Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A rezidens kártya és a letelep...

A rezidens kártya és a letelepedési engedély ugyanaz? (Anglia)

Figyelt kérdés

Külön lehet jelentkezni EU-s állampolgárként resident card-ra ami ~65+20 font, illetve van settled status külön, ami pedig ingyenes.


Mégis miben különbözik a kettő?

A resident card inkább nem EU állampolgároknak van? Mert a settled status (ha 5 éve kint vagy), a megigénylése után 1 évre rá lehet igényelni az állampolgárságit. De akkor a resident card miben más?


Letelepedési:

[link]


Resident card:

[link]



2019. máj. 9. 21:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Residence card*
2019. máj. 9. 21:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, a rezidens kártya az tartózkodási engedély ami 5 évre szól amit később lehet hosszabbítani újjabb 5 évre stb.


A legfőbb külömbség a kettő közt hogy a rezidens kártyával nem vagy jogosult segélyekre stb.

2019. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor ebből kiindulva, az EU-s állampolgároknak szánt letelepedési engedély többet ér, igaz?

Hisz a (settled) megléte után 1 évvel jogosultak az állampolgárság megigénylésére. Persze 2 vizsga és pénz letéte után.

2019. máj. 9. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Az EU settlement status az most lett bevezetve, kimondottan sok jogot nem ad. Egyelőre úgy tűnik, hogy ennek az 5 éves megléte nem elég az állampolgársághoz.

A residency status az az amit 5 év után kap meg az ember. Ha ez megvan egy év múlva lehet állampolgárnak jelentkezni.


Összefoglalva: ha még nemrég mentél ki, akkor a settlement status ra jelentkezz, ha már megvan az 5 év, akkor a permanent residency-re.

2019. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Én úgy tudom, hogy settled status megszerzése után is lehet jelentkezni állampolgárságira, így 5+1 év az egész. Meg ugye mellé a nyelvvizsga, teszt és pénz.


Residency-re hiába jelentkezik bárki is, ezt írják az oldalon:

"Your permanent residence document will not be valid after 31 December 2020. You can apply to the EU Settlement Scheme to continue living in the UK after that date."


Szóval onnan is átirányítanak az EU settled-re.

Ez az EU settlement Scheme nem ugyanaz lényegében? És csak felülírja az előzőt?

2019. máj. 10. 02:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Vagyis utána mindenkinek megszűnik a residence card-ja?


Azóta megnéztem, és ugyanúgy lehet jelentlezni állampolgárságira mindkét papírral.

Igazából nem látom a különbséget a kettő között..

[link]


Igazából 6 éve vagyok kint, tanulok azóta is. Settled status-ra jelentkeztem pár napja, mert nem láttam a különbséget, és ez ráadásul ingyenes is volt.

De ha a residence card úgyis lejár mindenkinek 2020-ban, akkor miért nem zárják már most le a jelentkezés lehetőségét? Értelmetlen, hogy 1 évre bárkinek is meglegyen az.

2019. máj. 10. 02:11
 7/7 anonim ***** válasza:
A residence card teljesen felesleges ha nem akarsz állampolgárságot. Az ég világon semmi előnyöd nem származik a meglétéből.
2019. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!