikus vallási kérdésekben.


Ha "pap" alatt nem kifejezetten katolikus, hanem mindenféle vallási vezetőt értesz, közöttük sem valószínű, hogy találsz nyíltan transz embert. Hiába vannak elvétve kisebb vallások, amelyek elfogadják, mivel ez messze nem jelenti azt, hogy a hívek is mind így látják, nem fogja felvállalni. Még Amerikában is óriási ritkaság a nyíltan transz lelkész, max olyan közösség élén, amely kifejezetten LGBTQ többségű vallási közösség.


A másik ok, ami miatt nem nagyon fogsz ilyen embert találni az az, hogy a transzok többsége még véletlenül sem transzszexuálisként, hanem kifejezetten férfiként, vagy nőként szeretne érvényesülni. Ezért csinálják végig az egész nemváltási procedúrát, az egész cécónak az az egy lényege, hogy a végén tökéletesen be tudjon illeszkedni és elvegyülni a társadalomban az "új" nemének megfelelően. Majd hülye lesz világgá kürtölni.


Az viszont, hogy titokban hány transzszexuális pap/lelkész/rabbi/stb... van akár nyugaton akár keleten (akár, ó borzalom, még Magyarországon is), akik egyszerűen nem vállalják fel magukat, és így megkapják a felavatást, és hűségesen szolgálják évtizedeken keresztül a közösségüket, az bizony örök rejtély marad.

2019. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!