Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van bármi információ arról,...

Spectre_R42 kérdése:

Van bármi információ arról, hogy miért szüntették be a nem- és névváltoztatási kérelmek elbírálását, továbbá, hogy mikor lesz erre újra lehetőség?

Figyelt kérdés

Sehol sem találok erre vonatkozóan információkat, akit megkérdeztem, nem válaszolt. Teljes tudatlanságban vagyok ez ügyben. Végre sikerült mindent megszereznem, ami kellene a procedúrához, erre felfüggesztették a dolgot.

Ha valaki tud erről valamit, kérem írjon ide vagy privátba. Nagyon fontos lenne!

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. szept. 24. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


A névváltoztatási kérelmek elbírálását azért szüntették be, mivel keresztény országban élünk, ahol nincs helye a melegeknek. Igen, még a pszichiáterek is összemossák a melegeket a transzneműekkel.


A kérvényekkel kapcsolatban teljes tudatlanságban van a közösségből mindenki, akit ismerek.


Kérlek, pingesd a Transvanilla Transznemű Egyesületet, illetve az Emberminisztériumot, hogy ebből mikor lesz valami. Több száz kérelem ragadt be, tán ha egy idő után engedik ugyanúgy őket, mint eddig.

2017. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A hivatalos álláspont az, hogy a régi rendszer szabályozatlan volt, ezért azonnali hatállyal leállították egy új, egységesített szabályozás meghozataláig.

A gyakorlatban a Keresztény-Demokraták találtak egy ürügyet, hogy határozatlan időre ideiglenesen ellehetetlenítsék a transzneműek életét, és eszükben nincs az új kidolgozásnak nekiállni.

A kérelmet mindenképp küldd be az EMMI-nek. Elbírálni nem fogják, de jogalapot formál hogy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordulj és kártérítést követelj az államtól az elhúzódó hacacáréért.

Ismerek olyat, akinek 9 hónapja ülnek a kérelmén.

A Transvanilla és az Ombudsman folyamatosan lobbiznak a minisztérium ellen, de mint a legtöbb polgári per, ez is évekig elhúzódhat. Jelenleg nincsenek további konkrétumok.

- Egy transz lány

2017. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát k****jó... Remélem leszárad a p**se mindnek. Milyen jogon korlátoznak bárkit? Felháborító...


Mindegy azért köszönöm a választ. Akkor marad a külföldre költözés. Gratulálok a magyar államnak hogy egyre több embert üldöz el.

2017. szept. 25. 16:49
 4/4 anonim válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled. Nekem jó ideje állásom sincs emiatt. Ha csak egy módom lenne rá, én is úgy húznék el a büdös P-csába innen, hogy lábam nem éri a földet...

#2

2017. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!