Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezt miért hagyták az emberek?

Ezt miért hagyták az emberek?

Figyelt kérdés

A Trianon után egészen 199ö-ig mindenkinek elirtták a kereszt vagy a vezetéknevét. Pl. Kosztin Imre- Costin Emeric, vagy Gáll Piroska- Gal Paraschiv, vagy más efféle. Anyu mesélte aki 52-es hogy akkoriba a születési bizonyxitványba románúl irták be a keresztneveket, meg a vezetéket is ha lehetett.

Nem értem hogy voltak olyan regegátok a romániai magyarok hogy ezt hagyják. Miért nem reklamáltak vagy csaptak az asztalra hogy márpedig román nevet nem kap a gyermekem.

Én szinmagyart vagyok s soha de soha semmi nem tudna rákényszeriteni hogy a nevem elrománositsam s ha gyermekem találna születni akkor én az anyakönyvezetőnél is kiverném a biztositékot hogy az én fiam nem Ion hanem János. Nem volnék beszari nemzettagadó.



2019. jún. 10. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem létezik olyan, hogy színmagyar. Mikor bejöttünk Európába már akkor is keverék nép voltunk, és azóta még inkább ez történt.

Oda csapkodhatsz ahová csak akarsz, rád annak az országnak a törvényei vonatkoznak, ahol élsz.

2019. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha ott hoztak egy olyan törvényt, akkor mit tudsz csinálni?


Itt is pl miért hagyják, hogy a bruttó bérből TB-t vonjon le a munkáltató, mikor Kis János évek óta nem is jár orvoshoz?

NA?

Hát mert a törvény vonatkozik rá, és kész.


Úgy gondolom, hogy nagyon fiatalka vagy még, kevés élettapasztalattal.

Az egy olyan rendszer volt, hogy ha akartad még valaha látni a gyermekedet, vagy a szüleidet, vagy akartál munkát, esetleg holnap is akartál enni, akkor nem nagyon ugráltál...

2019. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

"Én szinmagyart vagyok s soha de soha semmi nem tudna rákényszeriteni hogy a nevem elrománositsam s ha gyermekem találna születni akkor én az anyakönyvezetőnél is kiverném a biztositékot hogy az én fiam nem Ion hanem János. Nem volnék beszari nemzettagadó."


Én azért megnézném, hogy ezt a StB vagy a Securitate két hetes kínzása után is vallanád vagy esetleg egy év Periprava után is fenntartod ezt az álláspontodat.

2019. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi ez a sok trianonos kérdés?
2019. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Ja, ez nekem is feltűnt.

Tudod, a héten volt az évfordulója, bizts sok ilyen téműjú cikk volt, és most meg ünnep van, meleg van, neteznek az emberek.

2019. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez 1990-ig volt törvény hogy elrománositották a neveket.

Most már olyan vezeték s keresztnevet irnak be amit akarsz.

Én ahogy magamat ismerem, semmi de semmi nem tudná nálam elérni hogy Sălăjan Zorică Aurelia-ra cseréljem a nevem,Szilágyi Hajnalka Aurelia helyett.A Secu kinzásaiba belehalnék mert nem birnám ki a fájdalmat, Peripravarol meg egyszer kiengednének s nem változna az álláspontom sem a magyarságom. Aki igazi magyar annak első az identitása s én az vagyok.

2019. jún. 10. 21:23
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

"Aki igazi magyar annak első az identitása s én az vagyok."


Azért vicces, hogy igaz magyaroknak névben és útlevélben szokott kimerülni a magyarság. Én biztos nem nehezíteném a magam és a családom dolgát, főként nem gátolnám a gyerekem jövőjét egy látszat miatt.

2019. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Volt tanárom mesélte, hogy a helyi templomokba bedobálták az iratokat és felgyújtották őket. Papír meg kellett. Így nem volt választás, mert kb. semmit se tudtál intézni.
2019. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
35%

"Mi ez a sok trianonos kérdés?"


Ennek van az ideje. Nyugodj meg, lesz majd kérdés a homokos felvonulásról és a holokasztról is.


Kérdező, ugye neked ott van még a sejhajodon a tojáshéj?

Na, akkor elmondom neked, hogy Csauseszku idejében nem nagyon ugrált a román se, nem hogy a k..va magyar, mert azonnal vitte a Szekuritáte. Nem mindig volt ilyen jó világ rátok, öcsisajt.

2019. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A neved az csak a neved, lehetsz holnaptól Rigó Jancsi is, lényeden nem változtat. Hámozd le a hagymát, mi nem vagy?
2019. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!