Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezt miért hagyták az emberek?

Ezt miért hagyták az emberek?

Figyelt kérdés

A Trianon után egészen 199ö-ig mindenkinek elirtták a kereszt vagy a vezetéknevét. Pl. Kosztin Imre- Costin Emeric, vagy Gáll Piroska- Gal Paraschiv, vagy más efféle. Anyu mesélte aki 52-es hogy akkoriba a születési bizonyxitványba románúl irták be a keresztneveket, meg a vezetéket is ha lehetett.

Nem értem hogy voltak olyan regegátok a romániai magyarok hogy ezt hagyják. Miért nem reklamáltak vagy csaptak az asztalra hogy márpedig román nevet nem kap a gyermekem.

Én szinmagyart vagyok s soha de soha semmi nem tudna rákényszeriteni hogy a nevem elrománositsam s ha gyermekem találna születni akkor én az anyakönyvezetőnél is kiverném a biztositékot hogy az én fiam nem Ion hanem János. Nem volnék beszari nemzettagadó.



2019. jún. 10. 18:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

"Én szinmagyart vagyok"


Legfeljebb magyarnak vallhatod magad, de ha genetikailag megvizsgálnának, lehet kiderülne hogy még román vér is csörgedezik az ereidben.

2019. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, Hajnalka, ott és akkor, te sem csapkodtad volna az asztalt, esetleg csak egyszer. Nem olyan asztalra csapós világ volt.


Az anyakönyv vezetőnél is hiába csapkodtál volna, ő csak betartotta a törvényt, nem ő hozta azokat. Esetleg kihívta volna a rendőrséget.


Mit nem értesz azon, hogy az volt a törvény? Nem a vezeték nevekre, habár kétségtelen, hogy az is előfordult. Hidd el, a férjem attól még pont olyan magyar maradt, ha Stefan is volt írva a személyi igazolványában. És mindenki Istvánnak szólította, a román kollegák is.


Az erdélyi magyarok úgy védekeztek ez ellen, hogy többnyire lefordíthatatlan, régi magyar neveket adtak a gyerekeiknek.


Beszari nemzettagadó? Mondod ezt egy olyan közösségről, amelyik 100 éves állandó, sokszor erőszakos asszimilációs próbálkozások ellenére, megőrizte a nyelvét, kultúráját, nemzeti identitását.

Szégyelld magad.

2019. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyű 2019-ben ilyen öntudatosnak lenni, meg nagymagyarnak.

Én is kőkemény hungarista voltam ám tizenévesen!


Nem akarunk bántani, de hidd el, csak addig vagy ilyen bátor, amíg át nem esel egy-két megfélemlítésen, kínzáson.

Pl. voltál-e már a Terror Házában? Más téma, más ország, de láthatsz olyan dolgokat, amiket soha a büdös életben nem fogsz tudni kitörölni az emlékezetedből.

Ha ezeket a dolgokat - szándékosan nem részletezem - "felkínálják" neked, vagy megfenyegetnek, hogy a családod így fog járni, akkor onnantól te egy más ember leszel, és soha többé nem akarsz majd önfejű lenni és szembemenni a törvénnyel.

2019. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!