Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy újabban a...

Miért van az, hogy újabban a szlovákok is arrogáns módon lenéznek minket mint az osztrákok?

Figyelt kérdés
15 éve még mi nevettünk Szlovákián h milyen csóró, legutóbbi utazásomkor a felvidékre meg ugyanazt a felsőbbrendűség érzetet és arroganciát éreztem mint Ausztriában meg Németországban. Ennyire lehagytak volna gazdaságilag?
2015. márc. 21. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
A felvidéken főleg magyarok élnek, így max velük halucináltad ezt. Valószínűleg paranoiás vagy egy seggarc vagy, akit az emberek egyébként nem bírnak elviselni és ezért érezhetted.
2015. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy hagytak le.

Annyiban más Szlovákiba, hogy az átlagember egy hónapban nem egyszer, hanem kétszer is tud moziba menni...


Én gyakran járok arra.

Pozsony és környéke tényleg fejlett, olyasmi, mint Budapest , Nyugat-Magyarország.

De, ha elmész Kassa fele, arra fele rengeteg a putri, szeméthegy meg a cigány.


A szlovákok mindenkit lenéznek magukon kívül és minden kisebbségükkel keményen bánnak.

2015. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ők nem lopják szét az országot, most már mi vagyunk a csóró szomszéd.
2015. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
szlovákok mindigis utálltak minket. Intézményi szinten van jelen a hungarofóbia, rasszizmus.
2015. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
"15 éve még mi nevettünk Szlovákián h milyen csóró" Talán itt kellene keresni az alapvetö okot!!!!
2015. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Az a gond, hogy mar mindenhol leneznek nem csak naluk.
2015. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Szlovákiában semmivel sem jobb a helyzet mint itthon.
2015. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Sose éreztem ilyent sem Ausztriában, sem Németországban. Szlovákiában nem voltam még. Nem lehet, hogy te érzed magad alsóbbrendűnek és bemagyarázod magadnak ezt a hülyeséget?
2015. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 nem-nem


Én nem érzem magam alsóbb rendűnek, ezek objektív dolgok amiket megfigyelek. Nagyon szeretek utazgatni, Európában pl. nincs olyan ország ahol nem jártam volna, tehát azért különbséget tudok tenni bizonyos dolgok között. És nekem legutóbb egyértelműen ez jött le, hogy lenéztek mert magyar vagyok Szlovákiában. Hozzáteszem, hogy Romániában sem néztek jó szemmel az emberek, de ott nem néztek le csak simán származásgyűlölet volt bizonyos emberek szemében, de az nem arrogancia volt, szal érted

2015. márc. 21. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, akár hiszed, akár nem, a választ magad adtad meg a kérdésed kommentjében. Annyit lehet hozzátenni, mi (a társadalom össz-szemlélete, nem minden emberé) azóta folyamatosan felsőbbrendűséggel tekintünk másokra, miközben folyamatosan szakadunk le tőlük (vagy érnek utol bennünket). Ez pont elég ok az általad tapasztaltakra, de rögtön hozzáteszem: ez is csak egyes emberekre igaz. Bármely országba, bármely földrészre mehetsz, a megfelelő kulturált viselkedésre hasonló választ kapsz. Akiktől nem, olyan közegbe általában nem is megy az ember (mit nézzen ott?), vagy átlép rajta.

Vannak szlovákok akik lenéznek egyes magyarokat. Okkal, vagy anélkül. És vannak magyarok, akiket sehol nem néznek le. Okkal.

2015. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!